VLADIMIREC T-25

Mozda nije samo do dizni.Trebalo bi proveriti i ugao ubrizgavanja pumpe .Kako pali jer zapinje mozda alnaser dok vergla ili jedva prihvata dok vergla. Na naglo dodavanje gasa jel klikce ili potmulo prima gas. Rekao bih da je previse rano paljenje na pumpi najverovatnije i tad teze okrece alnaser i pri naglom davanju gasa se zaklikce motor pogotovu po opterecenjem
 
Pumpa nije dirana,samo dizne.....gas prima kao i pre,ostar je na gasu....ali dizne dosta lupaju....jer pre skidanja dizni radio je mekano,samo sto je po neki put takoreci STEKTAO,na jednoj dizni,pa su zato radjene obe.... Sto se tice paljenja,pali kao benzinac....nema zatezanja i zapinjanja.... Izgleda da cu morati da menjam bosistu.... :osmeh:
 
Onda je verovatno mnogo pritegao dizne i veliki pritisak da probije treba. Ili su elementi losi u diznama ili je pumpa ma;lo oslabila. Po pravilu se pregleda i pumpa i dizne ali prekontrolisite te dizne ponovo najbolje
 
Jel bi neko menjao vladimirca sa kabinom za t40 u odličnom stanju?
Ovakav me vladimirac zanima.
33537f13865d78153e0df406ff7eba8a.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
"S konja na magarca"...
Što bi se kaz'lo...
Zbog čega bi menja "odličan" T40 za "odličan" Vladimirec?
T40 mu dođe kao "veliki" (i duplo jači) "stariji brat" pa mi nije (zaista) jasno zašto bi to radio (čak i da naletiš na čoveka koji bi pristao svoga "ljubimca" od (minimum) 20 i kusur leta, da zameni za tvoj (nesumljivo) odličan traktor (koji radi sve ono što ne može -nažalost- "mlađi i slabiji brat") ?
 
Čemu traktor od 60ak konja kad nije dovoljno iskoristen kod mene.Ne kažem da neće biti za neko vreme ali mi sada nije potreban.Vladimirac može komotno da uradi 15-20kj zemlje ko iole normalno vodi računa o njemu.Ja ga lako mogu zameniti kasnije za jači.Da li me sad razumeš.Nije poenta imati mašinu koja neće biti dovoljno iskoristena.


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Raditi 15-20kj zemlje sa vladimircem je isto kao da radis 40ak kj sa T-40. Imam i jednog i drugog, i svaki tezi posao za vladimirca je patnja, nekazem da nemoze ali nije mu svejedno. On je odlican drugi traktor, i nebih ga menjao nikad, za razbacivanje vestaka, prskanje, sejanje, manje transporte, seno, spartanje.... sta god hoces, nema boljeg u toj klasi ali za oranje i spremanje je T-40 nemerljivo bolji. Potrudi se da uposlis tu cetrdesetku i kad budes u mogucnosti uzmi vladimirca kao drugi traktor i to ti je odlicna kombinacija.

Ako i dalje odlucis da menjas, verujem da ces lako naci ko hoce tu vrstu zamene, ali ces se pokajati cim prvi put zakacis plug.
 
Ja bih ti pre preporucio da uzmes jeftinijeg vladimirca jos a da zadrziz t40 radi tezih poslova.Njegova cena za prodati je takoreci smesna a mnogo moze odraditi posla u tezim uslovima a vladka mozes naci za 600-1000 eur u solidnom stanju za lakse poslove gde je odlican.T40 za oranje ,tanjiranje ,setvospremanje i transport je ubedljivo bolji i mnogo manje problema ima.Da imam vise zemlje ja bih prvi ti ponudio tu opciju ali za mojih 1,2ha vlatko je sasvim dovoljan da odradi sve. I ovako vise lencari nego radi
 
Za 10ak kj mi ne treba t40.
Nije greda ni ovaj da ostane.Okacio sam radi reda pa kako god.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Danas sam odsekao auspuh, i prepravio da ide "pozadi" kako mi je više Članova ovde preporučilo, i mogu reći da je mnogo lepše i funkcionalnije nego ranija "budžotina"...
Dobio sam od komšije koji ima IMT 533, lonac od auspuha, ali bez prigušivača, tako da sam morao da pravim i prigušivač unutra...
Mislim da nije ispalo loše, a svaka primedba (dobronamerna) na rešenje je dobrodošla....
Pa nek' radi brusilica opet, ako treba...

BBNCaTssG925-XCi2NbBZ-qQe7Sij77CferaiNytjLhT8jMiVanAOtkyAiQboEwNDrutziefJwFz2Sw02_p5-SLgeSwfbFFXMHbN_9qc3mDodT8K0FrckykMyKK6I_vRHNLgDZPJZ1jo8VBljFzp1WRPrZqBj8zT_fNWqzshhOMeA_qbVPqZfzaInBPLEcS_aJu1F5uQrxnTbfGz7zv6aL1nGi6Mt8Gju0JgH7oAc8ydQ16JR3cXTv2GI3_wgsDRlpqN1MaTb4Q5KTllKJ51fMxpSQBnLHevhC5R5IYPcp6FV3_x5Y2eovWsWUXuihn9XsZ44XRinZwBfEgIwB_jt09orCRQoSKkWTR6BIGSikvUGh5hrkRsTh2fG7_akxOVCVsJv9BR_zyEfq9rNwzizH4rv_y5ShGOXjShmchOiER2WY9MFVYv-uhJxwxABCKDZCvzwlhI0C7TvD-K93uqgx6GhVOPFy_oVx_UsTNnwaf5xKxrqfnbyMPqqBzuU2dSTsNFMqlv9FHWIyAvNoPSqzCYrg0tE7upLZH7-onQJ1Y=w920-h690-no
 
Naprotiv, kompresija je bolja....
U "original" loncu nema prigušivača, samo u "drugom", fi cevi je dovoljan za dobar protok izduvnih gasova, dok sam imao onaj drugi lonac savijen napred, traktor je odlično vukao, i bolje nego pre...
Još nešto, stavio sam i filtere goriva, jer sam terao jedno vreme bez njih, misleći da zbog njih guši, ali sam ih vratio i ustanovio da je samo do goriva, jer sam kupio na drugoj pumpi i traktor sada radi kao i pre...
Dizne su bile zapušene i one bakarne podloške nisu nalegale kako treba, pa sam ih malo "okalio", i vratio na mesto, zbog toga mi je traktor jedno vreme turirao i nisam mogao da mu smanjim gas...
 
Ranije mi se dešavalo da traktor neće da upali, samo kašljucne i to je to, otkako sam montirao proletos onu skalameriju sa dodatnim loncem, ali napred, dosta lakše pali i pritom u radu osećam da bolje vuče i ne trokira...
Sada sa ovim ćemo videti, ne verujem da će biti problema na koje Bi Zeleni ukazuje...
Zadovoljan?
 
picture-334.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Ovo je olt -pto2 plug 2-10col. On je prava mera za vlatka za plice oranje do 15cm jer veci vrlo tesko vuce na nasoj zemlji. Imam i slavonca 2-12col ali su muke za vuci. Za duboko oranje imam jednobrazdac imt-olt stari kojim idem do 35cm duboko_Ovo je za psenicu orano u basti jer hocu na leto karfiol tu a uzorao sam i kukuruziste oko 55ari za psenicu ali skoro nije teze orano. Mnogo vlage a utabano kombajnom da bez blokade je skoro nemoguce bilo uzorati. Ovde je orano oko 12-14cm dubine otprilike jer nema potrebe za vise
 
Ranije mi se dešavalo da traktor neće da upali, samo kašljucne i to je to, otkako sam montirao proletos onu skalameriju sa dodatnim loncem, ali napred, dosta lakše pali i pritom u radu osećam da bolje vuče i ne trokira...
Sada sa ovim ćemo videti, ne verujem da će biti problema na koje Bi Zeleni ukazuje...
Zadovoljan?

Mozda sam malo pogresno postavio pitanje, nisam mislio nista lose. Kompresija nema veze sa auspuhom, ona ima veze sa stanjem klipne grupe, cilindra, glave, ventila, zaptivaca... Auspuh ima veze samo sa podpritiskom izduvnih gasova, ali to nije toliko izrazeno kod 4T motora koliko kod 2T, da ne ulazim u to. Drago mi je ako pomaze, i ja bih voleo napraviti na mom vlatku neki tisi auspuh, ali se bojim tih izvedbi ispod traktora, i dole nisko zato sto je vlatko poznat po tome da hoce da varnici kad se dobro upregne, pa se bojim paljevina.
 
Vica022 kojom vučeš ovaj plug i koja dubina?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
Nisam dobro razumeo pitanje a mislio si kojom brzinom vucem.Ovog olt-a vucem 2 brzinom vecinom do dubine 12-15cm a ako se ide dublje onda 1 brzina i blokada.Teske su zemlje za oranje i pripremu i retko se pogodi vreme kad je idealnije za uzorati. Ali me iznenadio potrosnjom jer otprilike nije vise od 8-10L potrosio na ukupnih 60ari gde je dosta bilo izbijanja klinova i voznje u rikverc.

- - - - - - - - - -

Moze se uraditi auspuh dupli i sa gornjim polozajem. Jedan je to resio i video sam usput a jednostavno je sa donjeg lonca sa izlaza zavario krivinu pod 180stepeni i dodao lonac sa cevi ali je i dodatni nosac stavio . Meni se svidja takva solucija a nemam problema sa iskrama jer nijednu jos nisam primetio. Dobar je motor ,nema trunke dima a teram ga dusmanski

- - - - - - - - - -

Dobrodole ja sliku nove kreacije nevidim
 
Nazad
Vrh