VLADIMIREC T-25

Za tako malu povrsinu od 10-15 ari pre bih kupio trimer i nozem pokosio na otkose a moze ustrebati i za druge stvari jos.Roto kosa nije bas jeftina i po meni je neisplativa za tako male povrsine ,sem ako nebude nekad vise za kosenje.A bar kod nas je jeftino kosenje tako da mnogi nekupuju zbog toga
 
Moze li mi ko slikati od novog tipa onaj delic za usporavanje hidraulike kad se spusta. Opet pod teretom mi brzo spusti i nisam zadovoljan. Sa prskalicom i 200L vode vec je nemoguce dozirati spustanje iole polako. Jel se ta plocica sa rupom nalazi u donjem holenderu i zajedno sa njim nabavi ili ce moci i u stariji tip da se ubaci ispod creva u holender.
 
Moze li mi ko slikati od novog tipa onaj delic za usporavanje hidraulike kad se spusta. Opet pod teretom mi brzo spusti i nisam zadovoljan. Sa prskalicom i 200L vode vec je nemoguce dozirati spustanje iole polako. Jel se ta plocica sa rupom nalazi u donjem holenderu i zajedno sa njim nabavi ili ce moci i u stariji tip da se ubaci ispod creva u holender.
qfuGFNJ.jpg
 
pa ne mogu da kazem da je bio los,sto se tice njega bio je utegnut i sredjen maksimalno,ali to je traktor za zajebanciju a ne za rad,najneudobnija masina,i razog prodaje je bio jednostepeno kvacilo i neudobnost,i menjac sa jednom palicom koju ne pustas iz ruke i non stop saltas..
Jednostavno nije mi lezao u rukama,i nije se uklapao u moj tempo rada... :)
 
Juce sam krenuo da presujem sa vladikom i stanem kod komsije na pivo,kad da krenem ubacim u brzinu,pustim kvacilo on nece da krene.Otvorim onu deklu od kvacila sa strane i vidim sve u redu,kad okrem motor okrece se i osovina prema menjacu ali kad ubacim u brzinu i cimnem napred nazad ta osovina se ne okrece.E sad ako je neko imao slican problem bio bi mi od koristi da mi kaze dal je pukla osovina ili neka spojnica i da li da ga cepam ili otvaram menjac.Fala unapred
 
Juce sam krenuo da presujem sa vladikom i stanem kod komsije na pivo,kad da krenem ubacim u brzinu,pustim kvacilo on nece da krene.Otvorim onu deklu od kvacila sa strane i vidim sve u redu,kad okrem motor okrece se i osovina prema menjacu ali kad ubacim u brzinu i cimnem napred nazad ta osovina se ne okrece.E sad ako je neko imao slican problem bio bi mi od koristi da mi kaze dal je pukla osovina ili neka spojnica i da li da ga cepam ili otvaram menjac.Fala unapred
Ta osovina neide u menjac, to je suplja cev i ona pokrece hidraulicnu pumpu. Kroz tu cev prolazi osovina koja ide u menjac i nju mozes da vidis kad skines onaj dekl iza hid. pumpe tu se nalazi i spojnica. Skini lim [patos] i odvij kuciste sa ruckama pa probaj tu da otkrijes kvar.
 
Pozdrav drugari.
Interesuje me jel ima neko da prodaje polovne, dobre hidraulicne klipove za T-25 i koliko im se uopste krece cena?
I jel moguce uopste da se oni ugrade na neki drugi traktor i da sluze za podizanje zadnjeg kraja traktora posto imaju prislilno spustanje?
 
Pozdrav svima... :ppozdrav: Treba mi pomoc.... Hocu da kupim bocnu kosu za vladimirca...pa me zanima koja kosa ide za njega....da li moze od fergusona...itd....kako se ponasa sa bocnom kosom...gde moze da se nadje i koja je cena odprilike.... Hvala unapred :osmeh:
kod mene se kosa nos i bocno al je kosa bcs 404 a165 siroka 4 diska i 8godina radim s njom s vladom bez problema

- - - - - - - - - -

ima jedan problem na vladi zadnji desni tocak stoji mi naget donja strana izbacena vise napolje
zamijenio novu osovinu i lezaje opet isto nema lufta al stoji naget
e dal je ko probo vadit limice il ubacivat ,sto se nalaze na unutarnjoj strani bocnog reduktora ispod dekla sto drzi manji lezaj osovine
 
I kod mene je isto tako sa desnim tockom a nigde lufta niti se da primetiti sta nije u redu. Mislim da je samo odlivak cizme nije izbusen u pravcu . Ja sam uspeo da resim spustanje hidraulike da sad radi milina bozja. Dizna od pistolja za farbanje se malo doradila i ubacena u usporavajuci ventil umesto ona dva limcica sto drze oprugu. Sad spusta polako prskalicu sa 200L vode bez obzira dal malo ili skroz na prinudno dole. Dizna je malo vise od 2mm
 
Ili je odlivak kriv ili veliki lezaj nelezi ravno u svom kucistu. Treba sad rastaviti i pogledati spoljne kosuljice od lezaja dali ravno leze u kucistu. Moraju se dodati limici ispod kucista malog lezaja nije uvek dovoljno samo stegnuti navrtku do kraja. Posto su to samostelujuci lezajevi ako ima imalo lufta kad se namesti tocak pod velikim teretom ceo taj ansambl se iskrivi kao kod Vas. A i dalje sve se lepo vrti i nema lufta.
 
maticu sam stego kolko sam mogo nisam trebao puno zbog lezaja al sam htio da vidim dal mogu smanjit nagetost tocka nije mi to bilo prije evo od ove godine sam vidio da je iskrivljen
 
Teoretski je nemoguce da stoji ukrivo. To si ti nesto lose odradio. Pre nego sto stegnes navrtku moras da stegnes kuciste malog lezaja pa onda stezes navrtku dokle ide pa malo cekicem po osovini pa opet navrtku pritegnes dok lezaj ne pocne da zaribava onda malo poputis navrtkuako treba. Zazor sme da bude samo 0.3 mm. Sad mozes da odvijes kuciste malog lezaja da bi namestio onaj poklopac. Ja se izvinjavam ako nekog smaram sa ovim mojim pisanjem.
 
ma sigurno je na reduktoru kuciste od v lezaja malo osteceno jer pucala mi je osovina na tom reduktoru mozda ga osovina ostetila .

- - - - - - - - - -

bitno je da rad i al mi onako para oci
 
Pozdra svima.... :ppozdrav: Sve pohvale za vlatkovu dvosmernu hidrauliku...Isao sam sumskim putvima,a pre mene su po blatu prolazili dosta veci traktori i napravili kratere,ja pokusao da objasim ali suva zemlja se odronila i ja nasednem zadnjim delom traktora....desni tocak u vazduhu.... A zamnom isao 539,dugari vec poceli da zezaju,zakazimo vladeka za fergusona.... zaslajfofo par puta i nista....nasedne i ferguson... :osmeh: Ja se napravim lud,pa napravim jos malo vecu tenziju,da nema snase da se izvucemo i da moramo da nadjemo nekoga da dodje po nas nekih 5 km. xixixi Sreca imali smo jednu motornu testeru,isecem dva panja za ispod poluge i neka malo tanja da postavim ispod tockova,svi me gledali bledo i pitali sta pokusavam.... :osmeh: e tu se pokaza hidraulika,podigao zadnji deo,pdbacio tanja drva,izasao sa vlatkom bez problem,izvukao fergusona.... tako da sada drugar prodaje 539 hoce da kupi t25... :haha:
 
Dobra je stvar ta njegova dvosmerna hidraulika. Ja palniram da nekako to od njega ubudzim na moj URSUS jer je zgodno prilikom vitlanja da ga odignem ili tako kad nasedne nekad kao tvoj T 25.
 
pozdrav svima...:ppozdrav: nosio sam dizne kod bosiste....sada mirno radi,nema crnog dima....ali zato lupa kao cekic i nakovanj....pa sumljam da je majstor podigao barazu na diznama....pa ne znam da li da ostavim tako ili da mu ponovo odnesem dizne...? :osmeh:
 
Nazad
Vrh