VLADIMIREC T-25

pozdrav svim clanovima ovog foruma i ostalih foruma pa kliko ih ima, kupih vlajka t 25 a sa 416 sati rada godiste 87 sta treba prvo odraditi na njemu pre upotrebe istog
 
Evo kabine koja se mora malo prilagoditi a trenutno sam skinuo stakla posto je hocu srediti prvo .od cega je neznam tacno
viewer.php
[/URL][/IMG]
Вића по мени је ово кабина од Радоје Дакић ровокопача....
Добродол која ти је јачина ових шарафа што држе тегове..?
 
Putin neznam od cega je ali je prilicno ojacana odozgo sa 3 celicne sipke i teska ko djavo. Ispod ova dva prednja stakla imaju sarke za jos jedan deo koji se pomerao ka van. Nesto mi je slicno sa kabinom od krana ali nisam siguran .Sad je u fazi seckanja i uklapanja u vlatkove gabarite .Iskoristicu sto se moze uklopiti a jedino 3 stakla cu morati po meri praviti.

- - - - - - - - - -

Goranx najbolje bi bilo da izmenjas bar ulje u motoru ,pumpi hidraulici, kucistu hidraulicne pumpe i bos pumpi i pregledas sve dobro. Posto ima lepih godina a malo casova rada mozda je najbolje zamenuti i ulja u menjacu i reduktorima ili ih bar prekontrolisati. Nakupi se dosta vlage i prljavstine i pogotovu menjacko ulje bude prljavo_Operes filter ulja na motoru i filter hidraulicnmog ulja. Filtere nafte promenuti uloske ali da znas da novi mogu biti i felericni pa naprave takve probleme da se raspametis. Osetio sam na sopstvenoj kozi to. Procitaj temu da nepisemo ponovo gde se sve sipa i koliko. A nismo ni daleko pa mozes svratiti ako ides kad u mom pravcu. Radenkovic je u pitanju
 
sipano novo ulje u motoru ,ociscen filter ulja i vazduha i prekoltolisani filteri goriva ,grubi i fini, fini su novi

- - - - - - - - - -

ulje u menjacu gusto ko med tako i zuto ,ipod srafa dva cm, ulje u hidraulici 10 cm ipod srafa za dolevanje
 
Jesi ocistio u filteru ulja one dve rupice na vijcima.i mora se uklopiti ona dva zareza kad sklapas lucista. Kuciste bos pumpe u dnu ima vijak i obavezno ispusti to sto ce vise liciti na naftu nego ulje. Odozgo imas cep za sipanje i naspes 0,1L sae 30-40 ulja.U menjac sipaj do cepa za sipanje obavezno.Imas merac za sipanje u rezervoaru hidraulike. Malko je ispred cepa za sipanje onog velikog , isto vijak se odvrne i na njemu stapic merac. Dal 14-15 kljuc vata zaboravljam.u kuciste hidraulicne pumpe obavezno ispusti i nalij sae 80-90 ulje , cini mi se negde oko 0,3L da ide. Zadnje reduktore proveri sa uljem
 
Drzace sigurno, kod mene na T40 se drze na m16, i jos sam na njih dodao jedan set tegova na jedan saraf m12.
Legli su mu samo tako ti tegovi, mada meni nikad nisu bili potrebni, za sve lakse poslove netrebaju, ali mi fali jos jedan par prednjih tegova, hoce mali da skace sa punim rasturivacem i prskalicom, posebno uzbrdo.
 
Kod nas čovek pravi frafove u kvalitetu 10.9 jaki su kao zveri ali 4 šrafa sa maticama i podloskama dužine 90mm,2*110 i jedan od 160mm debljine 18mm je oko 2000din koliko se sećam.Skupi su kao oko ali to kad stegne nemaš brige.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Kod nas čovek pravi frafove u kvalitetu 10.9 jaki su kao zveri ali 4 šrafa sa maticama i podloskama dužine 90mm,2*110 i jedan od 160mm debljine 18mm je oko 2000din koliko se sećam.Skupi su kao oko ali to kad stegne nemaš brige.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
pravi sarafe ili pravi brenzone iz svetlo vučene sipke?
 
Pravi sve što ti treba od srafovske robe u kvalitetu.
Matice su mu bele i podloške šrafovi ili brezoni crni.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Dobrodole jel m27 vijak ili je glava za kljuc 27. Pre bih po slici rekao da je glava 27 ali i to je previse za te tegove. Za ove svrhe su bolji slabiji celici ali u kvalitetu 5,6-8,8 jer ce se saviti ali nece puci. Vijci preko 10,0 samo idu za stezanje jakih spojeva gde su fakticki ravnanja idealna dok na smicanje pucaju ko ledenica. Slicno burgijama. Bi zeleni ti bi vijci crni trebalo da budu u kvalitetu jer sam koristio takve
 
Taman sam ispravio, kada sam video tvoju naknadnu poruku,mislio sam na ključ 27, a M18...
Pa rupe na tegovima su mi diktirale veličinu vijaka, mislio sam da uzmem M16, ali imaju lufta napretek, a nisam imao Ursusa u blizini ili da se raspitam koliki su "u originalu"...
Jel' misliš da su dovoljne jačine i da će izdržati?
Još nešto, da zavarim glave vijaka za felnu, biće lakše pri montaži-demontaži tegova?
 
d82f865aa425f73602c82bb8b866bba5.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
Ja bih svakako vise verovao ovom desnom starofabrickom vijku 8.8 nego tom novoprivatnickom 10.9.
Siguran sam da taj i nezna sta znaci oznaka na toj glavi vijka.
8.8 je najoptimalnija cvrstoca za vijke jer mu je zatezna cvrstoca 800 N/mm2, granica elasticnosti 640 n/mm2.
Kod (pravog) 10.9 je zatezna cvrstoca 1000N/mm2, a granica elasticnosti 900N/mm2.
Odavde se vidi da 8.8 ima dosta vecu rezervu izmedju granice kidanja i granice elasticnosti i zato je najoptimalniji.
10.9, 12.9 i 14.9 su zaista krti i nisu pogodni za ovake namene.
5.6 je premekan za ovakve stvari jer ima zatezu cvrstocu 500N/mm2 i 300N/mm2 granicu elasticnosti.
 
Da ti kažem nisam se stručan oko tih zateznih čvrstoća šrafova ali znam da to što on radi uopšte nije za bacanje.Nema mašinu koja stancuje komada i komada nego svaki sam pravi na 2-3 mašine.I glave udara i navoj i sve.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Dobrodole mozes ih i priheftati aparatom ali nebih preporucio jer felga je prilicno celicna i pucace var jer ima bocno smicanja usled tegova. Bolje tako samo iskontriraj jos po jednu maticu za svaki slucaj . Ali ja bih to stavio samo ako imam potrebe za teskim poslom. Ova mala strvina je i ovako teska u vuce ko magare
 
Nazad
Vrh