VLADIMIREC T-25

ili je zaostao vazduh ili najverovatnije nepovratni ventil kao kod mene. danas opet poceo zezati. zaglavi i nece visak pritiska da otpusti. srecom je jeftin. ako stignem sutra postavicu slike kako sam preradio sistem za gorivo tako da ni ti nebi imao vise problema .ide padom i nema vise zaostalog vazduha. kad sam stavio providno srevo tek sam video sta se desava.
 
Odakle svi ti problemi vas prate ne razumem?????? Zasto da ne izbije taj vazduh sam?? Ja sam menjao filtere ko zna koliko puta samo malo nadrukam ispustim vazduh i upali bez problema i psoledica...
 
al nisi terao bez ijednog filtera ko predhodni gazda mog vlatka.porefi se verovatno i bolja pumpa ili ravnanja na holenderima, odrzavanje samo mnogo znaci. kod rusa je tako, jedan sluzi perfektno a zato drugih 5 zeza
 
Na dovodnom crevu za gorivo ima providno crevo i tu se vidi da uvek mulja neki vazduh.Prethodni vlasnik mi je napomenuo da kod njega nije hteo da prima gas samo do pola, ja sam bio spreman da odnesem pumpu visikog pritiska kod bosiste ali u mom kraju niko ne radi pumpe vlatku kazu nemaju prikljucak.
 
probacu kasnije da postavim slike. sad nece i bog. i kod mene je tako isto zezalo dok nisam sa donje strane rezervara juce probusio rupu od 14mm i zavario maticu sitnog koraka navoja da pasuje na holender. sad nema trunke vazduha. ali na nepovratni ventil isto providno crevo ide diraktno u rezervoar. cim stane nafta u njemu da negura pritisak iz pumpe zeza i trokira .kad pocne da trokira jel ti na pumpici za gorivo tvrdo pumpa ili cak nemoze. ako je tako nepovratni zaglavio .meni je prvo otvoren ostao a sad nece da otvara . juce radio da nemoze bolje. ali jutros posle 20min opet isto trokiranje. nemogu pumpicu da pomerim takoreci koji je pritisak a na nepovratni ventil uopste nepomera naftu. zaglavio . jedva sam ga namitio do kuce. narucio sam ventil 500 din.
 
kad trokira onda probaj. ako je jedva pomeras zaglavio nepovratni i neotpusta pritisak. ili ostane otvoren i nema pritiska dovoljno. on odrzava sistem na odredjenom pritisku i ako pocne da zeza nema pomoci nego nov.ja sam resavao sve izokola i resio ali jedino je on ostao kao ulog da se kupi. vise nema sta drugo. glupo resen sistem .sa nepovratnog ventila vraca na pumpicu naftu i ako ima vazduha on stalno seta kroz pumpu. svarno idiotski sistem ali sad sam to sve izbacio i postojecim holenderima i parcadima cevi sredio.

- - - - - - - - - -

evo gde je probusen rezervoar i postavljena cev sa holenderom
26032014603.jpg


- - - - - - - - - -

evo oba preliva gde sam zakacio i sa dizni i nepovratnog ventila. tu je iskorisceno parce cevi dovoda u pumpu sa navojem za cevcicu od cevi nepovratnog ventila. to mu dodje ko T raskrsnica da je nebih pravio
26032014605.jpg


- - - - - - - - - -

evo na pumpi dovoda i vidi se bez vazduha ovog puta. lozak je crvene boje

- - - - - - - - - -

26032014606.jpg


- - - - - - - - - -

na rezervoaru mozete iskoristiti gde je ispust za naftu samo sto treba veci holender i prsten sa cevi da nebiste busili rezervoar. najbolje ga je staviti makat taj izvod dole da uvek pod padom ide nafta. tad je skoro nemoguce da povuce vazduh ili da ostane zarobljen u dovodu.i dobro nadrukati na pumpici jer prvo se cuje preliv sa dizni a tek kasnije proradi sa nepovratnog ventila.
 
Drustvo iman jedno pitanje,danas sam kacio sadiljku na vladimirca pa me interesuje dali je to normalna pojava kod njega da prilikom spustanja hidraulike sadiljka mi bukvalno tresne od zemlju, moze li to malo neznije?
 
Danas sam konačno rasklopio menjač i imao sam šta da vidim.Neki kreten je popravljao pa sve nakaradno stavio natrag, imao sam sreće pa je dobro da ništa nije oštećeno, ni zupčanici a ni ležajevi ni viljuške. Evo slike:
ik9mzlu6wag1iy07ddut.jpg
[/URL][/IMG]

Ovu zadnju osovinu, gledano s leva, koja služi za šaltanje brze-spore, nije namestio kako treba, pa je zupčanik ulazio u spore samo 1/3, i pod opterećenjem naravno, izbaci. Istovremeno, bravica nije blokirala, iz prostog razloga što zarez na osovini ne ide tamo gde je predviđeno, već ostane onako napola, ni tamo ni vamo...
Vratio sve kako treba i Bog zapoveda, vratio ovo parče pločevine poklopca (pošto je idiot RASEKAO i natutkalisao crvenog silikona da se ne vidi, i malo "zavario", ako se TO može nazvati varom), verovatno mu je tako bilo jednostavnije, brusilica i rezni kamen, i NAVALI...
Sutra mi preostaje da vratim cevi hidraulike i poklopce,napunim sistem uljem i osprobam mašinu...
HVALA SVIM članovima na podršci i savetima a izdvojiću VIĆU,ĆIRU i SIT-ANPRC-a posebno jer su mi već četvrti put pomogli u rešavanju problema i sređivanju Malog Rusa...
 
na hidraulicnom cilindru gde se kaci crevo ima oznaka P tu je zavrnut taj prigusni ventil pa na njega crevo. nesto se zeznulo ali znaj da nisi sam .i kod mene prilicno brzo spusta. moram kad stignem skinuti da vidim kakav djavolak se zavukao u njega pa zezi:zli:
 
Dobrodol- Ovako koliko mogu da vidim sa slike menjac mu je u odlicnom stanju!!!!!!!!! Video sam dosta losije menjace da su i zardjali zupcanici (usla voda) i da su potroseni a tvoj mi deluje bas dobar!!! :bravo:

Hvala ti,i kad god ti je potrebna pomoc samo pitaj zato prijatelji i sluze.. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
na hidraulicnom cilindru gde se kaci crevo ima oznaka P tu je zavrnut taj prigusni ventil pa na njega crevo. nesto se zeznulo ali znaj da nisi sam .i kod mene prilicno brzo spusta. moram kad stignem skinuti da vidim kakav djavolak se zavukao u njega pa zezi:zli:
Druze ne da brzo spusta nego jednostavno alatka tresne o zemlju,planirao sam sutra da sa njim prskam suncokret posle setve ali plasim se da mu zakacim prskalicu sa 440l spustanje bi bilo zabavno.
 
Pa moramo nesto da vozimo.. A to sto zeza na Vlatka se najlakse otkloni i sa najmanje para... :osmeh:
 
dobrodole na toj osovini 4 za spore -brze ti imas dva klizaca za birac brzina a treba da bude 1. sad mi nije jasno od cega je taj klizac i dal ti on nepravi probleme. pogledaj moj post 3333 i sliku kako taj klizac izgleda na mom menjacu a isto je sa dve rucice. meni se taj klizac zakrenuo sto se i vidi na slici i pravio problem. ako i ustelujes sa takvim vodi racuna da rucicu biraca kad budes ubacivao ubacis u pravi klizac

- - - - - - - - - -

jos bolje ti je da vidis post 3363 sa Nesinim menjacem. klizac je u sporim brzinama i kad je u tom polozaju mora se poklopiti sa klizacem na 3 osovini. isto tako kad ubacis u brze mora se poklopiti sa drugim klizacem na 3 osovini. ako se nepoklope dobro neces moci rucicom da presaltas u rikverc. i na tom menjacu ima samo jedan klizac na 4 osovini i vidi kako izgleda. taj klizac nije ni od novog tipa sa jednom rucicom. to bi moglo da funkcionise ali ako uspes na navoju viljusku da ustelujes da se klizaci poklope , zupcanici u oba hoda dovoljno ulaze i reperi[zarezi ] na bravi budu tacno na sredini. i opet u taj klizac do brave ces morati da uklopis rucicu od reverzera .otprilike tako mogu da vidim po slici
 
Poslednja izmena:
Ma jeste me namučio pošteno, ali imam ogromno iskustvo sa zupčanicima, brzinama i šaltanjima raznih vrsta.Više godina se bavim popravkom Tomos motora,T12, APN4 i 6, 15-ce, remontom pumpi za navodnjavanje, motokultivatora (freza) tako da sam uspeo da "skarabudžim" nešto. Aparatom za varenje sam popunio one zareze na osovini, pa je bila o nova,bez ikakvih zareza, pa sam posle brusilicom pravio nove zareze kako sam mislio i shvatao u čemu je bio problem.Da sam imao takvu istu ili sličnu osovinu sve bi bilo jednostavnije...
Klizač sada ulazi maksimalno i bukvalno s kraja na kraj tj. iz brzih u spore što ranije nije bio slučaj.Isto tako zarezi na osovini i na kraju gde je bravica koja zaključava, i na onom drugom gde su kuglice, tačno stoje u položajima gde treba da su...
Izgubio sam silno vreme, maltene celo poslepodne radeći ovo, ali sam ipak uspeo...
Postavio sam i ručicu reverzera i probao da šaltam sa stisnutim i otpuštenim kvačilom, u prvom slučaju šalta perfektno, dok u drugom nema šanse da mrdne, jedino da polomim ručicu.Zatim sam ubacio u spore, skinuo poklopac zajedno sa ručicom, pogledao kako klizač sad stoji i setih se jutros kako je kada sam ubacio u spore klizač sa zupčanikom samo delimično ulazio u zupčanik sporih.
Dosta sam lako skontao princip rada menjača, ponavljam, asocirao me puno na menjač Tomos-a T12 Kolibri iz 66. koji posedujem i koji mogu da rasklopim i sklopim zatvorenih očiju, na njemu su još uvek igličasti ležajevi koji čak i iskusnijim majstorima zadaju glavobolju kada treba da sklope mašinu posle remonta...
Ne razumem i ja ovo s dva zareza, sada gledam Nešinu sliku a i tvoju menjača i nemam predstavu zašto je kod mene ovakav klizač.
Kao i kod svih Vas ostalih, a po drugim pitanjima, eto na primer tvoj je 76. a ima dovod goriva odozgo, moj, Ćirin i verujem 80% drugih je dovod goriva FABRIČKI dole...
Eto i objašnjenja zašto MOJ klizač ima dva komada zareza...
 
ako salta dobro je. neznam od cega je taj klizac ali od ova dva tipa nije .zato verovatno je i pravio problem.bitno je samo da klizac 4 i 3 osovine se poklope da moze birac reverzera da seta izmedju njih glatko. ako je tako resio si problem. bravicu nasteluj sto nize da vec na 3-4cm odozdo pedale kvacila pocne zabravljivati. i ubacivanjem u bilo koju brzinu kvacilo nesme zaglaviti na polovini hoda nego da vraca do kraja
 
Nazad
Vrh