VLADIMIREC T-25

ma meni se nesvidja,cak me i jedan serviser iz novog sada izgrdio posle toga kaze,Covece gde se sad kupuju novi ruski traktori,ruski traktori su valjali do 80-i neke dok su rusi topili stare tenkove i pravili traktore ovo novo nista nevalja ,ja sam onda hteo da uzmem tornada,ali kad ga upale na placu on je sa 4-cilinda ne moze da sastavi da radi pa to ti je,....tako mi covek odrzao lekciju i sad gledam kad kuppujem hehe
 
Kod 2048 ja bih pre stavio kao boljku menjac jer sa 30ks su presli na 48ks. A motor je tu dobar, 3 cilindra, a cak ima i hladjenje ulja. E sada radilica na 300 rh se moze desiti kod svakoga. Jedan kolega je postavljao slike svog JD kako je probio blok motora na cini mi se 600rh tako da je sve to lutrija.
 
Ma nema tu pravila!!! Moze bilo koj nov traktor da zvekne... Za emne je to dobar traktor za lakse poslove... Mana mu je jer nije bas okretan kao Vladimirec ali dobro ipak ima DV.. Vozio sam ga par dana i bas sam stekao fin utisak o njemu.. AMda ovaj sto sam vozio moze da se akze da je kanc nov... Vlasnik ga slabo vozi i bas je utegnut...
 
Bi Zeleni Slazem se. Traktor je u globalu ostao isti kao T25 s tim sto je promenjena limarija i ako ne gresim dodato dvostepeno kvacilo. Evo jedne slike VTZ-a odozdo. Naleteh dok sam pretrazivao nesto o njima.:haha:

agroinform_20130812210443_vtz_2032.jpg
 
Izuzetno je slican T25 ali delovi ne pasu sa jednog na drugi... Motor nije isti naravnoima DV ilimarija je novija...

Od Vladimirca pasu jako malo stvari iako je na izgled jako slican...
 
kako je kriza u industriji kod nas tako je zadesila i ruse. tako da su ovi noviji modeli vlatka ipak dosta meksi i slabiji po kvalitetu starih masina. ali koliko para toliko muzike pre svega.oduvek je bilo tako i sad je
 
Ljudi koji mi plug preporucujete da trazim za vladimirca ,posto olt slavonac nije bas neko resenje . Treba mi plug koji hoce da ide u zemlju bez obzira na tip zemljista ,nije mi uopste dali cu opteretiti traktor samo da on se zakrka i da lepo ore . Koje bi mi bilo najbolje resenje ???????????????
 
Ljudi koji mi plug preporucujete da trazim za vladimirca ,posto olt slavonac nije bas neko resenje . Treba mi plug koji hoce da ide u zemlju bez obzira na tip zemljista ,nije mi uopste dali cu opteretiti traktor samo da on se zakrka i da lepo ore . Koje bi mi bilo najbolje resenje ???????????????
OLT Alkar 1A
Jednobrazni plug, za sve tipove zemljišta...
Ovo kažem jer imam pozitivna iskustva s njim, posedujem takav, i orem, doduše manje površine, i to BEZ kopirnog točka...Ali sa "crtalom"...
Koristim onaj "leptir" na hidraulici za regulisanje dubine, kada postigneš dubinu koju hoćeš, pritisneš prstom onaj pipak, spustiš prsten, zašrafiš navrtku, i teraj...
Dodatno regulišeš na isti način...
she5no012lujcj0tcqrn.jpg
[/URL][/IMG]
4uv87m9aycffpkl2xj1q.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
E danas me izdao Vladimirec prvi put kad je frka za neki posao... Puklo crevo sto ide od motora do manometra za ulje... POsao preuzeo drugi traktor a crevo zamenjeno...
 
Poslednja izmena:
E danas me izdao Vladimirec prvi put kad je frka za neki posao... Puklo crevo stoide od motora do manometra za ulje... POsao preuzeo drugi traktor a crevo zamenjeno...

To crevo predpostavljam da nije nikada menjano sto ce reci da je staro 30+ godina a i da je stajalo u celofanu za to vreme bi sigurno stradalo a kamoli u eksplotaciji.
 
Da bas tako to crevo nikad do sad nije proemnjeno... Sta vise ocekivati... :sta: Novo crevo me kostalo 1000din i vozi dalje... :osmeh:
 
Gde ste Vladimirci jer radite nesto. Kod mene nista novo Vlaj
8mrfin4jisuvgfpus9go.jpg
pn2c4huq3o43ty5w3xa0.jpg
pxrgw5e4xq7m8sngyrye.jpg
ko radi besprekorno vec 35 godina. -- @CIRO -- Da nije mnogo 1000 d. za pola metra creva, jedan metar creva za gorivo kosta 400 din. a mozda i manje. - Evo nekih slika.
 
Pa i nije bas bilo jeftino... Crevo je dugacko 1m tacno.. ZA to crevo mi uzeli 100din napravili ga... Ali kad je hitno ne pitam za cenu...
 
I ja danas sparto sa dvorednim ali ne sa vlajkom ma gde si tu si jbm ti spartac .

- - - - - - - - - -

Hvala dobrodol ,jel ima neka solucija za dvobrazdni ?
 
Hvala dobrodol ,jel ima neka solucija za dvobrazdni ?
Pogledaj stranice 110 i 111 ovog dela Foruma, bilo je rasprave o Vladimircima u oranju i kojim plugovima (praktično i poučno)...
Mada ti ne bih preporučio oranje dvobraznim, probao sam, ali me je brzo prošla volja, i vratio se jednobraznom, da sad ne ulazim u detalje, prva mu spora, a drugom štuca...Nikako da naštelujem poluge da plug ore kako valja...Mislim da si i ti imao sličan problem pa se raspituješ za neko praktičnije rešenje...::namigivanje::
Kažem, pročitaj, pa razmisli, jeste jedna brazda, i puno dangube, ali kvalitet oranja se računa...
Većina nas "Vladimirčana", ore jednobraznim, i iskustva sa njima u radu, vlasnika Vladimiraca su me ubedila u ispravnost odluke da nabavim plug baš te sorte...
Jedino mi nedostaje točak (jer tada bi oranje bilo prava pesma, plug dole u plivajući, nakriviš šešir, i pustiš mozak na otavu) a cene polovnih na Vašaru su bezobrazno visoke, idu i do 80eura, nisu normalni, gamad nakupačka, pa to je skuplje tri puta nego li sam platio plug, i ne daju ispod toga, znaju da su u prednosti, jer je teško nabaviti original točak za plug koji posedujem...
Primeniću alternativno rešenje i napraviću točak sam, kakav god da ispadne, neće koštati koliko bitange Vašarske traže...
 
Dobrodol jer bas mora da bude tocak za taj plug ili moze neki drugi??? Da si mi rekao da ti treba do bi ti dzabe jedan!!! Ajde sutra cu da potrazim ako imam jos neki dacu ti.. Ali to je onaj metalni tocak ne bas mnogo veliki... Poslacu ti sliku ako te zanima.. :ppozdrav:
 
Dobrodol jer bas mora da bude tocak za taj plug ili moze neki drugi??? Da si mi rekao da ti treba do bi ti dzabe jedan!!! Ajde sutra cu da potrazim ako imam jos neki dacu ti.. Ali to je onaj metalni tocak ne bas mnogo veliki... Poslacu ti sliku ako te zanima.. :ppozdrav:
Daćeš mi bratski ili ćeš mi pokloniti?
Pošalješ sliku da vidim da li na isto mislimo, jer ako mi baš takav treba, DA, ako ne, onda ništa, ali veliko hvala na dobroj volji u svakom slučaju...
Ako je ovo drugo, dogovorimo se oko detalja na PP :ppozdrav:
 
Jedan sam vec poklonio (ili dao bratski kako god) jedan sam ostavio za mene (na mom plugu je) ali mislim da imam jos jedan 99% a ako ne nabavljam ti ja nemas da brines.... :osmeh:

Dogovorimo se na PP i saljem ti slike da vidis kakav je tocak... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh