VLADIMIREC T-25

vidim matice zato sam i rekao da je blindirano. treba propratiti cev od razvodnika koja je za kipovanje .druga je povrat ulja. ja nemam cev pa nemogu reci koja je tacno jedino da vidim u katalogu ako ima.
 
VICA- Ja mislim da vec njegov Vladimirec treba da ima onaj dodatak za rezervoar hidraulicnog ulja tako da zahvata vise ulja nego na starim tipovima... Mozda gresim ali sam gotovo siguran da je tako...

- - - - - - - - - -

Ja mislim da povrat ulja zavisi na koju stranu rucicu na razvodniku povicemo... :sta: Bar je tako na Bealrusa... Mzoe da kipa u bilo koju spojku...
 
Novi tip (traktor sa slike) nema dodatni rezervoar za ulje hidraulike.Zapremina je ista kao i kod starijih generacija.Dodatni rezervoar imaju dosta mladje generacije "Vladimireca" (VTZ 20-48A) Na levu cev namontirati prikljucak kipe(mada moze i na desnu) jer je prakticnije koristiti zbog polozaja (smera) rucice...
 
Poslednja izmena:
Novi tip (traktor sa slike) nema dodatni rezervoar za ulje hidraulike.Zapremina je ista kao i kod starijih generacija.Dodatni rezervoar imaju dosta mladje generacije "Vladimireca" (VTZ 20-48A) Na levu cev namontirati prikljucak kipe.

JA se ondah stvarno izvinjavam i ja sam cuo tu pricu da ovi posle 90-tog godista imaju taj dodatni rezervora ali izgleda da to nije tacno... A za VTZ 2048 znam da ima sigurno taj dodatni rezervoar....
 
tacno je na levoj strani izvod za kipu. sad sam u katalogu pronasao kompletan sistem i na njemu je i izasao sa ovim maticama na cevima. e sad znaci samo zenskare da se ubace kvalitetne i kipanje. ona druga je povrat. ali za nevolju bi se i mogao prosiriti. proseci poklopac sa prednje strane i ubaciti par limova i eto dodatne kolicine ulja
 
Hvala na pomoci.... :ppozdrav: Mnogo ste mi pomogli....sutra cu da stavim prikljucak,pa cu uzeti od druga kiperku da probam..... nadam se da ce da radi...? :bravo: nego,da li da dolijem jos malo ulja u rezervoar za hidrauliku,posto mi je na meracu na minimumu...? :sta:
 
Evo ovako to funkcionise. Taj levi prikljucak kipuje jednosmerne klipove kad podignes rucku gore a spusta ih kad rucku das na plivajuce. Desni prikljucak kipuje isto tako samo ide rucka dole kad kipuje a spusta kad das na plivajuce. A oba prikljucka mozes da koristis istivremeno za dvosmerne klipove.
 
Evo ovako to funkcionise. Taj levi prikljucak kipuje jednosmerne klipove kad podignes rucku gore a spusta ih kad rucku das na plivajuce. Desni prikljucak kipuje isto tako samo ide rucka dole kad kipuje a spusta kad das na plivajuce. A oba prikljucka mozes da koristis istivremeno za dvosmerne klipove.

E bas tako!!!!! Nema veze u koj ubodes prikljucak samo se razlikuje na koju stranu ide rucica na razvodniku da bi kipovao...

A to sve radis sa desnom rucicom naravno jer je leva za poluge...
 
Desnom rucicom kipujes samo pazi kad digne prikolicu nemoras da cekas da se rucica sama vrati nego je ti rukom vrati u neutralni polozaj i kad spustas obavezno je povuci dvaput dole na plivajuci polozaj. Ulje bi bilo dobro da je u visini oznaka zbog kipovanja dog za njegove poluge moze da radi i sa jednom litrom ulja.
 
sve je rucni rad ,jos uvek neradimo nogama. iskopirati ruski deo je najlakse cak i bolje ispadne. to kao da tesu sekirom koliko je nezgrapno uradjeno ali funkcionise.a napraviti dodatni rezervoar najmanji problem. malo se zezam ali i fabricki rezervoar je rucni rad tako ako neko dobro prekopira izgleda ko original
 
Nikad nisam imao potrebe za tim dodatnim rezervoarom za ulje...... Sve sto sam kipovao islo je to bez problema...

Moze li mi neko reci gde da spojim povrat ulja za dvosmernu hidrauliku???? Samo se raspitujem jer u planu mi je da nosim jedan valjak sa Vladimircem ali se hidraulicno sklapa i rasklapa pa ce mroati da ima dva izvoda tad...
 
Hm kažeš neradimo nogama :bravo:pa tako su napravljeni rusi da mi se čini da bih ja nešto nogama bolje napravio:haha:šta da radimo kada je tako tu nemožemo ništa izmeniti koliko ::novac::toliko i:veseljak::
Ciro ako imaš nazad dve cevi za izvod kipe u jednu potisni u drugu pvratni vod ako imaš samo jednu napravi cev i postavi na razvodnik da imaš za povratni ili potisni vod zavisi kako povežeš priključna creva ili šta već koristiš
 
Ne bi znao ja gde to da povezem na razvodnik.. No nebitno sad valjak cu da pozajmim od prijatelja pa necu samo zato da namestam to na Vladka ali ako kupim isti takav valjak namesticu na njega jer moze da ga nosi ali samo da namestim da moze da ga sklapa....
 
Danas sam malo radio se vladimircem valjao posejanu lucerku i nisam bas zadovoljan kako radi, na momente ima dobar rad onda pocne da trokira, ne moze da razvije pun gas,stvio sam mu nove uloske dizni filteri za gorivo su cisti neznam na sta moze da bude.
 
Nazad
Vrh