VLADIMIREC T-25

Ne nareckaj! To su - ako se ne varam - engleski diskovi. Samo ti "rasteluj" tanjire, t.j. baterije... Ta tanjiraca moze da zaustavi i dosta jaci traktor, po meni ne vredi raditi to (nareckanje), jeste da je ram slab i lak, ali tanjiri... zato samo steluj, pa ce dublje da udje u zemlju.
 
Ram joj je fiksan i odlicno ravna iza sebe a neka italihanska Sigma je u pitanju. Tanjiri su ko novi takoreci jer malo je radila a stohi vise od 20 god. Povoljna je bila i jedino jos razmisljam da joj skinem po tanjir da bude sa 20 diskova i sa ovom tezinom moralo bi bolje ici. Msda sam probao u potpuno suvoj specenoj zemlji .. tako da cu videti jos kajo ce raditi. Ali vladko se zasad igra sa njom iskreno

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Ima ispod tog vijka klizac nosac po kojem se sekcoja svaka zakrece a sa druge strane se zakrece cev u cevi. Tako da ima zakosavanje svake sekcije otpriloke za hod oko 15cm u klizacu

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Eh... kad to zakosis (samo pazi da budu parlelno zakoseni, da ne vuce na stranu)... probaj is tako... i ne trebas da nareckas tanjire.
 
Evo ga klizac i za svaku sekciju po jedan ima za zakosavanje.popusti se matica i zakrene za koliko se hoce i dotegne matica .a na drugoj strani se cev u cevi zakrene za toliko. Tu dam jednu stranu uspeo jedva da razradim a kad stignem pokusacu i ostale.Jako dugo stajalo i kislo a nije podmazivano mislim nikad. Nove lezajeve sam uspeo da obradim rucno i popakovao i sad vrti ko blesava
aa4bd8aa54f393c8887ac9cc0a8602b1.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Mala pomoc ili savet ako moze, vladimirac je 84 god ima oko 4000 rs, pali odlicno, radi lepo ima ostrine alii trosi ulja vise ii slabije vuce, fali snage, pusi dosta kad se optereti, pumoa idizne su ok, pritisak ulja od 2 do 3,2. Da li su karike ili da li je moguce zbog glava, gumicana ventilima?
 
Gumice na ventilima nema ali treba pregledati ventile i vodjice jer deo ulja moze i tuda proci ako lufta ima. Glavna potrosnja ulja je od istrosenosti sklopa tj. Klip .karike. stublina. Otvori ga i skini stublinu pa pregledaj sve kakvo je stanje

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Mala pomoc ili savet ako moze, vladimirac je 84 god ima oko 4000 rs, pali odlicno, radi lepo ima ostrine alii trosi ulja vise ii slabije vuce, fali snage, pusi dosta kad se optereti, pumoa idizne su ok, pritisak ulja od 2 do 3,2. Da li su karike ili da li je moguce zbog glava, gumicana ventilima?
Bio sam juce na najlon pijaci i pitao za cenu. Dve stubline, klipovi, i karike traze 130 evra.
 
Bogami kad tanjiram voćnjak sa 20 tanjira treća ( ja je tako zovem ) kojom ti vozis mu je onako malo mnogo,druga mu više prija. Doduše redovno tanjiram pa je i mekše pa i tanjirača dublje ide zato mu više paše druga. Ide i trećom ali nije mu lako.

- - - - - - - - - -

Cak sto vise ( budala :osmeh: ) uvek mi je nekako malo i plitko pa je jos na prisilno pritisnem pa je uvek na ivici da li ce da proslajfuje i stane dal nece, tako da mu je druga sasvim ok!
 
Poslednja izmena:
Ovo sam iso 4 brzinom zato sto je islo lako, samo sa prednjim tanjirima. Zadnji tanjiri su bili u vazduhu, ustvari ceo teret tanjirace je koncentrisan na prednje tanjire. Inace i ja tanjiram 2 i 3 brzinom kad spremam za psenicu ali oranje prvo poravnam sa drljacom a tanjiracom samo napravim setveni sloj.
 
Sve je dole isto razlika je samo u glavi i oprugama ventila jel idu duple .Filter vazduha ide veci dozica se pojacava i obrtaji dizu sa 1600 na 1800.

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Nisam bas u to siguran jer dupliranim oprugama moze tacnije da radi pri povecanju broja obrtaja a bas Milosa sam pitao po tom pitanju. E sad dal neko nije ubacivao mozda glave od 25ks ili opruge ajd znaj . Ali u principu kako god za povecanje snage moraju ici druge glave , pumpa da se doradi sa dozicom i uglom paljenja a mozda i regulator treba cacnuti i podici broj obrtaja. Filter vazduha veceg protoka i to bi bilo to sem za modele sa 4 karike po klipu koji su novijeg tipa
 
Nazad
Vrh