VLADIMIREC T-25

Ja danas pazario trokrilnu drljacu za vlatka samo sto je rucno radjena i dosta teza od fabrickih. Potpuna cevna konstrukcija i jaka a drugar ima istu takvu samo 4 krila .To je nekoliko sela od mene neki stari bravar pravio ali se jako dobro pokazale.
 
Pozdrav.... :ppozdrav: Treba mi mala pomoc....ja danas radio sa vlatkom,i primetio sam da kada je negde na nekih 1500-1800 rpm izbacuje varnice na auspuh....desavva se i na manjem gasu ali mnogo vise kada je na vecim obrtajima,a nisam ga forsirao vukso sam nekih 1000kg po ravnom....pa me zanima sta moze da bude,to mi se nikada nije desavalo... hvala unapred... :osmeh:
 
Samo gas... Moj izbacuje varnice samo tako.. Od drugara ne da izbacuje varnice nego i plamen do te mere da je njegovom bratu zapalio patiku kad se vozio sa njim i drzao nogu blizu auspuha. :haha: To nemoj da te zabrinjava,kratak je auspuh,ako mislis na auspuh koji je sa strane...
 
Samo gas druze, ako si ga lagano koristio nakupi se garezi u auspuhu i u izduvnom kanalu u glavi motora, kad ga malo upregnes ta garez pomalo sagoreva i izbacuje varnice. Ja sam pre imao obicaj da skinem jednom godisnje auspuh i da to ocistim, ali sad ga povremeno upregnem malo jace pa on to sam sagori :osmeh:
 
Vazdusar je to i nikad nema adekvatnu temperaturu u komori za sagorevanje ,pa ako se vozi na malom gasu ili manje opterecenje on nakupi garezi u komori i izduvnom sistemu.Ako se povremeno to desava u tezim poslovima je normalno dok neogori sve ali plamen i veca kolicina varnica stalno to nije nesto ispravno. Ili dizne ili ugao ubrizgavanja ili fali kompresije.

- - - - - - - - - -

Moj je danas dobio novo sedalo tako da me kicma vise neboli. A uskoro ce se i kabina da pripasuje
 
Nasao sam neku povoljnu kabinu od neke radne masine. Nesto mi najvise lici kao od krana ili slicno. Visoka je i dosta slicna vlatkovoj samo je prednje staklo prilicno zakoseno i ima jos jedno ispod . Slikacu sutra da vidite.
 
Evo kabine koja se mora malo prilagoditi a trenutno sam skinuo stakla posto je hocu srediti prvo .od cega je neznam tacno
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Kupio sam nedavno kaiš (remen) za Vladimireca, pa nisam ni slutio da ću morati na skraćeni iliti ubrzani kurs po tom pitanju...
Naime, tražio sam da kupim 10x1300 ali ni slutio nisam da postoje oznake, La, Li, Lw (spoljnja vrednost, unutrašnja i srednja)...
Prvo sam kupio 10x1300 La običan, pa ustanovio da je kratak (za malo), vratim u radnju taj i kupim tzv "klinasti" ili "nazubljeni" 10x1325 La, koji je baš po meri, cena - tačno 600 dinara, tako da imate ovo gore rečeno na umu ako se nađete u istoj situaciji da morate da promenite remen a nemate podatke o istom...
04_12_15_1419.jpg


I jedna inovacija...
Naime imam ujaka (ali je on sporedan u ovoj priči) koji je nekada imao tzv. "malog Ursusa" iliti Ursus C335, pa sam sasvim slučajno u njegovom dvorištu bukvalno naleteo na tegove za zadnje točkove, 4 obruča po 25 kg svaki, pomislih da će mi valjati, pa kupih šrafove, izbuših felne, i to burgijom fi18, što me najviše namučilo, i evo rezultata...
Ostaje da namontiram i na levi točak 2 komada kao i da ofarbam...
Nadam se da će se trud isplatiti...

04_12_15_1253.jpg
 
Remen sve zavisi koji je alternator i koliko je udaljena njegova remenica da bi se znalo koja duzina treba. Kod mene je zastavin alternator i trebao bih remen uzeti da imam za rezervu ali se nevidi koji je pa ga vecinom ponesem i odmerim priblizno po novom. Aaa ti tegovi su mu cucili ko budali samar. Ja imam glodalo od frezera koje stavim u busilicu i razvrtim rupe na potrebnu meru. Izbusim burgijom koju imam najvecu od 12-13mm i onda glodalom na koliko treba. Manje opterecenje a lakse se odradi.Meni ce kabina biti sasvim dovoljna da ga pritisne jer ima sigurno oko 150kg i to bez vrata i 2 stakla sto mi fale
 
Jedno pitanje...
Zbog čega mi kada ručicu hidraulika stavim u položaj "prinudno spuštanje", traktor taman kada treba da krene da se podiže od zemlje (ovo sam primetio sada kada sam nameštao tegove na zadnje točkove, pa dizao traktor na hidrauliku umesto dizalicom, postavivši panj pod poluge), uključi sigurnosni i ručica se automatski vrati u "neutralan" položaj?
Kada "na silu" držim ručicu u položaju "prinudno spuštanje", traktor se ipak podigne, ali sam svestan da nešto nije u redu i da ovo ne smem da radim...
Ovo se dešava i kada je traktor na ler gasu a i na 1600 obrtaja, da neće da ga podigne, već ručica se sama vrati u neutralni položaj?
Nivo ulja u hidraulici na propisanom nivou...
Inače, priključke diže regularno, spušta takođe, mada ja odmah iz neutralnog stavljam u plivajući i krećem u rad...
Ranije mi se jednom desilo kada sam radio sa tanjiračom da sam greškom ručicu stavio u položaj "prinudno spuštanje" i podigao sam točkove uvis a nije sigurnosni odreagovao, tako da sam siguran da je ranije moglo a sada neće...
 
Sigurnosni ventil je tu da se zastiti sistem od preopterecenja. Sad si dodatno otezao zadnji kraj pa mu je jos teze da podigne i sigurnosni ventil rasterecuje sistem
 
Ma ranije je moglo,ponavljam, a traktor nije hteo da se podigne pre dodavanja tegova?
Znači pre dodatnog opterećenja...
Kada sam hteo da skinem točkove, jer mi je nezgodno bilo da razmeravam rupe i bušim na traktoru, već mi je lakše bilo na zemlji...
A i onomad na njivi kada mi je otpao zadnji desni točak u oranju, podigao sam traktor sa osloncem na plug i traktor se lepo podigao uvis a točak se odvalio na stranu, ugasio sam traktor, a traktor je ostao da "visi" u zraku...
Nije odrađivao nikakav "sigurnosni" i nije mi automatski vraćao ručicu u "neutral"...
 
Kolega sada je napolju hladno, ako nisi radio sa traktorom a verujem da nisi, ulje je takodje bilo hladno i gusto, zato je i ventil ranije odreagovao, nista cudno. Meni ventil izbacuje samo kad je traktor i ulje hladno (i na vladimircu i na T40), kad se ugreje sam gasim.
 
Drugovi partizani imam jedno pitanje da lli je neko zainteresovan da kupi auspuh za vladimirca?
Greskom sam na vasaru kupio original auspuh a kod mene je neki karabudz na izduvnim granam te ne mogu da ga namontiram. Cena je 2700 din (koliko sam i platio)
 
Kupis sad izduvnu granu i original gore auspuh stavis. Verovatno ti je grana stari tip pa je budzena na gore ko sto cu ja sad da radim. A lonac sam bas gledao kod njih i nesvidja mi se nimalo kvalitet.To dal ce i godinu dana izdrzati je pitanje
 
LTZ-T-40

Vidiš mene glupava, pa toga se nikad ne bih setio...
Najverovatnije je do toga.
Upalio sam traktor, uključio pumpu hidraulike, i posle desetak sekundi hoću da se traktor odigne od zemlje.
"Pa neće da može" što bi Šojić kazao...
Bravo kolega, hvala na odgovoru, već sam pomislio da opet nešto nije u redu...
 
Sme li se znati razlog?
razlog prodaje je zato sto sam kupio fergusona imt 539 sa 2600rch iz 1991 godine,u perfektnom stanju za 2500e... a najvise mi je zasmetalo na vladimircu jednostepeno kvacilo,a kupio sam ga zbog prskalice,balerine,balirke i tih sitnih poslica gde svuda treba vratilo... a kad stane traktor ono stane i vratilo,pa se nismo bas uklopili oko toga.... :)
 
Brz odgovor, posle sedam meseci. :osmeh: Svako bira traktor prema svojim potrebama, a 539 je za 2cilindra jaci + dvostepeno kvacilo koje je veliki minus kod Vlajka ali opet se navikne na to. Ako ne gresim posle Vladimirca si pazario 533, sta je bilo s njim?
 
Nazad
Vrh