VLADIMIREC T-25

Dobro je kad se naslo sta je.E sad meni nesto nije jasno tu, ako se ova cahura na zadnjoj tvojoj slici neskida i zeger onaj veliki zar je moguce da tu lezaj sa osovinom prolazi kad se izbija osovina. ako i prolazi a na slici nebih rekao i po katalogu onda bi morao biti unutra neki zeger u cahuri da spoljnu stranu fiksira lezaja. unutrasnju stranu znam da ima zeger koji ga osigurava za osovinu.I ja bih trebao da proverim taj dvoredi lezaj jer spoljni kod semeringa je nov zamenut i opet ima malo lufta pa cu morati tu malu biksnu proveriti i lezaj gde klimka unutra. I kazes malo ostecen taj lezaj a on prsko do dinja .koje je to opterecenje trpeo kad je toliko prsko .mora da je tezi kardan ili sa debelim luftom bio u radu da to tako zezne. Meni je katastrofalno ulje bilo sa 50% vode i vrlo losi lezajevi bili ali ni priblizno taj luft
 
1517708_1022372751112178_6096991333645896127_n.jpg


- - - - - - - - - -

evo jedna slika.sa danasnje voznje s vladkom
 
Lele dobro si se zaglibio kolega... Ko te izvukao odatle posle??? Ili je Vlatko sam izisao... :osmeh:
 
nisam mogo sam izac bila je i imt-ova prikolica jednoosovinka mrsko mi je bilo otkacit i izvukao je jedan sa mf 178
 
vica 022 Ivadis prvo taj veliki seger osigurac pa onda izvadis prsten sirine desetak milimetara sa nutom za taj seger. Ili probas da to sve iscupas zajedno sa osovinom. Zavrnes parce (15-20 cm) navojne sipke u osovinu onda stavis neki flah sa rupom na sipku a pod flah podbacis na krajevima perce cevi kockaste 50x50 da dobijes rastojanje izmedu kucista menjaca i flaha ,na kraju stavis maticu i zavrcuci maticu izvlacis osovinu napolje. ja sam vadio odvojano prvo seger sa caurom pa onda osovinu nisam znao kako ce ici tesko pa sam se plasio da ne zakinem sipku u osovini. Kada izvadis osovinu sa lezajem na drugom -unutrasnjem kraju osovine imas nazubljenu cauru zanitovanu sa povecom nitnom za osovinu . Tu cauru namoras da skidas dole samo izvadis mali seger i lezaj skidas preko caure.
 
E tako moze jer se nismo razumeli , jer nelogicno mi je bilo da dok se neskine veliki zeger i cahura [prsten] da se moze izvuci osovina. a ti si mislio na unutrasnju cauru tj spojnicu osovina na Drugom kraju osovine pa mi je zato malo nekako bilo cudno. Evo sad i ja radim astru 1,7d gde nikad nisam video da moze puci metalni zupcanik na vodenoj pumpi. svasta sam video al ovo jos nisam. ajd sto je puklo parce neg se smakao sa osovine skroz skoro a pumpa bila dobra. svasta se moze dasiti vala
 
I t30 je isti motor dvoklipac samo na pumpi drugacijoj nabrijan za par konja. kabina mi je jako slicna a spolja i nemoze se primetiti neka razlika. imaju kocnice slicno kao kod vece brace 52-82 ,duplo kvacilo i tandem hidraulicnu pumpu za h.volan. e sad dal svi t30 to imaju nisam siguran ali kabina je jako slicna zato pitam
 
Bio sam ubedjen T30 da nosi 3 cilindra. Sada gledam snimke na YT i vidim da nisam u pravu.
 
Druže koji je zahvat pluga jeli 10 coli ,i kako se vlatko ponaša sa njim, od čega je sedište u vlatku
12 coli je plug ,nemoze to vlatko vozit po nasim parcelama ,to sam ja samo u basci kod kuce s njim oro mozda 2 duluma i fino ide jer bila je laka zemlja inace ovaj plug vozi ltz 55

- - - - - - - - - -

vlado je t 25 a2 ,81 godiste ,sjediste je od neko strajie auta .al udobnije nego njegovo org,
nemaju svi t 30 duplo kvacilo .a kabina je ista kao i na t-25 samo ins tabla visocije podignuta
 
Može li mi neko reći koliko osigurača ( i koje vrednosti) pokriva el. instalaciju na Vladimircu i koje uređaje (tipa:brisač, svetla, grejač itd.)?
Naime, u neko buduće vreme planiram da odradim instalaciju kako dolikuje (preko osigurača), pošto je trenutno sve povezano direktno (tako sam kupio), pa da znam šta me čeka od nabavke delova...
Moj traktor je T25A1 samo da napomenem, jer sam čitajući uputstvo koje imam a koje se odnosi na T25A a opet u odnosu na T25A2 video da postoje značajne razlike, pa da se raspitam...Da nešto ne zabrljam...
 
Na mojem fabricki samo 3 osiguraca ali neznam koje amperaze jer su bile zice. Instalaciju sam celu nanovo uradio i izbacio sve nepotrebno i ubacio od opela parce table sa mislim 12 osiguraca .nisam odavno ljubavio sa vlatkom pa sam zaboravio tacan broj. sto vise osiguraca i fakticki za svaki potrosac trebalo bi poseban.Svetla najbolje ako idu na 5kom sve zasebno zbog pregorevanja sijalica cestih da nebi sve postalo noc.Tako sto god budes rasteretio vise osigurace i veci broj manja mogucnost kurslusa i lakse detektovanje kvara. Obicno za sve je dovoljno 10A ili 16A osigurac i to je nebitno ako su kablovi dobri .Za grejac treba jaci bar 30A i za neki jaci potrosac ako ima ali na traktoru je to retkost. Jedno vlakno sijalice fara vuce oko 4-5A tako da 10A osigurac pokriva to.Zato svetla uvek odvojim 1 za poziciju ,1 za levo oboreno , 1 za desno oboreno, 1 za dugo levo i 1 za desno dugo. 1 za zadnji far ,1 stop ,1 zmigavci ,i tako redom. za sve to 10A osigurac je dovoljan na svako mesto a tako i ostatak sem brisaca 16A .tako da sto vise ima to bolje
 
Kod mene na Vladku 3 osiguraca i to na svaki zica... Tako je kupljen i to NIKAD nije dirano ili menjano...
 
i na mom 3 osiguraca a bolje je uradit sa vise osiguraca kao sto je uradio vica022 .
a oznake t- 25 a t-25a 1 t -25 a2 neznam tacno zbog cega su al mislim da je u pitanju mjenjac drugaciji viljuske poklopac mjenjaca i tako rucica za prebacivanje prenosa i mozda ugodistu
 
Ma te oznake koliko vidim u katalogu se odnose samo na tip kabine koji je. Nastresica ,nezastakljena i potpuno zastakljena. Tako bar kod mene pise. evoupravo pisem kako je u prospektu; T25A je motirana kabina , zatim T25A2 montirana je cirada [nastresica] i T25A3 montiran bezbedonosni kostur
 
upravu si za kabine jest i u njima razlika ,
ima u mom selu sve tri tipe vladimireca
74 godiste je t-25a3 dvije rucice mjenjaca na jednoj prebacujes samo brzine a na drugoj rikverc napred i one 1-2
81-85 godiste t25a2 jedna rucica mjenjaca
88 godiste t25a dvije rucice mjenjaca
 
Nazad
Vrh