VLADIMIREC T-25

Ta "fiksna" poteznica, ako na nju misliš, je niža od krajeva poluga, pa tako samo podignem poluge hidraulikom uvis, maksimalno, i ne smeta ničemu...
Uglavnom koristim poteznicu na polugama, mogu da smotam prikolicu u mestu, a ova donja mi služi kada vučem veću prikolicu sa dosta tereta, ili tandem Dubrava...
Ne kačim nikada "jednoosovinku", prikolicu, jer se plašim defekta, pogotovo kada sam video kako umeju da pucaju "čizme" kada se optereti zadnji deo...
Imali smo člana pod nick-om PKB koji je vukući jednoosovinku napravio "harakiri" s traktorom, i posle takvog loma je i prodao traktor, nije uspeo (ili hteo) da popravlja, te tako uopšte ne kačim tu vrstu prikolice na traktor, bez obzira na njenu prednost, ili mogućnost "kipovanja" tereta...
Kada mi treba šljunak, ili tako nešto teško, angažujem suseljana sa T-40 i jednoosovinkom da mi dotera šljunak, ili vuče zemlju iz dvorišta posle kakvog iskopa zemlje...
 
Malo sam googlao ovih dana (nije mi Đavo dao mira) i nađoh (nekako) slike (screenshot videa sa Yuotube) tog "famoznog" puža i spirale za rešavanje lufta volana...
E, sada sam i ja u rebusu, ko zna šta sam ja kupio, možda i nije taj moj "komplet" od Tamića, ali ostaje da sam ugradio mesingani deo koji dolazi na osovinu spone, i zavario odgovarajuću gvozdenu "spiralu" koja ide na osovinu volana...
Evo "iskopanih" slika, uglavnom, ovakvo kućište volana je i kod mene...

screenshot_2018_02_21_at_21_16_01.jpg

screenshot_2018_02_21_at_21_14_46.jpg

screenshot_2018_02_21_at_21_18_28.jpg
 
Kod mene je drugacije kuciste i puz na volanu.

Resio sam da uzmem sve novo od vladimirca. Oba puza,oba lezaja i cauru na izlaznoj osovini jer i tu ima luftiguz. Videcu i osovina kakva je pa ne znam da li cu i nju novu ili cu staru da nosim kod strugara da je malo navari i prestruze i napravi novu cauru.

Jedino sto mi se u svemu tome ne svidja je to sto je kuciste bilo lomljeno i vareno je!!!!

Sad i ono ako nije vraceno i zavareno na mesto i kako treba dzaba sam krecio. Zbog toga mi se to najvise i vuce inace bi to resio i ranije.

Tu je neka velika sila delovala kad je kuciste polomljemo. Ili je zavrsio u kanalu ili u nekoj rupcagi pa mu je smotao tockove i sve polomio. Vidim da su i na cizmama polomljeni oni granicnici zato je polomio i kuciste volana.
 
Kod Dobrodola je stari tip kucista volana koje je sklono cesce da dobije luft dok noviji tip je ipak malo bolji. Ali u principu nesvidja mi se nijedno jer mali broj krugova okreta imaju i time velika sila se u njima stvara , a time i habanje delova ubrzano.Ali bolje i izremontovati nego ganjati traktor ko glistu po putu. Kad budes remontovao moras na gornjim plotnama ustelovati luft izmedju lezajeva u kucistu.
 
Nije u pitanju glista po putu nego glava u torbi. Znam za te platne rasturao sam ga dvaput dok nisam ukapirao gde sta ide i kako :osmeh:

Sredicu ga bice ko pista.
 
Kad je već tako Pole, razmisli o ugradnji čistog hidrauličnog volana, rešio si se problema za sva vremena na mnogo kvalitetniji (i humaniji) način...
 
Orbitrol dobar,klip,creva,pumpa, priključci ima da izadje na cenu pola traktora.Naravno da nije neki karabudz.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ma hidro volan necu da ubacujem.
Odradicu sve novo i polako natenane kako treba i trajace koliko meni treba. Resio sam da usluzno vise ne radim nista i da ne arcim traktor tako da meni sto treba za vocnjak i nesto usput trajace.
 
Orbitrol dobar,klip,creva,pumpa, priključci ima da izadje na cenu pola traktora.Naravno da nije neki karabudz.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Jes' ti video skoro cene Vladimiraca na tržištu?
Nema više ni krš bez porekla za ispod 1.000 a da možeš da ga oteraš kući na točkovima...
Pole t25
Nisam ni mislio da te ubeđujem, ne znam koliko radiš zemlje ili voća, pa da bi se investicija u hidraulični volan isplatila na neki razuman rok...
Čisto predložih da razmotriš, možda imaš već nekih delova ili bi mogao povoljno nabaviti, pa bi te hidraulični "zakrpio" za sva vremena....
I ja ne radim dosta zemlje, pa mi ugradnja hidrauličnog volana nije ni pod stavku "razno"...
A i kad se kači kakav teži priključak, eto ti hidraulike, zabadava...::super::
 
Orbitrol dobar,klip,creva,pumpa, priključci ima da izadje na cenu pola traktora.Naravno da nije neki karabudz.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ja ne znam odakle vam ta informacija ali servo na vladimirca ne kosta vise od 200e a puno znaci , normalno da to sve sam odradis ,jer majstori deru za takve stvari :D
 
Sa kakvom pumpom klipom i orbitrolom?One karabudz gluposti sa auto pumpama kod mene nebi usle u dvoriste.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nov orbitrol za belarusa ti je 100e ,klip ti je max 50e na vasaru ,ostalo su ti samo creva I da ugradis .a pumpa ti netreba jer mozes sve to da prikljucis na njegovu hidraulicku.
Na mom je ugradjen orbitrol od viljuskara a klip ko zna od cega ,bitan je samo hod (mislim da je 28cm). I radi perfektno vec 15 godina .
 
Ne znam zašto su creva toliko skupa. Ja sam pravio za kamion creva za grajfer ( dizalicu ) i koštalo je oko 1000 dindži po metru. Pritisak 350 bara.
 
Ne znam zašto su creva toliko skupa. Ja sam pravio za kamion creva za grajfer ( dizalicu ) i koštalo je oko 1000 dindži po metru. Pritisak 350 bara.
Creva najbolje da se potraze na otpadima ili na vasarima .recimo nadjes od beraca ili od zmajevke crevo za kipu I samo ga iseces na meru I odneses da ti odrade prikljucke.
Mi smo tako radili kad se ugradjivao servo na ursusa ,odneo staro kod majstora da upresuje prikljuce I to je to ,mislim da je tada bilo 300 din po prikljucku :) .
 
Aki nisam se dobro "odrazio" Nisam mislio na cenu creva što sam ja pravio nego da su skupa creva što je kupovao xxxPIPxxx.
Ne znam koliko tu creva ide ali mislim da više od 3-4 metra ne treba a za to dati 110 evrića je po meni preskupo.
 
Retko koji hidraulicar hoce polovna creva da nastanca na holender a treba i precnik prilagoditi koji treba. Ja sam meni radio 3 creva sa oko 3,7m duzine ukupne stim da su holenderi bili problem naci i skuplji i oko 60 eur izaslo novo i to semperit slovenacka skuplja creva.A hidraulicni volan ce kad tad biti kod mene ugradjen samo malo novaca i vremena jer vredi svaki evric. Na starom tipu kucista nebih remontovao ni pod razno cak jer su kratkog veka i opet luft prevelik dobije
 
Bolje posebna pumpa,mada i prioritetni ventil "završava posao"...
A postoji i "fabričko rašenje" tzv. tandem pumpa, dve pumpe na kućuštu umesto stare НШ-10...
 
Nazad
Vrh