VLADIMIREC T-25

Ni ovaj posao nemoze bez Vladimirca.
jjj_004.jpg
 
20171114_110620.jpg
[/url][/IMG]

Da li neko ima ovaj nosač poluga,kako već, ( crvena strelica ) jer sam neki dan primetio da je puko ( crna strelica ). Inače tako je bio bio od kad je kupljen. Vidim da može da se menja.
Da li ima toga u NS na Najlonu?
 
OVO JE IZ MOJE "ARHIVE"...

Ručicu (polugu) gasa staviš na maksimum...
Imaš dve markacije jednu blizu druge na jednoj strani remenice. na drugoj strani imaš samo jednu markaciju. pratiš prvu markaciju od one dve jer su one za prvi cilindar.Okrećes remenicu dok se nepoklopi crta prva sa markacijom na prednjem deklu blizu alternatora je. Onda skineš dekl gde je pinjon za sajlu obrtomera . Skines cev na pumpi od prvog cilindra. E sad tu treba providna cevčica da bi video kad tačno potekne nafta. Odvrneš ona dva vijka sto drže rotor pumpe za zupčanik i okrećeš dok u jednom trenutku nekrene ponovo nafta. Taj trenutak je koji se traži i mora tad biti na markacijama remenica. Onda vidiš za vijke u koje će se unakrsno rupe poklopiti i zavrneš i osiguraš.
 
TO NIJE MOJE ZNANJE...
A ne mogu ti reći čije je, jer nemam pojma...
I ti bi ovo znao i imao, da si malo odvojio vremena i pročitao celu Temu, bilo je na 2-3 mesta....

Lepo ošineš Copy Paste, i sačuvaš u jednom TXT Fajlu, i kad ti zatreba, lepo iskopaš i pročitaš, pa odradiš...
Evo ti još od NEKOGA, nek' taj i ako čita se ne naljuti, i nek' kaže koji je, pa mu možeš do mile volje zahvaljivat'.....
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodaš ručni gas do kraja
Skineš cev od prvog cilindra dole na pumpi...
Skineš poklopac razvoda pumpe (tamo gde se sipa ulje u motor)...
Nateraš radilicu na one dve oznake jedna do druge što su pre GMT (Gornje Mrtve Tačke)...
Skineš ona dva vijka sa flanšne (tamo gdje ide pinjon sajle obrtomera)
Okrećeš ključem 27 pumpu (u smeru kazaljke na satu), polako, i pratiš nadiranje nafte na onaj holender odakle si skinuo cev od nafte.
Na prvo nadiranje, tačnije na prvu naznaku podizanja nafte u holenderu pogledaš koje rupe se poklapaju na onoj flanšni i zavrneš dva vijka...


Znači ovo je grubo ali opet dovoljno fino štelovanje ugla predpaljenja , za finije štelovanje se zakreće pumpa na ona 4 vijka što je drže.
U priručniku se pominje jedno pomagalo a to je staklena cevčica koja se montira umesto cevi dizne , ona nije potrebna, dovoljno je samo pirnuti malo u holender da se izbaci nafta sa proširenog dela, jer prvo nadiranje je lakše uočiti na manjem prečniku cevi...
 
nisam toliko lenj da ne trazim po temi al ovo je zaista opsirni thread i sve sto sam citao vrtelo se o stelovanju ventila kad je vec pumpa uradjena . U ovom poslednjem postu je jednostavno i ukratko sve napisano .
 
Sto ti je bitno je da ti predpaljenje bude na prvoj crti markacije na remenici ili izmedju prve i druge.Nemoj ici na ranije niti na drugu crtu od GMT .Ja obicno nateram izmedju crta i onda odvrnem na flasni pumpe ona dva osigurana vijcica sa limom i na centralni vijak okreces dok nepotekne nafta na izlaz prvog cilindra , ali prvo tek sto primetis nadiranje. Malo pirnes da isteras naftu i ponovis gde je i zadrzis kljucem dok neubacis jedan vijcic barem koji se tacno poklopi sa rupom sa navojem. I kad stegnes blago oba vijka prvo proveri ponovo okretajuci remenicu polako dal je na prvoj crti pretpaljenja ili bezi jer pogoditi bas iz prve je malo teze. Kad bude u tom trenutku onda odvij vijak jedan podvuci lim od pogona obrtomera pa tek onda drugi vijak i vodi racuna da su vijci jedan tacno nasuprot drugog sa limom da nebi bilo lomova lima za pogon
 
Dragi prijatelji rešio sam da kupim jednog dobrog vladimirca pa mi treba par saveta.
Potreban mi je traktor za košenje skupljanje sena a kasnije i za baliranje,video sam na youtubu da radi i to.Mislim da sa malo para ne može bolji traktor da se uzme.Našao sam jedan u dobrom stanju ali vlasnik kaže da troši 0.5-1 litar ulja u sezoni?Da li je to mnogo i ko zna da li je baš to tako kao što kaže a zavisi šta podrazumeva pod sezonom...Doduše daje uz njega delove za generalnu(kompletnu) ali tvrdi da to nije tako blizu.Interesuje me koliko košta generalna za ovaj traktor delovi + ruke ako budem baš te sreće.
Na šta da obratim još pažnju pošto sam totalni laik za ovakve stvari?Sve u svemu izgleda zategnut i kulturan traktor sa novim gumama.Dajte neki savet i da li ovo što sam zamislio da radim sa njim može-nemože i da li je pravi izbor.
Ukoliko imate na prodaju ili znate nekog da ovako nešto prodaje možete javiti u PP,stim da neću nekog loma što ne liči ninašta,nema papire i sl.
Ovog što sam gore opisao čovek traži 1400 e vredi ili ne vredi?
Unapred hvala i pozdrav
 
Čestitam na izboru!!!
Ako ga kupiš,zavolećeš ga vrlo brzo,a navići će te se i jedan na drugog isto tako!!!
Sve to što si naveo kao poslove koje bi obavljao s njim,radim i ja, bez ikakvih problema. ..
Generalna košta oko 200e i uopšte, ovaj traktor je i više nego zahvalan za održavanje..
Ja ga kupio na Badnji dan 2014. za 1000 eura ali sam u meďuvremenu,do sada,sigurno još 1000 ali zato imam traktor koji,mirne duše i savesti mogu kas'ti,obriše bilo koje fergusonče,u bilo kom radu...
Nepristrasan utisak je da je po snazi u rangu kao IMT 540,velim za ovaj moj...
Inače,moj je Vladimirec T25A1 iz 1974. sa 2 palice menjača...
Slikaj taj "tvoj",da vidimo na šta liči pa onda možemo davati neke kvalifikacije tipa cena,upotrebljivost i sl...
Ajd pa da dobijemo još jednog Člana u klubu Vladimirec!!!:ppozdrav:
 
Prijatelju to moras sam da odlucis oces li ga kupiti ili ne. Uglavnom sve poslove sa njim mozes da radis. Sto se tice balirke tu je malo zeznuto, Ili ide sporo ili ide brzo. Zato kad grabuljas seno pravis vece redove i vozis sporije ili pravis manje redove i vozis brze. I obavezno kupis jednosmerni kardan za pogon kosacice i balirke. Mada neverujem da ces ga ikad zavoleti.
 
Hvala vam na savetima hteo bi sa malo para da zavrsavam svoje poslove.Ovako placam sve usluge a gore od toga je sto me razvlace do pred kisu pa onda udri na vrat na nos.Cujem ovde od ljudi iz okruzenja razna misljenja uglavnom negativna.Zato sam resio ovde da pisem ljudima od iskustva.Ici cu ovih dana da dogovorim i da slikam pa cemo komentarisati.Dobrodol mogli bi u pp da procaskamo malo o konjima nismo odavno.Veliki pozdrav
 
Nazad
Vrh