VLADIMIREC T-25

Ima problem sa motorom na vladimircu. Pokusacu da objasnim. Motor normalno pali, radi, vuce, prima gas i onda u jednom trenutku krene da gubi obrtaje kao da nema dovoljno goriva i ugasi se. Kad pocne da gubi obrtaje iako je pod punim gasom ne moze da podigne turazu.Da li je neko imao slican problem?
Prvo sam posumnjao da negde postoji neko zacepljenje u sistemu ili da negde uvlaci vazduh, pa sam ocistio sve cevi i zamenio svenpodloske na holenderima. Onda sam iskljucio grubi filter i gorivo doveo direktno na ac pumpu. zamenio sam uloske na finim filterima. Dalje sam posumnjao na ac pumpu pa sam i nju zamenio sa novom. Onda sam mislio da sonda u rezeorvaru pravi problem jer odozgo povlaci gorivo pa sam gorivo doveo odozdo ispod rezeorvara kao sto je kod starog tipa. Nista od ovoga nije dalo rezultate.
 
Bas zajeb.no. Koliko se secam kod mene su takvi simptomi bili jednom, veoma davno i bio je vazduh u pitanju. U onom grubom filteru goriva. Sad sam se setio. Namestio sam providno crevo na povrat u rezervar i tu sam video vazdusne mehurice kako idu sa gorivom.
 
Ja sam providno crevo stavio gore na izlazu iz rezeorvara i u njemu je bilo mehurica. Cak sam primetio da ga gorivo ne nne napuni do kraja nego pomalo curi kada traktor radi i dok je na leru ne gubi gas, ali cim nagazim gas do kraja to crevo odjedanput postaje prazno i krece da gubi turazu. Kada sam gorivo doveo odozdo opet providnim crevom ono je puno ali opet gubi obrtaje.
 
Vazduh u predfilteru se nemoze sam odzraciti. Zato se tu mora izbusiti mala rupica kroz koju bi taj vazduh izasao. Taj vazdusni cep je uzrocnik mnogih nepravilnosti u napojnom sistemu. Sliku sam crtao prstom po ekranu pa je malo !? losa.
GwCnLsN.jpg
Citiram sam sebe
 
Savoris ti je sve rekao a radni ventilje najcesci uzrok tom problemu ili felericni filteri tj.gumice na filteru

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
A koji razlog moze biti da na leru menja obrtaje, znaci nemoze da radi lepim mirnim lerom nego u jednom momentu hoce da se ugasi a u drugom ide u turazu. I to samo kad odstoji duze od mesec dana. Posle par sati rada se to resi. Da napomenem pali na zub, cim mu das gas preko 1000 obrtaja radi normalno, ali kad pustis gas hoce da se ugasi i jako lose radi.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Prvo proveri dizne i ulje u pumpi zameni .moze biti lako do toga.

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
drugo kad bos pumpa ili ac pumpa oslabi trazi barem 20 litara goriva u rezervaru a moj i posle remonta nje radi kako treba tek preko tog nivoa i nema trokiranja ni na najvecim obrtajima.
 
Poslednja izmena:
Juče sam dva puta čistio radni ventil i ponovo isti simptomi kao prehodnih dana. Danas mi je stigao novi radni ventil, namontirao sam ga, nadrukao gorivo i kao da se gorivo ne zadržava u sistemu nego se vraća unazad. Uspeo sam na muku(posle stotog puta) da upalim Vlajka, radio je normalno nekih 15ak min i ugasio sam ga. Posle 5 min probam da ga upalim bosh pumpa ne baca gorivo na dizne, tj. kao da nema goriva u sistemu. Da napomenem dok drukam gorivo, prvo ide lagano, pa kad napuni sistem teze, zavijem drukalicu, posle par sekundi opet ide lagano kao da nema goriva u sistemu. Pocinjem i da sumnjam ponovo u novu AC pumpu. Sta mi predlažete dalje da radim?

- - - - - - - - - -

Prvo proveri dizne i ulje u pumpi zameni .moze biti lako do toga.

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
drugo kad bos pumpa ili ac pumpa oslabi trazi barem 20 litara goriva u rezervaru a moj i posle remonta nje radi kako treba tek preko tog nivoa i nema trokiranja ni na najvecim obrtajima.
Ima skoro pun rezervoar ali opet isti simptomi.
 
Nove ac pumpe su vecinom jako lose i bolje uzmi set za reparaciju originalne koji je jeftin i remontuj pa vidi

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Kazes da kad se napuni sistem ide teze. Tako i treba da bude, posle pritisak oslabi, ode nafta kroz onu rupicu na povratu u rezervar. Kad " ac "pumpa radi pritisak je stalan i taj deo je verovatno ispravan. E sad . Posto si gorivo doveo do pumpe ispod rezervoara ono bi trebalo da dolazi samo po sebi do pumpe. Pumpa treba samo da ga povuce i ugura u sistem. Jedini podpritisak koji bi mogao da uvuce vazduh je na drukalici. Ja sam na sve navoje na drukalici namotao teflonsku traku i zatego klestima i vise nepumpam nikad vec godinama. Jos nesto. Kartonski ulozak filtera ako je noviji tip od tankog kartona kad ga stavljas moras da stavis slabije opruge ispod njih jer ga orginalne opruge zgnjece. Proveri poklopac na rezervoaru dal ima odusak.
 
Vuce ga ko od sale samo sto su kukuruzi dobri vecinom ove godine pa ce berac da jauce. Teraj ĺĺ rimski ispisano ili eventualno 1 brzina

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
To i jeste najveci problem jer cela brzina fali izmedju te dve a pogotovu u rikverc .Ali nista nije savrseno jedino to znam

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
A koji razlog moze biti da na leru menja obrtaje, znaci nemoze da radi lepim mirnim lerom nego u jednom momentu hoce da se ugasi a u drugom ide u turazu. I to samo kad odstoji duze od mesec dana. Posle par sati rada se to resi. Da napomenem pali na zub, cim mu das gas preko 1000 obrtaja radi normalno, ali kad pustis gas hoce da se ugasi i jako lose radi.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk

To se i kod mene desava. Kad je gas iznad 1000 o/min radi ok ali ako padne ispod hoce da varira ler kao da ce da se ugasi.
Ispod 1000 ni ne valja da radi zbog pritiska ulja i podmazivanja i hladjenja.
Drzi ga iznad 1000 i nema brige :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ima problem sa motorom na vladimircu. Pokusacu da objasnim. Motor normalno pali, radi, vuce, prima gas i onda u jednom trenutku krene da gubi obrtaje kao da nema dovoljno goriva i ugasi se. Kad pocne da gubi obrtaje iako je pod punim gasom ne moze da podigne turazu.Da li je neko imao slican problem?
Prvo sam posumnjao da negde postoji neko zacepljenje u sistemu ili da negde uvlaci vazduh, pa sam ocistio sve cevi i zamenio svenpodloske na holenderima. Onda sam iskljucio grubi filter i gorivo doveo direktno na ac pumpu. zamenio sam uloske na finim filterima. Dalje sam posumnjao na ac pumpu pa sam i nju zamenio sa novom. Onda sam mislio da sonda u rezeorvaru pravi problem jer odozgo povlaci gorivo pa sam gorivo doveo odozdo ispod rezeorvara kao sto je kod starog tipa. Nista od ovoga nije dalo rezultate.

Da li si resio problem. Meni je ispustao pritisak u sistemu kada je stajao i jedva je palio. Zamenio sam nepovratni iza pumpe i izremontovao drukalicu i resio sam problem.
Pogledaj da te ne zajebava dekompresor da ti u nekom momentu na njemu ne falsira pa onda ne moze da primi ni gas niti da postigne turazu.
 
Sve sam odradio ali nisam uspeo resiti problem. Mislim da cu nositi bos pumpu na servis. U guzvi sam sa poslom, tako da ce neko vreme sacekati.
 
Jos jedna igracka nabavljena.Starija je i od mene ali u dobrom stanju i vlatko je vuce 4 brzinom i neoseca. E kad bude vlaznije videcemo i u vecoj biljnoj masi jer mi se cini ipak lagana a i tanjire cu najverovatnije nareckati
d5b1576d3057db1daaa9bc581c582d28.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh