VLADIMIREC T-25

Trebo si neku veću prikolicu zakačiti.
Nije bitno na koliko je registrovana prikolica, već koliko si opteretuo traktor. Istim tetetom se veći traktor poigrava, ali vladimirac sa 2 cilindra i 25 konjića itekako osjeti toliku masu. Da vladimirac može raditi sve poslove niko nebi kupovao veće traktore.
 
O boze o cemu vi raspravljate jebo vas traktor . Moze da povuce taj teret bez problema .

Pito sam vas gde moze da se kupi ceo reduktor i koliko kosta ??? Vi samo optuzujte bole vas uvo ,najlakse se praviti pametan u tudjoj nesreci .
 
Dok sam imao samo vladimirca vukli smo jednoosovinku prikolicu sa 4 tone zita i nista mu nije falilo, i dan danas nema ni malo lufta u zadnjim tockovima tako da sam se zacudio kad sam procitao da se desavaloi da ispadne tocak ili ovaj slucaj da slomi zadnjinu, ne kazem sve je moguce i svasta se dogadja. Ako si u prilici kupi 539 makar i u losijem stanju vremenom ces ga srediti a on je majka Jana i za vladimira i za 533.
 
Ma jok vuci cu autoprikolicicu jbg . Sad nevredi o tome raspravljati desilo se sta se desilo ,treba mi pomoc gde da nabavim ceo reduktor i koja je cena otprilike ,nemgu sad da ga rasturam lose je vreme kisa lije cim budem rasturio videcu sta kako . Mada nema tu varenja mora se kupiti drugi reduktor posto je gusano kuciste ili takav neki materijal zajeban za varenje .

Molim vas za pomoc oko nalazenja delova netrazim da mi kazete sta je bio uzrok tome !!!!!!!!!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

Najpre treba mi truba desna do menjaca sto ide ,ima li ko i koja je cena.
 
Kod mene je isto prijašnji vlasnik slomio desnu trubu. Meni se stalno odvrće reduktor, stalno moram pazit na to, valjda ga se gazda zato i rješio, našo budalu, jer sigurno to nije čestito rješio. Sad mi ispao i jedan štift pa sam kupio meter čelične šipke od 16mm da si ga napravim, što nije problem, problem je što se to sve mora rastavit da bi vidio u kojem je stanju ležište štifta, jer na njima se teret nosi. Onda ću sve šarafe namazat loctiteom.

Moj 533 vuče takav teret tj. 4T bez brige u staroj MF kiperici što kipuje samo nazad, mada dok sam imao samo malu dvoosovinku nije bio masan na "guzici". Za vladimirca nemam kuku, a i gume su mu li-la.

U mom mjestu ima samo još jedan vladimirac i kolko vidim čovjek kači IMT kipericu za njeg i ide u šumu, čak mu ta prikolica nekako bolje stoji nego fergusonu, na fergusonu malo visi naprijed.

Pričao mi je jedan starac koji je prije imao vladimirca da mu je isto pukla truba i kaže nije to tolko ni koštalo novo već je to bio problem tegliti do autobusa.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
O boze o cemu vi raspravljate jebo vas traktor . Moze da povuce taj teret bez problema .

Pito sam vas gde moze da se kupi ceo reduktor i koliko kosta ??? Vi samo optuzujte bole vas uvo ,najlakse se praviti pametan u tudjoj nesreci .
Pa ti si luđi od mene...::jako_besan::::samo bes:::ppozdrav:
Ja neću da se pravim pametan, i neću da ti stajem na muku,a nesreće imam za izvoz, ako hoćeš pokloniću ti pola, tako da smiriš malo tu Sremačku krv, i bez nervoze odlučiš šta ćeš da uradiš, mada to i sam već znaš...
Rekli su ti ostali članovi, a kažem ti i ja, jedini za koga svi znamo da rastura Vladimirce i delove prodaje, je član MilošT25, kontaktiraj ga preko poruka, a ako hoćeš mogu ti i poslati na PP njegov broj mobilnog telefona, objasni mu šta ti se desilo i konkretno koji deo ti treba, reći će ti cenu i način isporuke ako se dogovorite i TO JE TO...
I sam sam pre neki dan imao defekt i isti rešio na način kako sam opisao u jednom od prethodnih postova, koštalo me živaca ali i para, samo se iz ove kože ne može, nego jaram na leđa pa u nekošeno...
Nema potrebe za nervozom, mada te razumem u potpunosti, i ja tako reagujem na "prvu loptu" kada mi se desi da "upadnem u septičku jamu" naizgled bez moje krivice....Počnem da vilenim levo desno, j.b.m mater svima, a posle kad se ohladim ,krivo mi jer sam uvredio nekog bez veze, ni krivog ni dužnog, a na pravdi Boga.
Ipak smo mi Sremci posebna sorta, treba i Ti da napišeš potpis kakav i ja imam na ovome Forumu...:ppozdrav:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PKB - Isprazni PP Inbox, pun je k'o Vašarska šatra...Neće poruke da prihvata...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PKB
Muke sa bocnim reduktorima... I ja sam sa vladimircem MNOGO puta vozio 4t Psenice u jednosovinku ili prepunu stajnjaka i nikad problema..

Na tim reduktorima NISU uopste bitni srafovi!!!!!! NAJBITIJE je da imaju one metalne klinove,ili stifne (3 komada) i da su DOBRO upasovani bez trunke lufta...

Evo moj prijatelj je MUKE mucio sa time (nije ni imao te klinove ve samo srafove) i UVEK se reduktor olabavljao i hteo da ispadne....

Ja sam skinuo komplet reduktor i pravac metalostrugaru sa njim...

Covek je za MALO prosirio rupe za te klinove i odradio nove za malo deblje brezone (jel se sve prosirilo kad ga vozio tako labav godinama) i kad smo sve to upasovali bez lufta i pritegli traktor nema vise problema sa tim... Zavrsili smo problem...
 
JA sam problem resio kod strugara. Napravio je 4 nova stifta i komplet brezone. Rupe na kucistu smo razbusivali i urezivali novi navoj. Brezoni su bili M14 koji je u kucistu sa normalnim korakom navoja a prelaz na cizmu je bio M12 sa sitnim korakom. Od kada je to uradjeno nisam imao potrebe ni dotezati srafove. Za ovakve stvari brezoni su majka, obican sraf niposto. Mozete ako pravite brezone da ih pustite duze pa onda kontra navrtka i problem resen. To ne vazi za ona 4 gore jer za njih ima mesta za samo jednu maticu. Glavni posao tu rade stiftovi.

PKB ne mozes odmah kukati na trakror. Kod mene su varene obe cizme koje nose reduktore jer taj traktor jako mnogo radi. A tovario sam ga kada je trebalo i kada nije. Ma sta drugi pricali o njemu ja se ne mogu pozaliti na njega.

- - - - - - - - - -

Evo jedne zanimljive ske koju sam nasao na netu. :osmeh:



gallery58014372432454.jpg
 
PA gotovo SVI Vladimirci da imaju usta da ispricaju sta su preziveli cudili bi se ljudi....

Moj fala bogu nikad problema sa tim nije imao ali najbitnije je da nema lufta i da su zategnuti srafovi...
 
blokirac

da li neko zna da li moze na T 25 koji nema blokadu, mislim na stari tip sa rucicom menjaca na volanu i zaobljenom hauboma da se ugradi blokada, ako je vec pisano o tome molim za smernice...hvala
 
moze se preraditi ali treba delova. nisam siguran dal je truba i poluosovina ista ali zupcanici i mehanizam za ukljucenje trebaju i dorada na ploci gde dolazi rucica.Milos ce ti reci sigurno a i ima verovatno sve delove
 
tu moze dosta mogucnosti biti. ili je pumpica pocela zezati ili sigurnosni ventil iza pumpe ranije otvara.ceo taj sistem iopsteno je jedno veliko sranj...... i uopste mi se nesvidja.toliko glupavo je reseno da to samo rusi znaju tako nesto nepotrebno iskomplikovati.gde je fabricki kvalitetnije uradjeno dugo sluzi i nema problema a mnogi zato zivce pogubismo sa tom pumpom, i dotokom nafte.postoji mogucnost i falsiranja vazduha koji kruzi sistemom pa bez drukanja tesko istera.kako druka na maloj pumpici lagano, ili ima otpora veceg. jos jedna stvar st moze zezati je na prelivnoj cevi na filteru u holenderu ima mala rupica za ozraku.ako zapusi moguce da i to pravi problem.prvo nju pregledaj i produvaj i sigurnosni ventil iza pumpe dal nema neceg da je potpalo pa ostaje otvoren . ako isto radi onda pumpica najverovatnije zeza u sta najvise sumnjam.mada kazem sa ovakvim sistemom i banalna sitnica ume zezati i rogovi da niknu dok pronadjes. jebo ga Staljin
 
Kolege pozdrav imam neke iinformacije mozda ce nekom znaciti,jutros se u papirnom izdanju oglasa pojavio vladimirec 74 god,nov tip sa kockastom haubom,kod kragujevca 600 e,ja sam isao gledao nismo se pogodili,e sad mozda nekom od vas odgovara,nije paljen 5 godina,sto se tice cizama nije pucao,nije izaban,zadnje gume su mu isecene,prednje nisu za pohvalu,ima dve palice menjaca,kaze da mu je sve funkcionisalo kad ga je zadnji put palio,po meni od ulaganja ima zadnje gume,akumulator,vidim da je slinio klip hidraulike,i da se osvezi motor,ima tablice,ali papire mi je rekao da su kod coveka od kog je kupio i da ce mi javiti veceras,ili sutra ako nekog zanima nek mi se javi na pp jel nisam siguran dal smem da postavim br tel ovde javno....:ppozdrav:
 
Kontaktiraj i tog čoveka na kome se vodi traktor, raspitaj se da li je sve kako treba jer je malo nelogično da su papiri kod jednog a traktor kod drugog. Možda nije sve isplaćeno pa ovaj neda papire. Sanas postoji mnogo prevara. A možda je tačno sve, bolje proveriti nego posle se češati gde te ne svrbi. Sorry za off.
 
MA mora sve da se proveri pre kupovine... MAda sigurno postoji ensto jel za 600e malo sta moze da se kupi...
 
Ide zima, pa eto nekome zanimacije. Ciro ako budes dolazio da gledas traktor obavezno svrati. Nisam mnogo daleko od Kragujevca. :ppozdrav:
 
Prvo da se cujem sa tim ali ja mislim da to nisu cista posla jel za 600e nema nista da se kupi od masina skoro a kamoli traktor.. Mozda je neki tezak krs u koga treba uloziti jos 1600e da lici na nesto.. I pitanje na koga se vodi,da li moze da se prenese... A najverovatnije je zbog toga ta cena jel nema papire ili nemoze da se prenese...
 
Nazad
Vrh