VLADIMIREC T-25

Zato su rusi majka!

Sve curi,lupa,skripi,otpada............a ON ide,pali,radi..........za inat svima..... :haha::ppozdrav:
 
Odradi tu pumpu Dobrodole da ti ne potera naftu u karter i obavezno prati nivo. Kod Mile mislim da ima jos hidroglava sto je najbitnije i bosistu ti preporucim i odradi to na vreme

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
20180516_130051.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

Stigle nove oci za Vlajka. :osmeh:

Al ima da sljasti po ataru, mislice da je NASA otvorila novi lansirni centar kod nas :haha:
 
IMG_20180412_185603.jpg
Pole---- Sta se razmisljas. Rastavi kuciste volana i vidi sta je propalo pa to zameni.----- Moj tedvaespet je dosta dobro podneo ovu sezonu mada mu motor nekako cudno zvuci ali radi. Jednog momenta je prestao da dize hidraulik a pumpa nova stavljena pre 6 meseci. Kad sam rastavio pumpu vidim da su gumice stare a samo od gore su stavili 2 mesingane platne koje su pritisle gumice i to je radilo dobro dok se platne nisu utisnule u gumicu. Zamenio gumice i pumpa radi.
 
Pise ispod snimka al nema veze.
Napred kockasti 2x42w nazad pljosnati 2x18w.
Stavicu sada i slike.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se, okrugli su napred :osmeh:

20180517_170201.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180517_154648.jpg
[/url]screen capture software[/IMG]

- - - - - - - - - -

Centrala

20180517_143920.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180517_142440.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180517_144719.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180517_190912.jpg
[/url]windows 7 screen shot[/IMG]

- - - - - - - - - -

I plafonjera :haha:

20180517_191035.jpg
[/url]photo upload[/IMG]

- - - - - - - - - -

7€ ovi manji 9€ ovi veci.
Danas u Pančevu na pijaci nađem jeftinije još za evro.
 
Kabina je preradjena od nekog krana ili rovokopaca nisam siguran od cega je tacno ali tako je moralo da bih iskoristio vecinu stakla .Sutra se rasadjuje kupus tu pa nema druge nego isfrezovati speceni kamenolom. Za 15 dana idemo po strnjici drugu parcelu karfiola i kupusa
 
Pozdrav svima.Recite mi koje dimenzije guma idu na pred na vladimirca?Hocu da kupim prednje originalne njegoe gume .Na zadnjim tockovima imam dnanaestice,ali nisam zadovoljan njima,bolje mi se traktor ponasao sa jedanaesticama.I nikome ko radi transport i gde ima brda ne bih preporucio da stavlja 12 ce gume na vllatka u visokom podesavanju.Jednostavno to je traktor od 30 kona i njemu su 11 ce i vise nego dovoljne.znaci hocu da ga vratim nazad na 11 ce,koje bi onda trebale dimenzije biti napred?Uvek sam stavljao od transportera nekog prednje ali nije to to.
 
Pozdrav svima.Recite mi koje dimenzije guma idu na pred na vladimirca?Hocu da kupim prednje originalne njegoe gume .Na zadnjim tockovima imam dnanaestice,ali nisam zadovoljan njima,bolje mi se traktor ponasao sa jedanaesticama.I nikome ko radi transport i gde ima brda ne bih preporucio da stavlja 12 ce gume na vllatka u visokom podesavanju.Jednostavno to je traktor od 30 kona i njemu su 11 ce i vise nego dovoljne.znaci hocu da ga vratim nazad na 11 ce,koje bi onda trebale dimenzije biti napred?Uvek sam stavljao od transportera nekog prednje ali nije to to.
Stavi 6.00 16. Ja imam liniske kama ruske.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Mozes napred ili 6 ili 6.50 da stavis a 11 ke pizadi su za njega zakon. Ja sam ubacio 12.4 ali to je stara mera guma i vlasnik predasnji iz neznanja mi prodavao pod 11. Ali u pribcipu u ravnici mi nije toliko bitno sem da mi je brzi u frezovanju prulicno i to mi nije bas po volji ali sta je tu je za druge se zasad nema

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima.Recite mi koje dimenzije guma idu na pred na vladimirca?Hocu da kupim prednje originalne njegoe gume .Na zadnjim tockovima imam dnanaestice,ali nisam zadovoljan njima,bolje mi se traktor ponasao sa jedanaesticama.I nikome ko radi transport i gde ima brda ne bih preporucio da stavlja 12 ce gume na vllatka u visokom podesavanju.Jednostavno to je traktor od 30 kona i njemu su 11 ce i vise nego dovoljne.znaci hocu da ga vratim nazad na 11 ce,koje bi onda trebale dimenzije biti napred?Uvek sam stavljao od transportera nekog prednje ali nije to to.
Prednje gume su (kako ti i rekoše kolege) 6.00-16 a zadnje su 10-28
Pošto te dimenzije zadnjih nema u ponudi, sledeće ti je 11.2-28 i traktor se s njima odlično pokazao, kako i sam kažeš...
screenshot_2018_06_13_at_13_49_54.jpg


E sad, moje iskustvo s 12.4-28 gumama na Vladimirecu je izvanredno !!!
Upadao sam sa prikolicom punom drva u močvaru, kaljugu, bukvalno do auspuha, i traktor ne posustaje, i nema ni govora o nekom zaglavljivanju...
Traktor je u srednjem podešavanju visine, nazad su 12.4-28 a prednje su 6.00-16, NOVE, pa možda i to igra nekakvu ulogu u celoj priči...
Jedini problem je oranje, i to uglavnom, jer sam prednje točkove "izbacio" napolje, tako da spoljašnja ivica prednjih se poklapa sa spoljašnjom ivicom zadnjih točkova, pa gazim "orano"...
Kosim rotacionom kosačicom, trećom brzinom na 1.200-1.400 obrtaja, traktor se takođe odlično "snašao" i u toj situaciji...
Brži je u transportu sa 12-icama, i ne znam šta još da dodam kao potporu mojih tvrdnji da je 12.4-28 pun pogodak za izbor dimenzija zadnjih pneumatika na ovom traktoru...
 
sa 12.4-28 vladimirec ima bolji grip i to stoji ali mu precnik guma umanji maltene snagu za jednu brzinu.Sve sto je mogao da uradi sa 11 cama u npr sestoj brzini lagano,sa 12 cama krece crni dim na auspuh.Za sumu ako se vozi do 3 metra drva moze 12 ca guma,vece kolicine drva i vece prikolice postaju veliko opterecenje za ovu kombinaciju guma.Sto se tice oranja,vladimirec i jeste po mom misljenju traktor za jednobrazni plug,kacio sam i dvobrazni u drugoj mu tesko u prvoj ide al je prespor za bolje oranje dal bile 11 ce ili 12 ce.Sto se tice koriscenja traktora u ravnicarskim predelima 12 ce su apsolutna preporuka,ali sto se tice brdovitih terena i vuce nekog tereta uz osrednja brda tu vladimirec sa 12 cama gubi trku.J npr zakacim prikolicu jednoosovinku koja ima 900kg i natovarim u nju 2 kubika sljunka i deset dzakova cementa i sa jedanaesticama gumama u ovim poprilicno brdovitim Cortanovcima se nekako i snalazio,kad sam stavio 12 ce jedino sto sam primetio je bolji grip i malko brzi traktor u transportu,ali sto se tice snage u transportu pod opterecenjem nisam zadovoljan.Ta mera guma je po mom misljenju ipak idealna za imt 542 traktor,539 se tesko nosi sa njima a vladimirec je ipak nejak za njih.Vladimirec vozim nekih 12 godina i to je moje neko iskustvo sa zadnjim gumama.Prednje nikada nisam stavljao traktorske,dobijao sam od neke firme od transportera poluistrosene i njih sam vozio pa m zato interesuje koja guma bi bila idealna na prednjem trapu u kombinaciji sa zadnjim jedanaesticama da traktor bude u ravni,da ne bude napred podignut u odnosu na zadnji kraj.

i jos me interesuje jedna stvar ako bi mi neko ko ima iskustva sa tim mogao odgovoriti.Da li je neko stavljao hidraulicnu pumpu sa oznakom ns ili nz 16 na t25,kako se ponasa sa istom,da li je jaci na pritisku u hidraulici ili samo dobija na protoku.
 
Ovo sa gumama da ostavimo po strani, svako ima neko svoje iskustvo, odlično je kada se može isprobati svaka kombinacija i onda na osnovu stečenog iskustva odabrati...
A umnogome zavisi i od namene traktora, ja stavljam akcenat na trasport, i tu je 12-ca neprikosnovena...
Na mnogim traktorima IMT533 i 539 (kao neki "pandan" ovim našima) su stavljene 12-ce, i nisam čuo da se neko žalio ili pokajao što je "napredovao" u veličini, za broj veće, u odnosu na "originalni", fabrički obabir guma...
Zamerka ide u pravcu "prebrzog" rikverca, minimum za "hod unatrag" je prva brzina, a sa 12-cama je to (po meni) prebrzo za mnoge stvari...
A za pumpu hidraulike, oznaka te pumpe je НШ 16 i bez problema se montira na Vladimireca...
Evo karakteristika obe pumpe pa možeš uporediti:

screenshot_2018_06_27_at_16_40_13.jpg

screenshot_2018_06_27_at_16_40_35.jpg
 
Sem protoka veceg nista nedobijas vise a to ti vredi jedino ako bi uz ventil prioriteta dodavao hidraulicni volan .Ovako samo bespotrebno veca cirkulacija. Ja sam pre neki dan kupio novu pumpu ponovo a ovu cu reparirati najverovatnije ali nista neznam dok neotvorim da vidim sta je muci jer takoreci je nova. I pumpe imaju sa 4 i 6 nutova tako da vodite racuna koja vam treba u taj model

- - - - - - - - - -

Lako je prednji kraj podici za stepen i poravnas traktor ali preko 6,50 .16 ja ne bih stavljao jer su teze za motati i bespotrebno unistavaju kuciste i spone
 
Nazad
Vrh