VLADIMIREC T-25

Odmah da razjasnim da ne bude da sam slagao...
Volim jako da se pogađam i cenkam, pa iz tog razloga i volem da idem redovno na Vašar svakog 3. u Mesecu.
Ovo je cena za komad, ALI POSLE CENKANJA, traže i 10 eura ali i 1000 dinara, a na kraju daj pare...
Nazovi u NS (te iste Ruse što dolaze na Vašar) pa se raspitaj za cene i da li šalju robu po Kurirskim službama.
Ponavljam, nadmudrivanje sa trgovcima na Vašaru mi je svojevrsna "duševna hrana" i navučen sam na to ko kockar na poker-aparate...
Na prošlom Aprilskom Vašaru pazarim spoljašnju prednju gumu za Malog Rusa, proizvođač GoodYear, sa dosta dobrim šarama, nigde mehanički oštećena, veličina 195/75R16C (teretni program) za smešnih 500 dinara ( od "namazanih", Bog Sveti zna gde su je "nabavili")...
Sad mi proradio kliker, nazovi i MilošaT25 pa pitaj pošto je kod njega?
 
Moracu da se raspitam oko toga a prvo da vidim kako to izgleda da ne menjam poluge badava...
 
Slikaću sutra kako kod mene izgleda, "posle intervencije" brusilicom i švajs-aparatom...
Imaš mere i dimenzije tih kugli u Priručniku, tamo u delu gde je objašnjeno kako se postavljaju poluge u najbolji položaj za kačenje priključaka...
Prednje i zadnje kugle se razlikuju u dimenzijama...
 
Ma ja ako uzmem uzeo bi i prednje i zadnje da ti izmenjam... Pogledacu kako to izgleda ali bolje ti to slikaj da vidim kako izgleda namontirano.. :osmeh:
 
Da razjasnim dzabe ima onaj polozaj da bude blize kacenje traktoru kad i tako neke prikljucke nije moguce zakaciti kao npr prskalicu zakacio sam je ovako kako mi sad stoje poluge i kad se podigne u radni polozaj manometar i sekcije su tacno tik do blatobrana tako da je blize kacenje nebi moglo da se radi za tim prikljuckom . Radi lepo vlajko sa kardanom ,nisam odavno radio bio sa jednostepenim kvacilom ja mahinalno stisnem kvacilo ja vidim neradi uf sunce mu sta iskace pa mi nije jasno dok nije prosla neka sekunda dok se bizgov nesetim za kvacilo hahha :haha::haha::osmeh: Opsrko sam par jutara lepo dize lepo nosi prskalicu od 440 l malcice mi spusta teret u nekom vremenskom intervalu zasto nije strasno ali ???
 
ĆIRO evo slika, ovo gore na polugi ti je "popuna", u tome leži kugla i uz jednu kuglu ide i 2 "popune".Meni je ostala jedna "popuna" jer je kugla ispala sama (bezobrazna baš, kriv sam ja, izgubio je negde u transportu), tako da sam isekao brusilicom onu staru popunu,ubacio kuglu pre toga je namazavši sa tot mašću,i onda zavario novu "popunu" sa spoljne strane poluge.Kada sam je zavario teško sam kuglu mogao pomerati (zbog temperature pri varenju), ali je vremenom (mesec-dva) se razradila i sada lako rukom mogu da je pomeram u ležištu...
Još nešto, ako ti nije baš veliki luft, možeš sa obe strane ležišta gde stoji kugla da navariš u krug 6. armaturu, i nećeš imati ni malo lufta.To sam uradio na levoj poluzi i gore i dole, a na desnoj samo dole.
To se vidi i na slikama...
kjg3krlhngohemhb7w.jpg
[/URL][/IMG]
yxwue45w7aqvxbmq09g8.jpg
[/URL][/IMG]
ghich2vahxs70acpvfo7.jpg
[/URL][/IMG]
00kbaz1y70fnpobgvqh.jpg
[/URL][/IMG]
fzadr4x8vmjyti1811.jpg
[/URL][/IMG]
 
ZNaci kupuju se samo te popune za kuglu... Dobro resenje... Nemma ja mnogo lufta ali bi sredio to da bude orginal...
 
Da razjasnim dzabe ima onaj polozaj da bude blize kacenje traktoru kad i tako neke prikljucke nije moguce zakaciti kao npr prskalicu zakacio sam je ovako kako mi sad stoje poluge i kad se podigne u radni polozaj manometar i sekcije su tacno tik do blatobrana tako da je blize kacenje nebi moglo da se radi za tim prikljuckom . Radi lepo vlajko sa kardanom ,nisam odavno radio bio sa jednostepenim kvacilom ja mahinalno stisnem kvacilo ja vidim neradi uf sunce mu sta iskace pa mi nije jasno dok nije prosla neka sekunda dok se bizgov nesetim za kvacilo hahha :haha::haha::osmeh: Opsrko sam par jutara lepo dize lepo nosi prskalicu od 440 l malcice mi spusta teret u nekom vremenskom intervalu zasto nije strasno ali ???
Zbog prskalice sam na vlatka stavio poluge od imt 540 koju su duže od njegovih za 10-tak cm
 
pozdrav. UPOMOC IMAM PROBLEM SA HIDRAULIKOM. vladimirac je 90 g. izvadio sam grejanje iz kabine izbacio onaj ventilic iznad pumpe menjao gumice na klipu i od tada ne radi odnosno dize samo na prazno, ocistio filter, ocistio ventil na razvodniku, skidao pumpu i nikako. Kada na leru ukljucim za podizanje i stanem na poluge one pocinju da padaju. Intersuje me kako ispitati pritisak bez manometra i gde se povecava pritisak ulja i kako. POMAGAJTE.
 
Ne znam o kakvom je ventilicu rec, ali mene najvise vuce da si nesto uprskao sa gumicama na cilindru. Ja sam svoj remontovao prosle godine i radi bez greske.Kod tebe ocigledno ulje prolazi izmedju gumica na klipu i zida hilzne. Postoji mogucnost da nisi vratio one plastike koje dolaze izmedju gumica na samom klipu ili su vracene polomljene, mada bi opet trebao raditi, ili si prilikom ubacivanja klipa u hilznu ugrizao gumice ili poslednja solucija da gumice nisu originalne, odnosno da su tanje pa ne dihtuju dobro. Prvo sto bih trebao da uradis je da prikljucis izvod za kip na prikolicu. Vidi da li podize prazan sanduk, kojom brzinom i da li pada kada se razvodnik zabravi. Tako ces proveriti pumpu odnosno pritisak, bez bilo kakvih sprava. Uradi to pa se javi za dalju pomoc.
 
Pozajmi od nekog pa pokusaj tako ti je najlakse da vidis dal je kvar u pumpi,razvodniku a ako kipa a ne podize poluge onda si klip zafrko 98%...

jer taj ventil sto si ti izbacio nema veze sa radom hidraulike on sluzi da prigusi protok ulja i da ulje pocne da se greje i tako dobijas grejanje u kabini!!!! Glupo resenje samo tako!!!!
 
Nadji bilo kakav prikljucak koji mozes prkljuciti na izvod za kip, ili trazi merni instrument. Poenta toga sto ti pricamo da uradis je to sto je izvod za kip nezavisan od hidraulika, tako da nema veze da li podizes plug ili ne.
 
img0459.jpg

Sasvim slucajno i ja sam imao isti problem menjao sam gumice na klipu,laicki prvi put,posle tog zahvata nije hteo da funkcionise hidraulik,svasta sam probao,par puta sam skidao pumpu i ne vredi,sasvim slucajno je dosao jedan lik iz susednog sela cuo kupio sam"GLOBU"pa aj da vidi o cemu se radi,ja mu se pozali za problem koji imam on ie odvio ova dva srafa na razvodniku sa 14 kljuc unutra se nalazi jedan klip sa rupom na vrhu njega je izvadio i jos neke elemente koji su bili unutra,malo ih je obrisao vratio nazad i hidraulik je proradio.Isto mi se to dogodilo jas jedared kada sam prilikom prskanja hteo da smustim malo nize prskalicu hidraulik je odjedared propao i ni makac "mrtav konj",isto sam odvio ova dva srafa razradio malo onaj klipcic i hidraulik je proradio,mozes da probas nista te ne kosta mozda i kod tebe uspe.
 
Koliko sam ja razumeo on je vec probao to da uradi sa prelivnim ventilom????? :sta: Ako nije neka to ODMAH proba jer sam i ja imao slicnu situaciju izvadi se taj klipcic ocisti i vrati se i sve funkcionise ponovo.... Meni se desilo to posle ciscenja filtera hidraulike...
 
Nazad
Vrh