VLADIMIREC T-25

Lepo sam ti govorio kako se šalta i nećeš da slušaš i gle šta si opravio :haha:

- - - - - - - - - -

Nego da vas pitam....
Do skoro sam koristio ( dok ga je bilo ) gasno ulje za traktor i imao je......neku.....potrosnju..... a sada cepam evro dizel i ne znam da li mi se cini ili manje trosi i to primetno.
Da li je neko pre koristio gasno a sada evro i da li je neko primetio razliku u potrosnji?
 
Takvo je i moje iskustvo...
Majstore (po)Kvariša...
huh.gif

Ali ti ipak preporučujem da se držiš gasnog i ložaka, oni su najpribližniji nekadašnjem D2, a taj euro dizel je mnogo manje "masan" od ova dva sadašnja, i nekadašnjeg D2...
Opet, s druge strane, neki će te ubeđivati drugačije, neki da sipaš euro dizel, pa sipaš kojekakve aditive ili određen procenat ulja, itd...
Meni se najbolje pokazalo euro dizel i klasično lož-ulje, pola-pola...
Ako Zimi teraš, onda isključivo euro dizel i to kupljen nekoliko dana pre upotrebe...
I ovo ima svoje razloge, da ne ulazim u detalje...
A vozio sam (radi eksperimenta) i isključivo i samo na suncokretovo jestivo ulje, ali sam brzo odustao, ceo dan budeš gladan... :bravo:
 
Ma znam da je evro suvlji i da nije za ove stare masine ali NIS je ukinuo gasno ulje i nema ga vise a kod nas u mestu je NIS-ova pumpa. Nisam gledao na drugim pumpama sta nude mada mi se ovakva potrosnja veoma svidja :osmeh:
Jos kad se pojavio evro dizel terali su nas da u kamione na svaki rezervoar sipamo i kilo ulja zbog podmazivanja.
I zimi na cisto gasno ulje nije bilo problema sa paljenjem. Vlajko pali ko mina ( samo dobar akumulator da moze da zavergla :osmeh: )
Pretproslog leta u berbi visanja terao sam ga na bio dizel svi su vocnjaci mirisali na palacinke, beraci padali u nesvest :haha:

- - - - - - - - - -

A sta se desava sa slikama?
Vidim ovde gore a i na par drugih postova nema slika sto sam postavljao.
 
Ja nikakvu razliku u potrosnji nisam primetio ni na jednom od 3 traktora vezano za gasno ulje i evro dizel. Ja licno nevolim evro dizel i sipam gasno ulje samo. A sto se tice bio dizela, u vladimircu mi je jos uvek merac nafte ofarban od njega a potrosio je od zadnjeg sipanja bio dizela minimum 500l, gde god je kapnuo je ogulio farbu do metala (valjda sam na takvu turu naisao), po meni je to jako neprovereno gorivo i zavisi na sta naletis posto izgleda nije standardizovano.
 
Nije lose ED samo dodajte ulja nece skoditi.ja sipam iz RS i dosta je mastan nemozes ruke oprati a gasnog niti sam sipao niti cu i da ga ima.Nije lose sojino ulje samo filtrirano mesati i to mnogi koriste zajedno sa E D

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Ja isto nisam primetio nikakvu razliku u potrosnji izmedju gasnog ulja i evrodizela.Jedino sto sam primetio je da mi je vladimirec na cist evrodizel radio nna leru neravnomernije nego na gasno ulje.U evrodizel skrkam dvotaktola malo,on se dobro razlaze i podmazuje elemente pumpe i rad na leru se poboljsavao.Sto je to tako pojma nemam ali eto to je neko moje iskustvo.Neki su mi pricali i da su vladimirca terali na zejtin pomesan sa naftom a meni sve nekako tesko da poverujem u to niti bih ikada probao..Pa zejtin ne moze da podmaze kako treba ni masinicu za sisanje a ne karike i hilzne...Mada su me ti neki likovi ubedjivali da su dosta zejtina sprzili u vlatku a ja sve nesto slabo da verujem.
 
djordje1979
Na čist zejtin živ ti ja !!!
:bravo:
Al' kažem,(i ponavljam), samo Leti , nikako u Proleće ili Jesen, bilo kada se temperatura vazduha spušta ispod 15-20 stepeni...
Gasnog ulja ima na NIS benzinskim stanicama, konkretno u Irigu, na Rumskom drumu, dok ga na NIS pumpi u Ulici Vladimira Nazora u Rumi NEMA !!!
Oni brljivi Rusi metnu u Vladimireca prerađeno ulje i benzin, u nekoj razmeri, I NA TO IDE !!!
Jadan traktor !!! ::sramota::
 
Ja isto nisam primetio nikakvu razliku u potrosnji izmedju gasnog ulja i evrodizela.Jedino sto sam primetio je da mi je vladimirec na cist evrodizel radio nna leru neravnomernije nego na gasno ulje.U evrodizel skrkam dvotaktola malo,on se dobro razlaze i podmazuje elemente pumpe i rad na leru se poboljsavao.Sto je to tako pojma nemam ali eto to je neko moje iskustvo.Neki su mi pricali i da su vladimirca terali na zejtin pomesan sa naftom a meni sve nekako tesko da poverujem u to niti bih ikada probao..Pa zejtin ne moze da podmaze kako treba ni masinicu za sisanje a ne karike i hilzne...Mada su me ti neki likovi ubedjivali da su dosta zejtina sprzili u vlatku a ja sve nesto slabo da verujem.

Ne ide on na " mešavinu " da bi podmazivao stubline :osmeh:
Stubline ili ti hilzne podmazuje ulje iz kartera a masnoća nafte je bitna zbog pumpe i dizni.
 
Kolega ima mašinu kao mi, neki, ostali ( Vlajka :osmeh: ) i neko mu je cacko " onaj " za stelanje pritiska ulja u motoru. Citao sam ovde da to negde tu ima,stoji ali nisam nikad gledao gde.
Gde mu je taj sraf i kako se steluje da mu ja to nastelam na 5 bara na leru :haha:
 
Sa desne strane traktora ispod alternatora...
To je ventil sa oprugom i gvozdenom kuglicom...
Postoji navrtka i kontra,njegovim zakretanjem se "šteluje" pritisak ulja...
Trebalo bi da bude oko 3 do 3.5 bar hladan, a vruć da ne padne ispod 1 bar...
 
Mislim da je preko 60cm naniza tacka u visokom podesavanju samp se mora voditi racuna da se neizvrne.

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Bog te pa kakve mi masine vozimo nikom se nista ne kvari,zamrla nam tema :haha:
Ja jos muku mucim sa volanom i ne znam sta da radim. Zadnje prskanje kad sam isao na vocnjak jedva sam uspeo da splovim traktor po putu.
Jedni vicu turi servo a meni se ne tura a drugi kazete ne vredi da remontujem kuciste brzo ce sve opet da rikne i tako cupkam u mestu dok se jednom ne razidju po putu volan na jednu a tockovi na drugu stranu.
 
Mene hebe PVP...
U mesec dana dvaput probila nafta na čep i pičila fontana na sve strane...
O'šla u Q...
Za divno čudo pali ko mina, odlično vuče, dok ne "procuri"...
I pomešao mi brzine, neki dan, ali ja sam kriv, priznajem, prebrzo šaltam...:osmeh:
Tako da, nisi jedini...:cao:
 
Nazad
Vrh