VLADIMIREC T-25

IMG_20180317_123126.jpg
IMG_20180317_123141.jpg
IMG_20180317_123357.jpg
I kod mene je padao posle remonta pa sam prebacio crevo na drugu rucicu i sad dize normalno a spusta na plivajuce. Prva rucica mora da stoji na plivajuce. Stajao setvospremac podignut celu noc i nije pao ni centimetar.
 
IMG_20180317_123126.jpg
IMG_20180317_123141.jpg
IMG_20180317_123357.jpg
I kod mene je padao posle remonta pa sam prebacio crevo na drugu rucicu i sad dize normalno a spusta na plivajuce. Prva rucica mora da stoji na plivajuce. Stajao setvospremac podignut celu noc i nije pao ni centimetar.

Da mu je.em mamu ne otvaram ga opet. Nego vidim da ti poluge nisu zakačene na isto mesto na nosaču kao kod mene. Kod mene su zakačene na prvu rupu a kod tebe ako dobro vidim na srednju.

- - - - - - - - - -

20180320_145926.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

Ovo je desni nosač ( kad sediš u traktoru ) i kod mene su poluge zakačene na toj levoj rupi a kod tebe na srednjoj kolko sam uspeo sa slike da vidim.

- - - - - - - - - -

Ranije sam pisao da mi španeri sa unutrašnje strane smetaju i da mi udara kardan od atomizera. Neki su se pitali kako. Lako :osmeh:
Bio sam izveo španere sa spoljne strane ali nije bilo zadovoljavajuće pa sam ih neki dan vratio unutra ali sam ih spustio ispod poluga da bi dobio još malo na visini pri podizanju atomizera. Evo i neka slika.

- - - - - - - - - -

20180316_152325.jpg
[/url][/IMG]
 
U zavisnosti od polozaja reduktora i visine i poluge moraju zauzeti drugi polozaj. Na slici skroz levo rupa idu poluge ako je u skroz niskom podesenju. Na srednju rupu idu u srednjem podesenju visine kad se reduktori zakrenu za 45 stepeni ko kod Sit/ anprca.E sad spoljasnji ili unutrasnji lanci bi trebali da imaju uporu u osi sa ovim kacenjem poluga da prilikom podizanja i spustanja nebi pretego i pukao lanac u nekom polozaju.Za unutrasnje spanere postoji dobro resenje i bilo je negde na slikama U profil na sredini gde se svi lanci zakacuju a krivina ide ka dole i nesmeta kardanu. Najlakse fi 200 mm cev debelozidu naci parce i preseci na pola po duzini i eto resenja
 
20180316_152151.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180316_152241.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180316_152237.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180316_152309.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180316_152218.jpg
[/url][/IMG]

Evo koliko sam dobio visine.
 
U zavisnosti od polozaja reduktora i visine i poluge moraju zauzeti drugi polozaj. Na slici skroz levo rupa idu poluge ako je u skroz niskom podesenju. Na srednju rupu idu u srednjem podesenju visine kad se reduktori zakrenu za 45 stepeni ko kod Sit/ anprca.E sad spoljasnji ili unutrasnji lanci bi trebali da imaju uporu u osi sa ovim kacenjem poluga da prilikom podizanja i spustanja nebi pretego i pukao lanac u nekom polozaju.Za unutrasnje spanere postoji dobro resenje i bilo je negde na slikama U profil na sredini gde se svi lanci zakacuju a krivina ide ka dole i nesmeta kardanu. Najlakse fi 200 mm cev debelozidu naci parce i preseci na pola po duzini i eto resenja

Kod mene je traktor skroz spušten. Za to kačenje spolja znam da mora biti u osi zato tako nisam ni pravio a i zato što mi sve to igleda slabo na te šrafiće što se kači. Ima slike postavljene od pre godinu dana kako sam pravio.
To rešenje sa U profilom ili ti pola cevke sam video ovde na slikama ( da ne pogrešim ko je postavio ).
Spremio sam cev i ostalo ali mi je ovo bilo jednostavnije da uradim. Mislim da će mi to biti dovoljno visoko,ako ne, sečem cevku i pravim taj sistem.

- - - - - - - - - -

Evo ti resenje za unutrasnje lance
17817c0dbf02ccd188748f089a51e478.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока

Video sam to.
Da da DOBRODOL je postavio

- - - - - - - - - -

Kucam i šaljem sa telefona pa ne ide tako brzo kao sa kompa :osmeh:

- - - - - - - - - -

Nisam uspeo da nađem tako debelu cev a dovoljno veliku. Našao sam neku od 4mm debljine pa kada je presečem ubaciću polutku jednu u drugu pa će biti tako dovoljno jaka.
 
Da, da, Dobrodol je i obrisao !!! :sjasi:
Slika podleže autorskim pravima!!!::novac:::ppozdrav: :haha:
To je samo idejno rešenje, ili otprilike kako bi mogao da odradiš, ne mora striktno da bude tako!!!
Možeš i od parčadi pločevine, pa nek' bude "kockasto" ne mora "polu-okruglo"...

- - - - - - - - - -

screenshot_2017_04_14_at_22_18_17.jpg

screenshot_2017_04_14_at_22_19_34.jpg
[/URL][/IMG]
screenshot_2017_04_14_at_22_21_16.jpg
[/URL][/IMG]

Ajd' da postavim još jednom, nisam ja PIIIIIIIIP ko ovi, da "him" ne spominjem...
A ti i ja Vićo, će se vidimo na Sud, za ovoj neovlašteno umložavanje pojedini autorski moleraj...
 
Hahaaaaa mozemo i na pivo jer na slovo S sve sto pocinje daleko mu kuca. A imas srece jer sutra prolazim kraj tebe blizu samo sto sam u vremenskom skripcu ali bice prilike.
Zato sam je i postavio sa sve tvojim imenom da se zna ko je dobrica
 
Svidja mi se poteznica. Hteo bih da napravim nesto tako. Od cega ti je ta poteznica?
Ako bi hteo da slikas neku sliku malo izbliza s leva s desna :osmeh: ( da vidim kako si je montirao ) bio bih ti veoma zahvalan ::novac::::novac::::novac:::haha::ppozdrav::ppozdrav:

Bice mi jedino zajebano sto cesto koristim kardan za atomizer pa ce biti cesto i turi skini turi skini :osmeh:

Dobro valjda cu da se setim kad otkacim setvo.... Vec sam postavljao slike ranije ali su obrisane.
 
Ovo je dobro resenje za tezi teret kad se vuce jer je vezana za najacu poziciju ali malo je nisko i gubi na vucnoj sili. Kod mene je visoko postavljena ali cu je preraditi da jednu uporu ima i dole na ovoj plocevini od kuke jer ovako mi moze iscupati nosac toplinga ili cak i kuciste rezervoara sto se nekima desilo
 
Na "zahtev" Člana Pole t25 postavljam slike fiksne poteznice...
Ako je potrebno (ili ako vam se "sviđa") "uzeću" mere, i napisati dimenzije...
Pole, preporučena mesta gde se kače poluge, su definisana u Priručniku, i nije svejedno, ako ti je traktor u niskom ili srednjem položaju, poluge (bi trebalo) da stoje u tačno utvrđenim rupama na nosaču, prvim, srednjim, gornjim...
Isto tako, i položaj toplinka u rupama na nosaču...
Pročitaj Uputstvo, strana 45 i slike 63,64 i 65...
Možda zbog toga imaš problema pri kačenju, konkretno u tvom slučaju, atomizera za prskanje voća...
Pa ti smetaju razni drugi uređaji na traktoru...

20180325_083110.jpg

20180325_083128.jpg

20180325_083213.jpg
 
Na "zahtev" Člana Pole t25 postavljam slike fiksne poteznice...
Ako je potrebno (ili ako vam se "sviđa") "uzeću" mere, i napisati dimenzije...
Pole, preporučena mesta gde se kače poluge, su definisana u Priručniku, i nije svejedno, ako ti je traktor u niskom ili srednjem položaju, poluge (bi trebalo) da stoje u tačno utvrđenim rupama na nosaču, prvim, srednjim, gornjim...
Isto tako, i položaj toplinka u rupama na nosaču...
Pročitaj Uputstvo, strana 45 i slike 63,64 i 65...
Možda zbog toga imaš problema pri kačenju, konkretno u tvom slučaju, atomizera za prskanje voća...
Pa ti smetaju razni drugi uređaji na traktoru...

20180325_083110.jpg

20180325_083128.jpg

20180325_083213.jpg

A koje uputstvo? Gde? :sta:

- - - - - - - - - -

Sta ce da se desi ako poluge zakacim na srednju rupu nosaca a traktor je u spustenom polozaju.
Znacilo bi mi zbog visine dizanja atomizera. Ovo sto sam lance spustio ispod poluga nije mi dovoljno jer po ataru kada naidjem na rupe atomizer mi kaci zemlju.

- - - - - - - - - -

Imam ovaj priručnik

20180407_135208.jpg
[/url][/IMG]

Sad sam primetio da nema od 32 do 50 stranice a ne vidi se da fali.
Nasao sam slike za podignutu i srednju poziciju a za spustenu naravno fali,nema ::samo bes::

- - - - - - - - - -

Podignut položaj
20180407_135232.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

Srednji položaj

20180407_135251.jpg
[/url][/IMG]
 
Mozes jos na podiznim sipkama na onom 30 vijku da zavijes pa da ti podize na malo vecu visinu.zato idu poluge u razlicite polozaje u zavisnosti od visine i isturuju se ka nazad da tocak nebi dohvatio prikljucak.Pogledaj te tri tacke za poluge pa ces videti i visinsku razliku i po duzini

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Jbg ne mogu ponovo sve da pisem. Nije stvar u visini ko visini. Moze on da digne metar od zemlje nego mi udaraju lanci u kardan kao sto sam prethodno pisao i postavio slike na prethodnoj strani.
Prebacivanjem poluga na srednju rupu poluge i lanci bi dosli nize pa bi mogao vislje da podignem atomizer a da mi lanci ne udaraju u kardan.

- - - - - - - - - -

Samo pitam da li bi mu pravilo vece opterecenje ili sta vec ako turim poluge na srednju rupu rupicastu :osmeh:
 
Nece praviti vecu silu nego naprotiv jaci ce biti za podizanje nego moze se desiti da ti previse pridje atomizer traktoru ili da bude dugacak kardan .kad budes podizao polako i prati da nesto neotkines

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
A sta mislis o ovoj varijanti?
spaneri.jpg
[/URL][/IMG]

Da navarim dole debelu sipku ( kao sto sam nacrtao :osmeh: ) pa na nju da kacim zadnji kraj lanaca.Da li ce moci onda da se utegne?
A dobio bih jos nekih cirka 20 cm visine sto bi mi bilo mozda i dovoljno.

- - - - - - - - - -

Nece praviti vecu silu nego naprotiv jaci ce biti za podizanje nego moze se desiti da ti previse pridje atomizer traktoru ili da bude dugacak kardan .kad budes podizao polako i prati da nesto neotkines

Za prilazak ima mesta jedino da li bih ja mogao da se uvucem da otkacim lance jer i sada prolazim na kant.

A kardan fala bogu ima duzine tako da ima odakle i da se skrati :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Sa ovom solucijom bit ce u nekom polozaju otpusteni a negde zategnuti lanci jer nisu u osi. Ali mozes probati jer napamet je tesko odrediti sta ce tacno biti. U tom polozaju poluga kacenja najlakse je sa spoljnim lancima i kacenje na poklopce reduktora a zgodno se odradi i to.
Jos jedna solucija postoji a to je da se urade nize dole klinovi za kacenje poluga sto i sam razmisljam jer kod mene je bas nisko postolje
 
Nazad
Vrh