VLADIMIREC T-25

Jedino trajno resenje je nesto ovako. Slika sa Gugla...
jpcw37.jpg
 
Sa ovom solucijom bit ce u nekom polozaju otpusteni a negde zategnuti lanci jer nisu u osi. Ali mozes probati jer napamet je tesko odrediti sta ce tacno biti. U tom polozaju poluga kacenja najlakse je sa spoljnim lancima i kacenje na poklopce reduktora a zgodno se odradi i to.
Jos jedna solucija postoji a to je da se urade nize dole klinovi za kacenje poluga sto i sam razmisljam jer kod mene je bas nisko postolje

Nisu u osi ali su na istoj poluzi tj. atomizer se zajedno podiže sa polugama tako da nema veze.
Nije slucaj kao kod tog bocnog kacenja gde su lanci sa jedne strane na polugi a sa druge fiksirani pa mora da se pazi da su u osi.

- - - - - - - - - -

Ne sviđa mi se to bocno resenje jer mi ti tanki srafovi ne ulivaju poverenje jer tu ipak ima dobrog cimanja.
Tanjiranje, 450 litara prskalica, dve prikolice cimanje po ataru i rupama.......
 
Pole
Kad je traktor u niskoj podesenosti, jedan kraj stabilizatora ide na poluge a drugi kraj se kaci dole na konzolu

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Koji stabilizatori, mislis lanci i na koju konzolu???

- - - - - - - - - -

Sa ovom solucijom bit ce u nekom polozaju otpusteni a negde zategnuti lanci jer nisu u osi. Ali mozes probati jer napamet je tesko odrediti sta ce tacno biti. U tom polozaju poluga kacenja najlakse je sa spoljnim lancima i kacenje na poklopce reduktora a zgodno se odradi i to.
Jos jedna solucija postoji a to je da se urade nize dole klinovi za kacenje poluga sto i sam razmisljam jer kod mene je bas nisko postolje

A solucija da na atomizer zavarim druge sipke za kacenje poluga ispod postojecih samo 20cm nize ( tu gde sam crtao one krivine :osmeh: ) i tu cu onda dobiti dovoljan razmak izmedju kardana i lanaca?
 
Koji stabilizatori, mislis lanci i na koju konzolu???
Ja sam ovako stavio tako pise u upustvu...gledao sam i raspituvao dobio dobre savete al posto sam bio lenj da pravim dodatke nadjoh ovo resenje koje funkcionise skroz ok...

Mene sad muci kako da na kip (ima jedan izlaz) da zakacim dvosmerni klip od kosacice da bi imao pomak levo desno...pa ako neko ima neku ideju
aa679fb57a34254085dacabb0fc5ae44.jpg


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Uh nisam video da si i ti to napisao ::svaka cast::. Naj verovatnije ce ta solucija biti.....kolko sutra.

- - - - - - - - - -

Ja sam ovako stavio tako pise u upustvu...gledao sam i raspituvao dobio dobre savete al posto sam bio lenj da pravim dodatke nadjoh ovo resenje koje funkcionise skroz ok...

Mene sad muci kako da na kip (ima jedan izlaz) da zakacim dvosmerni klip od kosacice da bi imao pomak levo desno...pa ako neko ima neku ideju
aa679fb57a34254085dacabb0fc5ae44.jpg


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Verovatno nisi citao ranije postove. U redu je meni vešanje i španovanje ali mi smeta iznutra jer mi udaraju lanci u kardan kada zakacim atomizer i kada ga podignem.
Ako imas volje citaj u nazad ali mislim da je resenje nadjeno :ppozdrav:
 
Uh nisam video da si i ti to napisao ::svaka cast::. Naj verovatnije ce ta solucija biti.....kolko sutra.

- - - - - - - - - -



Verovatno nisi citao ranije postove. U redu je meni vešanje i španovanje ali mi smeta iznutra jer mi udaraju lanci u kardan kada zakacim atomizer i kada ga podignem.
Ako imas volje citaj u nazad ali mislim da je resenje nadjeno :ppozdrav:
Samo jedan kraj lanaca zakaci na ovo sto je na slici obelezeno sa 13 i to je to
Mene isti problem mucio isto sa atomizerom

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Verovatno bi dobio i tu na visini ali tu se javlja problem otpustanja i zatezanja lanaca pri spustanju i podizanju poluga jer lanci nisu u istoj osi.
Ne znam sta se desava kod tebe ali kada bi tako postavio sve i naspanovao lance,pri podizanju bi ih pokidao a pri spustanju bi se otpustali.
I to je spominjano u ranijim temama da ne ponavljamo.

- - - - - - - - - -

A ta "konzola" je po naški nosač poluga :osmeh:

- - - - - - - - - -

Mozda jedino ako su poluge na nosacu kao na slici u najnizoj rupi zakaceni ne bi doslo do zatezanja i otpustanja mada koliko gledam ni tu nisu bas u osi a kod mene je ne izvodljivo jer su mi poluge zakacene na gornjoj rupi.

20180408_104109.png
[/url]image hosting 10mb limit[/IMG]
 
Verovatno bi dobio i tu na visini ali tu se javlja problem otpustanja i zatezanja lanaca pri spustanju i podizanju poluga jer lanci nisu u istoj osi.
Ne znam sta se desava kod tebe ali kada bi tako postavio sve i naspanovao lance,pri podizanju bi ih pokidao a pri spustanju bi se otpustali.
I to je spominjano u ranijim temama da ne ponavljamo.

- - - - - - - - - -

A ta "konzola" je po naški nosač poluga :osmeh:

- - - - - - - - - -

Mozda jedino ako su poluge na nosacu kao na slici u najnizoj rupi zakaceni ne bi doslo do zatezanja i otpustanja mada koliko gledam ni tu nisu bas u osi a kod mene je ne izvodljivo jer su mi poluge zakacene na gornjoj rupi.

20180408_104109.png
[/url]image hosting 10mb limit[/IMG]
Kod mene je ko na slici, nisam primetio da se zatezu i opustaju doduse ja samo atomizer nosim za sad, ni ne skidam ga, a ni ne radi toliko, a na atomizeru nema toliko dizanja spustanja....kad sam stavio atomizer podigo ga u vis zatego lance zavrnuo one srafove sto drze kontru i to mu je bilo to vidim ne kaci i tako ostavio.

E moguce i tako da se zove ja sam nov u ovim vodama pa sam procitao konzola u upustvu i meni to sad konzola ☺

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mene sad muci kako da na kip (ima jedan izlaz) da zakacim dvosmerni klip od kosacice da bi imao pomak levo desno...pa ako neko ima neku ideju@@@@@tjomi@@@...Moras imati dva izlaza. Vidi iznad hidraulicne pumpe ima metalna cev zatvorena sa srafom.
Gledao sam ne mogu da nadjem to ili mozda ne znam gde da gledam dobro ☺

Na razvodniku sam video da ima.jedan sraf a kad gledah slike novih razvodnika tu mu dodje rupa vidi se na slikama mozda tu.treba da se sprovede crevo do nazad jer sad imam samo jedan izvod?
979c7350d0cacc4822518e83bfe0cdf9.jpg
88f068c35fc9a35c1488b7c1c78dac84.jpg


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da na taj sraf ispod tog izvoda sto imas za kipu ide izvod za jos jednu kipu jer dvosmerni cilindar se prikljucuje sa dva creva.
 
Da na taj sraf ispod tog izvoda sto imas za kipu ide izvod za jos jednu kipu jer dvosmerni cilindar se prikljucuje sa dva creva.
Aha...znaci izvadim ovaj sraf iz razvodnika..pustim crevo odatle do nazad iza traktora i kad prikacim masinu pomeranje tog dodatnog cilindra ide preko rucke za kip?
Samo da proverim dal sam lepo razumeo, jbg ipak sam početnik tezak ☺

Takodje pitanje jedno da bi zamenio gumice i onu plastiku sto dolazi u setu za reparaciju razvodnika....mora se ispusti ulje i sve demontira ili moze nekako na kvarnjaka onako kako stoji ☺

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dobro si razumeo. Nemoras da ispustas ulje. Skini rucke dole, pazi one su konusne i imaju kajlu. Odvij onih sest vijaka za 12 kljuc (ili 14) i skini taj limeni dekl ustvari izvadi napolje obadva ona klina sa plastikom. Videces i sam veoma prosto.
 
Poslednja izmena:
Dobro si razumeo. Nemoras da ispustas ulje. Skini rucke dole, pazi one su konusne i imaju kajlu. Odvij onih sest vijaka za 12 kljuc (ili 14) i skini taj limeni dekl ustvari izvadi napolje obadva ona klina sa plastikom. Videces i sam veoma prosto.
Hvala puno sutra cu probati curka ulje pa me iritira bas a ni poluge nece da iskacu u neutralno

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
To sto neiskacu ima vec drugi problem koji je vec dosta teze resiti jer i sam imam taj problem ali sa time cu da zivim. Nategnutost opruge se steluje ali doci do toga nebih ni pokusavao jer se mora raskopati takoreci ceo razvodnik a to mi bas nije palo na pamet
 
20180409_154957.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180409_155017.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180409_184935.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180410_143605.jpg
[/url]free picture hosting[/IMG]

- - - - - - - - - -

I to sad izgleda ovako

20180410_143615.jpg
[/url]image hosting 15mb[/IMG]

- - - - - - - - - -

I sada moze da podigne ovolko a da ne udaraju spaneri u kardan i jos ima 10cm mesta.

20180410_162658.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

Eto rešeeeeenjaaaaaa :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Danas i testirano. Prskane višnje, nosači izdržali :osmeh:
:ppozdrav:
 
Kod mene juče veselje...
Pukao deo osovine birača brzina, tj. poluge za napred-neutral-nazad...
Sudeći po odlomljenom delu, neko se već zabavljao ovime, manje-više uspešno...
Na njivi, u prolećnim radovima, skinuo sam mehanizam blokiranja brzina, poklopce sa strane takođe, gurnuo polugu u položaj natrag, i u "rikverac" došao kuči...
Danas već sledila popravka, i to uspešna, jednostavno zavario, siguran sam mnogo bolje od prethodnika, i kao što se vidi iz priloženog, ali nisam završio, ostalo mi za sutra da vratim cevi hidraulike, limove patosa, pa u nove radne pobede...

20180412_150837.jpg
[/URL][/IMG]
20180412_150856.jpg
[/URL][/IMG]
20180412_155024.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh