VLADIMIREC T-25

I moj vlatko je dobio jos jednu igracku.Kupio dva krila od IMT germinatora i ostalo preradjeno u kucnoj radinosti
O1AUHgf.jpg
 
Pozdrav ljudi, imam problem sa menjacem ondnosno reduktorom ispada iz brzine vec mi se par puta desava. Moram sve da skidam da ga ponovo ubacim, sta bi to moglo da bude? I jel moze neko da mi napise kontakt nekog majstora za te stvari.Skoro sam kupio T25 tako da nista oko njega neznam.

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока
 
Ili ti brava menjaca nezabravljuje osovinu od reduktora ili je problem oko potrosenosti viljuske ili zupcanika. Jel ti iskace samo iz sporih prenosa ili i iz sporih i brzih. Mozes kontaktirati clana Milos t25 posto ima i delova i dobar je majstor a reletivno ste blizu
 
Malo da razbucamo i moj motor. Posle 40 godina staza jednom da se odradi kako treba.Pritisak ulja mi drasticno opada sa porastom temperature ulja tako da remont sleduje
QvQrqhG.jpg


- - - - - - - - - -

LdyysQs.jpg


- - - - - - - - - -

OEfmsdE.jpg


- - - - - - - - - -

Sq4uk1s.jpg
 
Konacno stigle i klipnjace sa obrade i zamene pojacanih caura i novihi bolcnova.
Wg88ogl.jpg


- - - - - - - - - -

BFW4Lxm.jpg


- - - - - - - - - -

Ovako se ravnaju lezista glava i hilzni uz pomoc paste za ventile. Glave su sa zamenutim vodjicama i ventilima i obradjenim sicevima
Wuvh53H.jpg


- - - - - - - - - -

yhQHrxK.jpg


- - - - - - - - - -

Sklopovi su ubaceni i ide dalje sklapanje
p5ClzfD.jpg
 
Nisam imao potrebe za novim stublinama i klipovima jer su menjane pre a zajed je toliko mizeran da nema potrebe 0,05mm.Klipovi su jako dobri samo sam bolcnove nove i caure malih pesnica ubacio nove zbog lufta. Karike su bile loseg kvaliteta i prilicno mekane a drugo nisu dobro ni rasporedjene tako da su skoro 4 dosle na isti razrez i tuda je gubio.
Problem je bio u pritisku ulja koji je drasticno padao kako se zagrevao. Zato je otvoren sirom i na obradu radilica i sve caure proverene
Lece karike vrlo brzo samo ako ih ja neproteram na auspuh
 
Nova lamela je 3500 din u Elkom -u .To je generalni zastupnik za ruske traktore iz Novog Sada i mogu vam reci da upravo te lamele ubacujete jer ostale su kineske vrlo loseg kvaliteta. Ovo su original Tara lamele koje se ubacuju u traktore nove.
 
Vico, takav postupak za ravnanje glave je isti i na Deutz, Torpedo i Magirus (TAM) motorima. U nedostatku cilindra moze se koristiti ona platna koja sluzi kao dihtung izmedju glave i cilindra. Isto se namaze pastom i uvrce se i ravnja. Ipak je bolj ova metoda ali kada se nema cilindra moze i ova druga:ppozdrav:.
 
Tomo ovde nema izmedju glave i cilindra nista. ide direktno jedno na drugo a zgodno se ispolira leziste ako nije previse osteceno. Ali sve se to vidi cim se spere pasta dal je belo ili ima fleka.Sto tezi deo to se bolje slajfa
 
Nisam znao da kod Vlatka nema nikakva podloska. Najlakse je tako odraditi, ali ja kad sam radio glavu nisam imao cilindar, pa sam ravnjao sa podloskom. Sva sreca majstor zna tu tehniku jer ju je mnogo puta primenljivao kod kamiona:osmeh:
 
Vlatko je zavrsen ali je imao samo jedan problemcic mojom nepaznjom. Nisam primetio da na zaptivacu do bloka nije izbusena rupa za dovod ulja do filtera pa posto sam upalio i rada od 5-7 sekundi priitiska ulja nema. Onda gasenje i provera redom i jedino na sigurnosnom ventilu ima ulja dok dalje nigde ni kap neide. Sve mi bilo jasno u momentu ali onda ponovo skidanje prednjeg dekla i ostalih delova da se dodje do problema. Sad je samo pojak pritisak i moram ga smanjiti na sigurnosnom na 4-4,5 bara
T6Umdi6.jpg


- - - - - - - - - -

NeuWVNw.jpg


- - - - - - - - - -

lEFQpRg.jpg
 
Nazad
Vrh