VLADIMIREC T-25

Hvala za cestiku, a boju me je naterao prijatelj kaze toje original .ja vise volim onu tamniju sreca ne utice mu na rad.
 
I moj je " narandžast"...
Mada si mu potrefio farbu bolje od mene...:ppozdrav:
Ajd' se malko predstavi i par detalja o traktoru, godište, vrsta, neki istorijat (kraći) koji si vlasnik, prvi, drugi, za šta koristiš ovo zahvalno Sovjetsko "traktorče", i tako....::super::
 
Dobro došao u klub :) vladimirac je zadbjih 10-ak dana bio maximalno upregnut. Orao leskovackim dvobraznim laganju zemlju a neke njive koje su tvrdje orao sam sa IMT 755 NK. Tanjiranje sa OLT 20 Diskova i razbio zadnje staklo...kada sam okretao,nisam gledao nazad i tanjraca se popne na breg i one dve poluge za stelovanje tanjira mi dosle do sedišta :-D povlačio drljacom i posejao kukuruz... :-D vladek odradio posao odličnom ocenom... :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Ognjen se zovem negde vec pise iz Ratkova koje je sada poznato po malinama koje se i vide u pozadini.Zemlje imam svega 2h od toga taj malinjak uzima 74ara ona druga njiva za sad uziva u raznorodnim ratarskim kulturama.Traktor sam kupio kod mene u selu od prijatelja koji ga je uzeo od prvog vlasnika, kratko koristio pa kupio neki mali Torpedo,tako da bi trebalo da sam treci vlasnik(preveo sam ga na sebe).Godiste je 1982 ,u saobracajnoj pise model 25A2,pali veoma lako i bez potezanja dekompresora,dosta dobro radi a kako sam i sam majstor (doduse tv serviser pa onda i klime,alarmi,v nadzor,satelitske a sad i aparati za zavarivanje i cnc plazme ...)rekoh sebi daj malo da sredim da ne stane kad najvise treba i onda gomila sitnurije.Gumice u zglobovima upravljaca,gumice u hidro klipu,ulje u menjacu,motoru i VP pumpi,pinjon,AC pumpa,desna felna bila napukla zavarili,ubacena jedna nova unutrasnja guma,remontovana instalacija oko koje ima jos malo igranja,novi farovi,retrovizori,lanci za zatezanje poluga,kais alternatora,akumulator 100Ah,kablovi od njega,sediste,filteri za gorivo,rotacija,ociscen centrifugalni f,napravili poteznicu i naravno farba.Kupio sam ga da neke stvari poput prskanja,sredjivanja malinjaka i sl ne moram da cekam i obavezno okasnim.Kupio sam njega jer mi se uvek vise svidjao od fergusona ,a ostalo nisam puno ni razmisljao kod mene
 
Platio 1500 evropskih novcanica,prevod registracija i osiguranje cini mi se oko 6500din i ovo ostalo malo manje od 500eur.
 
I fabrika ako je ugradjivala servo morala je da ga kupi i ugradi. Nije ga sama pravila. Ima na Yutube dosta dobrih resenja za ugradnju. Evo par slika i od mene.
attachment.php
[/IMG]
attachment.php
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Original servo ima samo na T30 ali to resenje u kompletu je tesko kupiti. On ima kuciste za tandem pumpe tj jedna je za hidrauliku a sa prednje strane nize je postavljena druga pumpa za volan ali to kuciste mislim da nigde u prodaji nema. Orbitol i cilindar imaju da se nadju novi ali neznam ccenu ali vrede svaki evric ko vise radi sa njim. Pumpa se moze dograditi i od automobila od servo volana i radice sasvim dobro i ide preko remena
 
Hvala zemljak.Ja sam sa mnogima pricao ali niko nije bas zadovoljan pumpama od auta koje su ugradjivali.Cuo sam da na pijaci u Noovm Sadu ima original delova,pa cu videti...
 
Haha, meni otpao zadnji tocak, pukla poluosovina koja ga nosi. Traje sezona pa se nema vremena za pisanje. :osmeh:



Bez obzira, pravo cudo od traktora.
 
I meni puklo crevo za dovod nafte do pumpe, srećom nije isteklo puno, možda litra ili dve, primetio pravovremeno pri transportu slame sa njive kući...
"Čula" mi se nafta, stadoh i na brzinu skratih crevo i pritegoh žicom da stignem do kuće...
Kapljalo baš blizu remenice i remenica razbacivala i mastila naftu na sve strane po traktoru...
Malopre našao odgovarajuće zamensko, i krenuo s "operacijom", ali me oterala sitna kišica od posla, i iz zadnjeg dvorišta, traktor je opet pod otvorenim nebom, pod šupom je slama...
Moraću da raščistim drugu (manju) šupu i nađem mu mesta da ga "uglavim" pod krov, na suvo...
 
Kad se pretovara i nevodi racuna moze se i ocekivati na svakom neki kvar. Moj radi sad ko singerica ,sto u transportu sto u pripremi za bastu. Dobio je jos jednu igracku ,frezu pa mu je to bila zanimancija par dana
 
Kad se pretovara i nevodi racuna moze se i ocekivati na svakom neki kvar. Moj radi sad ko singerica ,sto u transportu sto u pripremi za bastu. Dobio je jos jednu igracku ,frezu pa mu je to bila zanimancija par dana


Ima nesto i do zamora materijala. Uostalom nije kupljen da stoji u garazi.
 
Da li je neko rešio kvalitetno fiksnu poteznicu? Nemam ideju jer ne vidim gde bi mogla da se namontira. Tu gde bi mogla po meni su slabi šrafovi.
 
Imam dve!!!
Jedna fiksirana, "donja", umesto originalne, "automatske", i druga na polugama, gde na prečagi imam klasičnu poteznicu i "kuglu" za auto prikolicu, samo izvrnem prečagu naopako, bez skidanja i kačim šta treba...
20170228_160049.jpg
 
To bi mi smetalo za kardan kao što su mi smetali i španeri pa sam ih izmestio spolja.
Na kraju poluga imam i ja i plus kuku za kola ali mi pravi problem kad vucem dve prikolice nikad ne mogu skroz da utegnem poluge pa setaju prikolice a pogotovo zadnja.
 
Kako ti smeta kardanu?
Kačim rasturivač za veštak, rotacionu kosačicu SIP 165 i nema problema, nigde ne zapinje...
Kada vučeš prikolice na polugama, prebaciš lance unakrst (unutra) i stegneš španere maksimalno i nema da šeta...
Posao od 10-tak minuta uvr' glave...
U jesen i ja vučem Dubrave u u tandemu, dve prikolice sa dodatnim stranicama punih kukuruza u klipu, polako, i nemaš brige...
 
Nazad
Vrh