VLADIMIREC T-25

saleso je napisao(la):
to se meni isto desava sad cu morati skinuti pumpu da je odnedem kod bosiste
tebi fali izgleda i tocak i reduktor prijatelju , dzaba mu pumpu sredjujes :D

danas bio u rumi prodavao se jedan T25 cijenio se 1500 evra , traktor prilicno uredan 86god. mjenjac onaj novi sa reverzerom sa prednje strane , gume super , kabina
ono kako ja kazem sve na svome mjestu i mislim da mu je i cijena prihvatljiva
 
ma ja sam ga skinuo neki dan otisao mi lezaj i semering na reduktoru pa kada sam skinuo menjam i pakne
 
T-25 je naš prvi traktor,deda ga je kupio 1973-će god. na njemu sam sa učio da vozim,imao je prilično lufta u vulanu i to je sređeno 87god a tada je i prodat,na njegovo mesto došao nov 539.Deda ga nikad nije prežalio,ima jedna zanimljiva priča-kada smo uzeli 539 bila je u toku setva žita,dada zakačio drljaču sipao goriva i otišao da radi,posle nekoliko sati dolazi peške kući i psuje,nestalo mu goriva,kaže-sa rusom bi sve završio i ostalo bi a onaj "pogoreo"do kapi
 
I mi imamo Vladimirca i isto kuburimo sa falš vazduhom čim se iz rezervoara potroši oko 25-30 lit. U servisu su nam rekli da je to fabrička greška- nedovoljna razlika u visini između pumpe i rezervoara i da uvek držimo tank napunjen i neće biti tih problema :sta:
 
Imam traktor vladimirec t25, 31ks, 1980 god. Vec 15 godina stoji u supi pa sam resio da ga pokrenem, ali imam problem. Problem je u tome sto smo izgubili prospekt i ne mogu da pohvatam brzine. Ako neko ima semu brzina bio bih zahvalan da mi posalje.....
 
2-4 N I-II
5-6 N 1-3
ovo ti je mjenjac to je lijeva rucka

BH--------SH
| |
| |
--R --R
ovo reduktor to je desna rucka

ako je model sa dva mjenjaca a ako nije reci koji je pa cemo ti objasniti
znaci sve ove brzine od 1-6 mogu biti i rikverc kada reduktor prebacis u polozaj R , ove dvije I i II nemogu u rikverc one idu neprijed bez obzira u kom polozaju je reduktor
 
ma nema na cemu :ppozdrav:

zaboravih reci kada ti je reduktor u polozaju SH onda imas brzine I,1,2,5 , a kada je u BH onda II,3,4,6
gledajuci po snazi idu I,II,1,2,3,4,5,6
i jedna mana kod vladimirca ti je sto je izmedju II i 1 veliki razmak tako da ti nekada bude 1 prebrza (slaba) a II ti bude prespora ::lose::
 
Danas sam ga testirao.... I nije toliko slabasan, iznenadio me je..... Ne znam zasto su zakomplikovali ove menjace ovako..... ::namigivanje::
 
dobar je to mjenjac moras se navici , njegova najbolja osobina je reverzibilnost brzina :D

a snage ima on , bolje receno obrtnog momenta
obrtni moment mu je da se useres , a to je po meni snaga :D zamajac je tezak da ga jedva podignem a ja imam oko 90 kila ::namigivanje::
 
Pozdrav svim forumasima.Ja sam totalno nov sto se tice kriscenja foruma a i kupio sam svoj prvi traktor Vladimarec T25a.Dobio sam informaciju da SAVORIS moze da mi pomogne da resim problem posto je vise majstora pokusavalo da ga popravi,ali bezuspesno.Molio bih sve da mi odgovore ko iole nesto zna o popravci istog.Naime kada sam ga kupio mogao je da upali samo na vucu jer mu dekomresor nije bio ispravan-taj kvar je otklonjen.Sada je situacija ista na vucu upali i kada ga pustim da malo radi i ugasim on normalno pali na kljuc nakon nekoliko minuta.Cim je malo vise ugasen nema sanse ni da pipne i uopste ne baca naftu do dizni.Na drukalicu mogu da drukam po ceo dan a on samo vraca naftu preko prelivnog creva natrag u rezervoar.Unapred hvala.
 
Moze da odvuce vise nego 539. u transportu. moj drugar ga ima ,i koristili smo ga u silazi za transport,odvuce na gomilu loznicu,a 539,ostane. :D
 
evo slikao sam kako sam ja to prepravio na mome vladimircu , to sam uradio i na onome prethodnom koji sam prodao i tamo me je zezalo
na ovome cim sam prvi put osjetio problem sa paljenjem odmah sam i njega prepravio

nekada je uzimao naftu na holender 3, to sam umrtvio i prebacio da ima usis odozdo
ovaj holender kojim je pricvrsceno crijevo ima dodatu jednu cjevcicu koja ulazi u rezervoar duzine 3-5cm tako da ne vuce bas sa samog dna zbog taloga
image0054i.jpg


posle toga sam ovu cjevcicu koja je isla sa preliva bosh pumpe razdvojio i odveo u rezervoar
prvobitno je bilo spojeno 1 i 2 , 1 sam odveo u preliv na rezervoaru a 2 blindirao od crijeva koje je islo sa 1
image0053mt.jpg


pa sam cijev od preliva dizni presjekao i ubacio T komad na koji sam spojio ono crijevo 1 koje ide sa preliva pumpe
image0055x.jpg


pozeljno bi bilo kada bi mogao da izmjeris pritisak posle AC pumpe , jer postoji mogucnost da strada i ovaj ventil koji pokazujem a nalazi se iza bosch pumpe
image0056a.jpg
 
Mozes li mi reci kada se odvrne ovaj ventil koji pokazujes da li u njemu ima neka kuglica posto sam ga ja skidao i video da ima prostor za neku kuglicu a kod mene je nema.
 
na jednom ima na drugom ne
prije bih rekao da je plocica nego kuglica , kroz rupe sa strane se vidi opruga ispod
 
a gde ti ja taloznik jel si ga izbacio,jel ja sam radio generalnu i radio sam bos pumpu kad sam je stavio i sastavili motor odma je upalio ali nije hteo da prima gas veci od dve trecine onda sam zvao bosistu i rekao mi je promenim daj nepovratni ventil nazad to sam promenio i sada prima gas pali na zub i sada i onda promenio sam cev u rezervoaru novi taloznik i novu ac pumpu ali sada kada upali nece da prima gas kada ga ostavis na leru i das mu gas on jako polako prima neznam zasto nece jel to do pumpe ili do neceg drugog
 
taloznik je i dalje na svome mjestu , tamo ispred pinjona za sajlu obrtomijera , naravno i dalje je u sistemu

to sto nece da prima gas ti ej vjerovatno sto falsira zrak negdje , i kod mene je bilo tako trazio trazio i nisam nasao gdje pa onda popizdim :udri: i ovako prepravim i moji problemi nestanu
 
Nazad
Vrh