VLADIMIREC T-25

I moj tako radi, ali su mi raštelovane dizne, pa zeza, uglavnom voli da vraća naftu nazad sam, i da nakupi vazduha u sistemu dovoda goriva...
Imaš na prethodnim stranama postupak kako se izbacuje vazduh iz sistema, ali pomenuti postupak nikada ne koristim...
Radim k'o i ti, nadrukam naftu, kada čujem da preliva u rezervoar, dekompresor, zalaufam 10-tak sekundi, spustim dekompresor i upali iz prve...
Ako neće, opet nadrukam par puta, i pokušam ponovo...
Nikada mi se nije desilo da moram i treći put...
Evo baš sam maločas ga upalio, rekoh da proradi malo, nisam ga palio od pre Nove Godine, nisam ni drukao, samo dekompresor, i upalio ko mina...
 
Ja moj danas palio...upalio ko mina,bez drukanja....a prekljuce nije hteo morao sam da drukam naftu...uradicu mu dizne u nedelju i prestelovacu ventile posto mi dekompresor slabije reaguje...cuje se jedan ventil..i to mu je sve od radova za pocetak sezone...sve je podmazano,promenjena sva ulja....i samo gas... :ppozdrav:
 
Ajde kada smo se dotakli vec te teme da pitam. Traktor nema ler gas. Radi fino na nekim srednjim obrtajima, i sam pojacava i smanjuje gas. Cim malo dodas gas on nabije maks obrtaje a cim oduzmes malo on se gotovo gasi.Nema startnost na gasu, tj pritisnes papucicu on posle 3sek odreaguje. U vuci nisam primetio da mu fali snage, i ne dimi na auspuh. potrosnja kao i ranije. Pumpa i dizne za ovih 33god nikada nisu radjene. Da li im je doslo vreme za reparaciju ili moze nesto drugo biti. Filteri menjani, nije do njih.
 
Za pocetak promeni uloske dizni jer ti ove ne drze pritisak. Obicno je to uzrok zaletanja motora. Za 36 godina ja sam 3 puta menjao uloske, i bili su isti simptomi kao kod tebe.
 
Ajde kada smo se dotakli vec te teme da pitam. Traktor nema ler gas. Radi fino na nekim srednjim obrtajima, i sam pojacava i smanjuje gas. Cim malo dodas gas on nabije maks obrtaje a cim oduzmes malo on se gotovo gasi.Nema startnost na gasu, tj pritisnes papucicu on posle 3sek odreaguje. U vuci nisam primetio da mu fali snage, i ne dimi na auspuh. potrosnja kao i ranije. Pumpa i dizne za ovih 33god nikada nisu radjene. Da li im je doslo vreme za reparaciju ili moze nesto drugo biti. Filteri menjani, nije do njih.
Uloske dizni svakako trebas zamenuti. Obavezno tom prilikom zameni ulje u pumpi visokog pritiska... U ostalom sta da ti pricamo mi kad i sam si (kolega) majstor... :ppozdrav:Poz
 
Ovaj problem se javio pred kraj sezone. Nisam se bavio tom tematikom do sada pa mislim da nije sramota pitati ono sto ne znam. Dok se vreme popravi pa cu videti da skunem dizne. Hvala na pomoci.
 
Ako ti mesa naftu i ulje u pumpi vise nego sto je normalno onda zameni i ceo odeljak visokog pritiska. Eto ja te savetujem da promenis deo a ja sam nista nemenjam dok skroz necrkne pa i onda gledam dali moze da se navari zavari okrene, samo da nemoram da kupim nov deo.
 
Pozdrav.... :) da li mozda neko zna da mi pomogne... imam problem sa vladimircem,prvo paljenjne....kada stoji 2-3 dana,da bih ga prvi put upalio moram da mu nadrukam naftu na drkalicu,sve dokle se ne cuje da vraca u rezervar....tj dok ne napuni sistem,i onda posle 7-8 okretaja motora pali bez problema...to mi se nikada nije desavalo....uvek je palio na pola kljuca...da li je moguce da naftu vrati u rezervar s'obzirom da mu stoji rezervar napred i sta moze da bude uzrok....? :)

Na boš pupi ima nepovratni ventil. Nalazi se u "vijku" koji steže cijev dovoda goriva. Mislim da je problem u njemu.
 
Ajde kada smo se dotakli vec te teme da pitam. Traktor nema ler gas. Radi fino na nekim srednjim obrtajima, i sam pojacava i smanjuje gas. Cim malo dodas gas on nabije maks obrtaje a cim oduzmes malo on se gotovo gasi.Nema startnost na gasu, tj pritisnes papucicu on posle 3sek odreaguje. U vuci nisam primetio da mu fali snage, i ne dimi na auspuh. potrosnja kao i ranije. Pumpa i dizne za ovih 33god nikada nisu radjene. Da li im je doslo vreme za reparaciju ili moze nesto drugo biti. Filteri menjani, nije do njih.

Ovako se i meni ponašao u radu i postavio sam ovde na Forumu pitanje kako da rešim problem...
Kolege su rekle (kao i tebi) ulošci dizni (I BILI SU U PRAVU)...
S tom malom razlikom jer nisam morao da menjam uloške dizni, samo sam pročistio one tri rupice na vrhu, koje prave finu maglu goriva, i to parčetom čelične sajle, koju sam par puta provukao kroz te rupice, tako ih pročistio, vratio dizne nazad na traktor, upalio i od onda radi odlično...
Znači možda su i tebi samo začepljene te rupice, tako da možda i ne moraš da kupuješ uloške dizni, ali i ako se odlučiš da kupiš, zaista nisu skupi, komad je 5 eura (jeftiniji) a 6 eura (skuplji), pitao na Decembarskom Vašaru u Rumi (pa odustao od zamene)...
Evo snimka kako se traktor ponašao pre čišćenja (dakle konkretan problem)...
Da li je tako i kod tebe?
 
i moj vlado na ovom vremnu kad ga ne palim 3-4 dana,upalim ga osjeti se da radi na 1 klipu nekih 5 minuta nema ni snage dok malo ne odradi onda sve ok, i to mi je ok necu nista da diram
 
Da ne pada prasina na temu. Pronadjoh na internetu zanimljivo resenje. Pa kome ne odgovara fabricki polozaj rucica moze lako prepraviti.


wladimirec-t25a-rozdzielacz_44751_112_13520.jpg





wladimirec-t25a-sterowanie_44751_112_235492.jpg
 
Šure ima vtz 20 48 i pumpa hidraulike mu je slabo dizala.Kupio je novu i ugradio,radi,diže odlično,kad podigne ručku izbaci u neutral ali se grije pumpa.Ne malo nego se ugrije jako.šta može biti problem?
 
Svaka cast Vladj jer ovu sliku trazim ko zna od kada jer upravo to hocu da odradim . Ovaj razvodnik napred mi nikako nije na ruku.
Prnjavor 3 dal nije ugradio pojacanu pumpu u protoku jer se moze desiti zbog pojacanog protoka ulja da dodje do grejanja ili da su filteri ulja zaprljani pa prave dodatni otpor. Treba proveriti i radni pritisak dal nije preteran. Sve to moze uzrokovati preterano zagrevanje jer i grejac kabine je zasnovan upravo na tom principu
 
vica022 Predpostavio sam da ce nekome biti od koristi. Jeli gotova kabina?

- - - - - - - - - -

Svasta ovi Poljaci umeju da smisle.


t-25_148077_112_276074.jpg
 
Hvala na savjetima,vidjeću šta je nasuo a i nek prekontroliše pumpu.

- - - - - - - - - -

Filter je čistio ima nekakav pozadi ispod kabine.Mrežasti prstenovi nanizani na cijev.
 
Vladj nisam jos zavrsio jer i hladno je previse i ovih praznika stalno a i prehladjen sam dobro. Ova matematika u glavi stalno mi pravi probleme ( sinusi). Prazna glava a ona nesto toboze racuna heheee
 
Kako podižete i spuštate vladimirce na nisko srednje ili visoko?Uvek me to interesovalo.Jel na bočnim reduktorima pomerate za po jedan ili dva šrafa?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh