VLADIMIREC T-25

Ja sam sređivao pre 3-4 godine... A šta nisam ? Retoričko pitanje...
Krajeve spona ne moraš menjati, postoji "popuna", plastični set sa delovima koji se menjaju u samom kraju spone...
Odvrneš onaj gornji poklopac i zameniš, ne moraš ni skidati sponu...
Kada "luftiguz" tu središ, sredi i onaj centralni bolcn, na trapu, kada podigneš ceo prednji deo traktora uvis, videćeš i tu koliko lufta ima, pa ume da zabaciva ceo traktor...
A što se zadnjih točkova tiče, redovno proveravam ležajeve i zategnutost šrafa na poluosovini, skinem poklopac sa unutrašnje strane pa proverim, otkako sam skoro stradao u oranju, kada mi je otpao ceo zadnji desni točak, a traktor bukvalno visio u zraku....
 
Znam za reparaciju spona ali cu videti jer ni nove spone nisu skupe. Za tu centralnu bolcu mislim da je dobra to mi je menjao drug pre dve godine ali videcu i nju kad ga podignem.
Da li si radio caure u cizmama? Da li ide jos nesto sem caura? Ima li nekih semeringa?
Pitam da bih znao sta da narucim.
 
Znaci ako promenim vtulak na gajki okrenuce mi se planka na levom korpusu od koljca :haha::haha::haha::haha:

Pa nisam ja brate mili Putin :haha::haha::haha:

Kada bi narucio delove sigurno bi mi poslali delove za sporet ahahahahaha :haha::haha::haha::haha:
 
Sad stvarno ne razumem šta je ovde smešno....:sta:
Hoćeš da remontuješ, pitaš od kojih delova se sastoji, ukažem ti na Link sa slikom prednjeg trapa do u najsitnije detalje, i tebi je smešno ? :sta:
Vidiš, meni nije bilo smešno da tražim na sve strane kada je meni bila potrebna pomoć, čak i od tih Rusa, morao sam da se učlanim na njihov Poljoprivredni Forum da bih mogao da komuniciram sa Rusima, i postavljam pitanja...
I NAUČIM NEŠTO !!!!!
Ruski "natucam", znanje jezika minimalno, ali mi nije bilo mrsko da se malo potrudim...
Zaboravljaš da ovaj traktor kada sam kupio, je bio vrhunski krš, rasturen i razvaljen...
Malo po malo, i doveo sam ga u red, nemoj mi reći da misliš da se sam sredio ?
Nastavi da se smeješ, kažu da to produžava život, a traktor nek' ti stoji i dangubi kada se pokvari, ili čekaj onog majstora što ne ume lamelu da namontira i našteluje kvačilo, a ja ću nastaviti da učim, i trudim se da naučim, pa dokle doguram....
Nekad i sad...

14-01-14-0816.jpg

20170323-094346.jpg
 
Auuuu brate mili al me naruži! Ccccccc.
Nisam mislio nista lose niti je bilo ikakve namere ruganja ili bilo cega prema tebi i tvome trudu. Samo sam se malo našalio sa ruskim jezikom i ništa više. I ja sam iz generacije koja je učila ruski jezik tako da mi nije stran.
Hvala ti na trudu i na linku ali imam i ja fabričku knjižicu ali nisam u nju ni gledao. Zato sam pitao da li je neko to radio pa da mi kaže tu imaš to i to treba da promeniš to i to i možeš da očekuješ to i to tako da ne nagadjam šta me čeka jer nemam gde da ga radim nego u garaži koja je visoka 1.9 m i nju mogu samo nos da zavucem. Zbog je.enog (ne)mesta kvačilo mi je radio prijatelj koji ne zna da našteluje korpu inače da imam gde radio bi sam a da mi traktor stoji rasturen u dvoristu ispred kuce nije bas prilika ni mesto i ne bih mogao da radim ako neko govno pada a ne želim da mi stoji rasturen mesec dana.
Izvini jos jednom sto sam se nasalio u pogresnom momentu kada si bio verovatno malo nakrivo nasadjen pa si se eto malo istresao na mene.
Nema veze :ppozdrav:
 
e evo i mene .Isćoravih se citajuci forum do kraja pa dodjoh i ja na red da nesto napišem.Posedujem ovu mašinu os 1988 g.i nebih je menjao za ove nase "najpopularnije" traktore ako se koristi u skladu sa svojim karakteristikama onda mu nema premca a ako se hoce i nemoguce s njim moze i to.Toliko za prvi post od mene .Pozdrav svima
 
Pre dve godine iskoristih neko slobodno vreme da sa drugarom sredimo malo njegovog Vladimirca.. Budzet mu je bio jakoooo ogranicen tako da nemojte da me kritikujete sto nismo bolje..

41333_147229731978586_7677898_nb28576ca16f3534b.jpg


Ovako je izgledao pre nego sto smo skinuli ovu ruznu kabinu koja se raspadala...

IMG-20180128-WA002964795770a340553d.jpg


IMG-20180128-WA0030e32e1b35f563e8af.jpg


- - - - - - - - - -

Stakla su od pleksiglasa zalepljena silikonom i srafovima.. Blatobrane je drugar nasao na otpadu za 2000din plus kabinu dobio dzabe od nekog prijatelja pa smo je malo doradili.. Pleksiglas sam imao ja to sam mu poklonio. Sve ovo sa farbom nije kostalo preko 60 evra plus 2 dana posla.. :ppozdrav:
 
Ma odlicno,ne ide na sajam:osmeh: za te pare moze opet da se osvezi kad zatreba-ima i mi sto smo neki kamion farbali pre par godina-ne ide to po putu, ide i mnogo kroz neko granje,blato i cese kabinu i sve ostalo-drugo onaj sto ofarba za prodaju pa moze i sa metalik bojom...da smo ofarbali tako 99% radova bi morali da odbijemo...
 
Ma odlicno,ne ide na sajam:osmeh: za te pare moze opet da se osvezi kad zatreba-ima i mi sto smo neki kamion farbali pre par godina-ne ide to po putu, ide i mnogo kroz neko granje,blato i cese kabinu i sve ostalo-drugo onaj sto ofarba za prodaju pa moze i sa metalik bojom...da smo ofarbali tako 99% radova bi morali da odbijemo...

Ma bas tako.. Ovo farbano obicnom uljanom farbom... Samo felne mislim da su Nitro farba.. Ali inace za 2 god pleksiglasu nije nista idalje ni od vibracija ni da pozuti a toga sam se najvise plasio..
 
I ja sam radio kod njih zadnje staklo. Radili su mi po meri jer sam pravio drugi ram za prozor. Staklo je okaljeno i veruj mi jako je jer mi se do sad otkacilo sa nosaca i uz tresak zalupilo bar 20 puta a prozor ima bar 10 kila tako da kad to tresne stvarno tresne a staklo stoji :osmeh:
Samo cekam kada ce da mi se saspe na ledja :osmeh:

www.goranstaklo.rs
 
ova centralna osovina sa slike 2,3 i 4 je toliko kaljena da meni nijedan strugar nije hteo da radi a bila mi je pukla pa je varena i niko nije mogao da je obradi pa sam morao drugu da nabavljam.Lufta u prednjem trapu imam koliko ti dusa NECE ali se jos ne usudjujem da ga radim.Pozdrav
 
Kao što rekoh, delovi: cilindri, klipovi, karike u kompletu kupljeni danas na Vašaru, kod Mile Ruskinje, uz to, i delovi za reparaciju PVP...
Nisam stigao sve da odradim, danas je kod mene bilo prometno ko u WC-u na železničkoj stanici, svako malo neko navrati da razgleda i zapitkuje, pa od većeg radnog angažovanja ne beše ništa, uspeo sam samo da namontiram karike na klipove, ušlajfujem jednu glavu i cilindar i to je sve...
Ne znam ni kada ću opet imati vremena, sutra na teren na posao, a sklapanje mora da sačeka neki drugi dan, ne u skorije vreme, sigurno...::lose::
Što je još gore, planirano skidanje i odnošenje PVP majstoru-bošisti na remont će isto morati "na led"...
Zahvaljujem se Članu Vica022 na stručnim savetima i nesebičnoj tehničkoj podršci !!!!!! :ppozdrav:

20190303-164419.jpg


20190303-142611.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh