VLADIMIREC T-25

Meni bi trebao za mesec-dva vladimirac sa kabinom novi tip.Gledam po oglasima od 2300-3000e ako iole valja.Sta se dešava meni nije jasno pre godinu-dve samo što ih džabe nisu delili..
 
Traktor kupujes kad naleti sta povoljno i dobro. Ovo su vecinom sve preprodavci tako da su i cene takve a mladji model je i skuplji uvek. Ali nevidim ja tu previse razlike sto ces utopiti 2000eur ili vise za mladji kad isto sluzi i duplo stariji.Kod mene u blizini prosle godine 3 kom su prodata za bagatelu samo sto sam kasno cuo. 400-600 eur
 
Služi ali nije udoban.Trenutno nemam mnogo vremena preko dana tako da će većinu poslova da radi noću a ne znam koliko bi mi bilo prijatno orati noću bez kabine...
 
Odavno nisam video lepse konstruisanu kabinu. :osmeh:


ea903fe3ff0c-800x600.jpg





dda7f343eb82-800x600.jpg
 
mirosti Mnogo zavisi i do odrzavanja traktora. Ako su nazad i na menjacu i na reduktorima stiftovi dobri onda nema problema sa bilo kakvim teretom. Mnogi za te stiftove ne znaju ni da postoje i umesto fabrickih brezona srafe obicne srafove koji se lako popustaju i tada dolazi do ostecenja navoja na kutiji menjaca. Ne kazem da kolega PKB lose odrzava traktor, vec da predhodni vlasnik nije mnogo mario za to. Kod mene za 33 god, koliko je traktor star, takvog kvara nije bilo. Mada zadnjih petnaest godina je dobio pojacanje, ali opet s vremena na vreme se optereti, pogotovo u sezoni kada posla ima za oba traktora.
 
Ma kad se nevodi racuna sve moze popucati cak i na najnovijim i vrlo skupocenim traktorima. Zato veci tereti i lagana voznja i pregled traktora povremeno i retki su problemi. Meni se jedino Imt prikolica nesvidja previse jer je preteska za svoju klasu ali i jeste robusna.Velik deo tereta opterecuje zadnji kraj traktora . Kod PKB je po mom misljenju bio totalno neodrzavan traktor iz kojeg je dusa isterana.To se mora prvenstveno pretresti ceo kao sto sam i ja dobrim delom mojeg ispretresao i posle mir. Mane vec koje se znaju za neki model uvek se moraju pregledati. Komsija je skoro kupio ursusa 355 prilicno izraubovanog i pod cisternom je pocupao i brezone i navoje u kucistu menjaca. Ali kad se bahato ponasa prema masinama tako se i desi vecinom jer ih nepregleda niti odrzava dok nesto nepukne
 
Ja sam skoro sa Vlajkom vukao isto jednoosovinku i veoma je teška na rudi i prazna. Vukao sam neki šut drugaru ali sam tovario sve na zadnji kraj prikolice da rasteretim zadnji kraj traktora.
 
Kao da je zavladao neki strah od tih jednoosovinki. Takvu IMT_ovu prikolicu sa duplim stranicama sam vuko godinama i ona je kao stvorena za njega, cak sam i vise puta vuko i onu zelenu prikolicu od 6 tona. Vise sam se brinuo dali ce kuka da izdrzi a ne da sa raspadne traktor._________-------Zagrtanje kukuruza, jos malo i gotovo.
FlYfgfu.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima... :ppozdrav: Treba mi pomoc.... Hocu da kupim bocnu kosu za vladimirca...pa me zanima koja kosa ide za njega....da li moze od fergusona...itd....kako se ponasa sa bocnom kosom...gde moze da se nadje i koja je cena odprilike.... Hvala unapred :osmeh:
 
Mani se ćorava posla, poštedi sebe muka, i idi lepo i kupi polovnu rotacionu kosu, tzv. "Poljakinju" 165 zahvata i Bog da te vidi...
Ljudi koji imaju Vladimirec-e u mojoj okolini kažu da se traktor i kosačica u ovoj kombinaciji dosta dobro ponašaju i da Vladika uspeva da se izbori s njom, jedino dolazi do problema zbog nedostatka (opet poželjnog) "duplog" kvačila...
Kačenje bočne kosačice na Vladimirec-a je blago rečeno prava avantura, i sam sam se nosio takvom idejom, jer su bočne OLT-ove izuzetno jeftine, ali kada sam video kolika je zaj....cija neophodna da bi ideja i bila sprovedena u delo, brzo sam odustao...
 
Znaci opcija bocne kose otpada....pretpostavio sam da je to komplikovano... :) Razmisljao sam o rotacionoj kosacici Ja imam da kosim nekih 10-ak 15 ari.....pa ne znam kakva je opcija za zadnju bocnu kosu....? :ppozdrav: Danas mi je bio komsija sa fergusonom 533 sa zadnjom bocnom kosom,odlicno je odradila svoj posao....ali necu nikoga da molim...:sjasi:
 
Ja sam uzeo novu poljakinju i vladimirac nema nikakvih problema sa njom.

- - - - - - - - - -

https://youtu.be/g2VNmNBRAqY Evo snimka kosenja.
 
Nazad
Vrh