VLADIMIREC T-25

Crko mi kvar ::jako_besan::
Bio malopre da tanjiram neki mladi voćnjak i nisam bio zadovoljan kako ide i krenem kući i sreća u nesreći blizu kuće on "stade".
Išao normalno i tu u jednoj uličici stisoh kvačilo na krivini jer mi je naišao auto pa da se mimoiđemo ( usko je ) i kad sam prošao krivinu i pustio kvačilo traktor je još malo išao dok je imao inercije i stade!
Šta je sad?!?!?!?
U jednu brzinu ,drugu,petu,osmu.....rikverc.....sport......reli.....ništa!!!!!
Stoji i ne mrda. Jel nešto u menjaču ili je zviznulo kvačilo?

- - - - - - - - - -

Rekao bih da je kvačilo dok u brzine ide a ne mrda niti se išta čuje da lomi, lupa, vrti kad pustim kvačilo.
 
Nepostoji novi ili stari tip . 30 godina su na traktore stavljali izmedju spojnicke osovine i menjackog vratila spojnicu iz dva dela. Pogledaj iza hid. pumpe ima kvadratni limeni poklopac sa 4 srafa. Sigurno. Ako ima neko sliku neka je postavi.
 
Hteo bih da Kupim nekog T 25 da sluzi umesto bicikla/motora za obilazak njiva i tako neko sitno prckanje za sta bih mogao da se koristi.... Na sta obratiti paznju? Da li je bolji sa jednim ili dva menjaca to sam jedino cuo...?
 
Pole t25 moze biti i lamela da je zveknula ili spojnica .evo ti slike gde je spojnica osovina iza hidraulicne pumpe i slika spojnice nove . Na levoj strani imas poklopac okrugli gde ti je sklop kvacila pa i tu ako nije spojnica mozes odvojiti korpu polako na vijcima i videti lamelu dal se nije razdvojila
b71955241cce0999a4021b26212ea993.jpg
a5b9fce5937924224c35ef5d8f0225bc.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Skinuo je drug pumpu da bi mogo da vidi spojnicu i kaže da nije ona. Možda je spojnička osovina ili srce korpe,lamele....
Čekam da mi jave šta su konstatovali :osmeh:
Stigli i delovi malopre.

- - - - - - - - - -

20180727_130942.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180727_130942.jpg
[/url]prntscr[/IMG]

- - - - - - - - - -

Javio se kolega,otkino lamelu.
Dobro je :osmeh:
SILA JE TOOOO BREEEE :haha::haha:
Biće sutra ko nov :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo šta mi je poslao "Vasa Rus" iz NS
Neki zarđali druk ležaj
20180727_141620.jpg
[/url]program for screenshots for windows[/IMG]

- - - - - - - - - -

20180727_141615.jpg
[/url]image host website[/IMG]

- - - - - - - - - -

I neku izgleda remontovanu lamelu jer ja ovakve obloge nisam video da ima fabrička lamela

- - - - - - - - - -

20180727_141557.jpg
[/url]screenshot captor[/IMG]

- - - - - - - - - -

Evo kako treba da izgleda

- - - - - - - - - -

Screenshot_2018-07-27-14-15-36.png
[/url]free screen capture software[/IMG]
 
Sta si ocekivao,kvalitet delova kod vase i ostalih je cista nula,ja sam se sa vasom prosle godine dobrano posvadjao oko srafova za pipke na korpi od T40AS koje mi je on poslao, stavio srafove stisnuo kvacilo jedan mi otkine a dva mi iskrivi.Dva puta rasklapao traktor radi njegovih srafova.Kad mu ih nisam o glavu olupao.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Zvao sam ga i kaže da je to to. Videćemo.

- - - - - - - - - -

Eto zvao me prijatelj malopre,kaže žurio da mi sklopi traktor jer mi treba i kad ga je upalio naravno neće u brzinu.
Kaže ne valja lamela ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
Jedva čekam da svane da zovnem opet Vasu da mu pozdravim familiju!!!
Eto ja nisam znao ( BI ZELENI se kasno javio ) ali ostali da znaju ZAOBIĐITE VASU RUSA U ŠIROKOM LUKU
 
Nebih rekao da je tu do lamele .Pre ce biti da pipci korpe nisu ustelovani dobro ili poluga kvacila
3898e3ee1ed9183001c0544712cee807.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
**greška li ga ne znam. Otac mu je odlican majstor i ceo život radi traktore a i on sa njim radi sto kazu od malena a sad ima 45 i odrzavaju masu traktora tako da im znanja ne manjka.
Prvo, ja sam vrlo nepoverljiv po pitanju majstora i ne bih terao kod njega da nemam poverenja mada opet svako moze da omane.
Sinoc mi se kasno javio pa cu kasnije da odem do njega da vidim situaciju.

- - - - - - - - - -

Kaže sve je probao nije mogao nikako da dobije kvačilo.

- - - - - - - - - -

Stigla je druga lamela pa cemo videti da li je do lamele ili do majstora.
U svakom slučaju neko će najebati ili Vasa ili majstor! :haha:
 
Te lamele su deblje nego sto treba da bude,zategni srafove na pipcima jos (podigni ih) naravno ako su srafovi dobri da nebi pucali.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Eto nova situacija. Drug ga sklopio i kaže ni korpa ne valja. Ne može da ušteluje zazor nikako. Kaže suče se korpa krivi šta već da je je.em. Vratiće staru korpu i naravno treći put rasklapanje i kako ja sad Vasi da naplatim što mi je majstor tri puta rastavljao traktor zbog njegovih jebenih delova???!?!?!
 
Pole, braćala, menjaj ti majstora, a drugara zadrži !!!
Taj tvoj "majstor" ko da je vidovita Zorka, a ne MAJSTOR !!!
Sovjeti smislili da ovaj traktor ide na pola prerađeno ulje-pola benzin, a tolerancije su mu (maltene, skoro pa bukvalno) u cm, a ne u delićima mm, a sad odjedared se pojavljuje nevaljašna korpa, a ispravna lamela....
Izvini, ALI, ma idi, pobegni...
Pa i ja sam rasklapao traktor na pola, i to dvaput, prethodni dan poslepodne rasklopio, komplet spojnička, ležajevi i semerinzi, nova lamela i druk ležaj, drugi dan išao na Vašar u Rumu, kod "Rusa" se snabdeo delovima, nešto kod Mile, nešto kod Alekseja, nešto kod Cubere, došao kući oko podne, popio kafućino i o'šo kod komšije da sklapam traktor, jer ima lepo ravno betonirano dvorište, doduše bez ladovine, i poslepodne, oko 5, vratim traktor kući gde mi je ostalo samo da fino podesim kvačilo, i pedalu kvačila, gde "hvata" i kako...
A NISAM MAJSTOR !!!!

07-05-15_1516.jpg
 
Nazad
Vrh