VLADIMIREC T-25

Pa proveri kompresiju ,mada mogu idizne da te zezaju, ugao paljenja isto tako kao i ac pumpa, kompresija bi trebalo biti preko 20
 
Za dizela kompresija ispod 24 bara se smatra losom i vec vrlo tesko pale na hladnoci vecina motora. Na 20 bari je skoro nemoguce upaliti.Nemora da znaci da su karike popustile vec ako su lose vodjice ili lose zaptivaju ventili izgubice dosta. Dvoklipac je mnogo teze upaliti nego sa 3-4 klipa tako da mora takoreci sve dobro biti.
Ja nemam grejaca ali je brzi planetarni alnaser.samo kad je ispod 5 stepeni povucem dekompresor i 5-8 sekundi verglanja dok nekrene ulje i sam ubrza jos i cim vratim on grune iz cuga. Sve do -6 je palio tako zimus a za veci minus neznam kako bi bilo jer zimi neradi nista niti ga palim
LTZ t40 probaj staviti planetarac brzi na t40 pa da vidis kako gruva. Ima ga komsija i pali iz cuga i zimi ali doduse motor je generalisan pre par godina i u ekstra je stanju. Kako okrene alnaser tako i zgruva motor
 
Planetarac sam i razmisljao da stavim ali za sad nista, nadam se da cu biti u prilici da menjam traktor, a i netrosr mi se sad pare bas nesto.
Ja sve mislim da je kod zelenog problem nafta, da negde gubi stub nafte. Ja sam imao problema sa crevom koje dovodi naftu do AC pumpe, bilo je napuklo i tu je pomalo kapljao i izgubi stub, pa se znalo desiti da malo duze vergla.
 
Danas smo cackali.Ubacene nove dizne.Sad videćemo.Moguce da kad odstoji da izgubi pritisak u sistemu pa dizna ne pravi maglu.Veceras kad odstoji ću da vidim.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Pritisak u sistemu se napravi vrlo brzo takoreci za prvi okret radilice ako je bos pumpa dobra. Dizna ako valja ona rasprskuje dobro i bitan je pritisak na koji se steluje. Moze se desiti da je pumpa oslabila pa jedva probije diznu i tad ima problema ali steluj na manji pritisak ako nista drugo. meni je uvek dobro palio i dok sam imao problema sa filterima , radnim ventilom i falsiranjem vazduha ali je kad upali trokirao stalno ili povremeno. moze se desiti da radni ventil na bos pumpi zeza ako prljavstina potpadne ili pukne oprugica jer on drzi radni pritisak u pumpi na preko 2 bar.
Kod mene je pukla oprugica bila unutra pa je trokaro povremeno i vecinom na vecem gasu dok nisam uspeo da ga otvorim i nadjem slicnu oprugicu i sad ko doksa radi a imam i nov u rezervi. Filteri su najgori mi problem pravili sa zacepljavanjem dovoda i to me dugo mucilo da nadjem uzrok posto su novi stavljeni.
Kako radi i prima gas kad upali? Kakav dim izbacuje
 
Čim ga upalim i zagrejem jako lepo radi i nema vavriranja obrtaja.Samo šuška.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Sad, posle menjanja uložaka dizni i štelovanja istih, moj "mali Rus" može da radi i na 600 obrtaja, bez "turiranja", potpuno stabilno...
Ranije to nije moglo...
Mada se ovo, po priručniku, NE PREPORUČUJE, "ler" mu je minimum 800-1000 obrtaja...
 
Dobre su poljski delovi.
Vise mu odgovara, da radi na 1000 obr. nego na manjim obrtajima, manje "samara" radilicu. Sto manje klipa tako veci "samar" pri malim obrtajima motora po radilici.
 
Evo posto smo komentarisali hladno paljenje, snimio sam jutros paljenje. Bilo je u supi -5 posto je u zavetrini i hladnovini ceo dan. Stoji 10ak dana bez paljenja, ovo je bez grejaca i sa ukljucenom pumpom za hidrauliku (nemoze se iskljuciti). Malo sam se prevario pa rano spustio dekompresor prvi put. Za njega nikad nebrinem da li ce upaliti ujutru ili nece!

 
Nema Bi Zelenog na Forumu da se javi, šta je napravio povodom priče od prethodne sedmice...
Kompresija, dizne, pumpa ili nešto deseto (ili kombinacija "marfijevih" zakona)?
 
Evo i mene.Traktor je vraćen nazad da ga namesti.Danas sam bio kod njega nikog kući nema.Malo pogledao oko traktora PVP skinuta i nema je nigde.Znaci da je odneta na reparaciju-tariranje.Videcemo šta će biti.Teracemo se dok ne namesti da bude kako je pričao.Malo sam zaguljen čovek,svoje ne dam a tuđe neću.Niti dozvoljavam da me neko zeza niti ja nekog zezam.Pricao je da je motor singerica i da nema manu.Ima da ga namesti da bude kako je pričao.Da se nauči da ne laže ljude.
Ipak će biti primena mojih zakona ;)

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Vidim da je "tvoj" traktor još uvek na prodaju, u Oglasima na Polovniautomobili.com...
Pa jesi li dao novce za njega i pazario, ili si samo "uzeo" na probu?
To mora da je neki nakupac mehanizacije (sudeći po slikama iz Oglasa sa pomenutog sajta), puno mu dvorište "Rusa"?
 
Kupio sam ga za novce.Pare su date.Ali sam mu ga oterao da namesti.
Oni su mehanicari za traktore ali ponekad uzmu neki trakor pa preprodaju.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Pa jbg-a, to se i može očekivati kad kupuješ tako "kompleksnu" stvar kao što je traktor...
Naravno da će prodavac sve najbolje o mašini, pa nije lud da je kudi, kako će je prodati...:osmeh:
I ja kada sam kupio moga Vladiku, pitam prodavca posle potpisivanja Ugovora, jel traktoru fali nešto? Ma jok, trebaju mu pare da uvede struju u novu kuću...
Nije valjao menjač, nisam mogao da koristim 1. 2. i 5. brzinu UOPŠTE, čim ubacim u neku od tih odmah posle par trenutaka izbaci iz brzine...Već u putu kada sam ga kupio, nije hteo da šalta, morao sam da ubacim u 6. i tako teram celim putem, od Kupinova do Dobrodola, blokirao u toj brzini i ni makac u neku drugu...
U hidrauličnoj pumpi bilo samo vazduha (a treba 3dl ulja), takođe i u PVP, ali je tamo bilo malo nafte (isto BEZ ulja), rekao je da je promenio filtere i uloške dizni, filteri se "istopili" i nestali kao u "Zoni Sumraka",a uloške, kao što znate, sam promenio ja neki dan...
Reče i da je menjao ulje u menjaču (ovo je pod "možda") i motoru (sigurno NE), NIŠTA od svega toga nije bilo tačno...
U hidraulici falilo ulja, pa nije hteo da diže...
Menjao sam komplet semeringe i ležajeve na spojničkoj, korpu lamele i druk-ležaj, a imam samo jutro zemlje koje sam spremio za setvu te godine u proleće kada sam traktor kupio...
E da zaboravih, alternator je nekada punio, a više puta je "štrajkovao" (ne glađu), već je odbijao da radi "po propisu"...
Ondak mi je otpao komplet desni točak zajedno s poluosovinom u oranju, kreten samo nabacio kučine na oblajznuti navoj i zategao maticu koliko je moglo i umesto osigurača metnuo običan ekser...
Zabili mu ga dabogda u glavu, nazvao sam ga na mobilan i sve mu po spisku, i živo i mrtvo, mogao sam da poginem da mi se to desilo negde u transportu...
Jedina stvar za koju nije slagao je bila NOV akumulator, u garanciji, Varta od 143 Ah...
Aknem mu ga...
 
Tako je.Treba da priča kako jeste.Da je rekao da ne pali uredu,onda korigujemo cenu naspram toga.Blizu smo pa da se ne zameramo odradice i kraj.Ne kažem da je traktor nov i da ne sme da zeza ali da ne pali na plus 10-15 stepeni to nikako nije dobro.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Juce malo oranja kod drugara jedna male parcele koja vec desetak godina nije orana i tvrdo i sabijeno tlo da su muke bile. Ali uzoralo se oko 15cm dubine jer nece vise posto se uskoro treba posejati spanac i rotkvice. Uhvatio sam i njega na traktoru kako pokusava naci brzine samo nikako nece da mu krene napred heheee
nUWg6vp.jpg


yFWe5gg.jpg


- - - - - - - - - -

Posle malo razbacivanja ureje na mojoj psenici
7a0WQjL.jpg
 
[video]https://m.youtube.com/?#/watch?v=PGZkGHhe914[/video]I ja sam juce upalio masinu posle 3.5 meseca stajanja.
eIRJ5C7.jpg
 
Poslednja izmena:
Vićo, jel' znaš onu priču, kupio čovek Rusa (možda je i Vladimirec bio), pa kad se skupilo malo sveta koji su došli na čast, ajd' da novopečeni vlasnik "kresne" mašinu i da okupljeni čuju i vide kako traktor radi...
Seo gazda na traktor, upalio, pa kaže okupljenima, ajd' malko se samo izmaknite u stranu, ovi vele, zbog čega?
Pa, kaže gazda, ne znam hoće li krenuti napred ili nazad...:haha:
Još nešto, ovde kod mene u komšiluku dolazi čovek iz susednog sela traktorom MTZ 820 (novijeg datuma proizvodnje) u lov (ovde je član Lovačkog Udruženja), pa je jedared traktor ostao ovde parkiran, a gazda otišao kući pešaka, nije potrefio brzinu, i traktor nije uopšte hteo u brzinu, nikako...
Seo jedan ovdašnji na traktor (koji inače radi k'o traktorista za nekog " novokomponovanog veleposednika"), mlatio po onim palicama, traktor napred-nazad,brže-sporije, ide ko podmazano, pita ga gazda, pa šta je bilo, kako si ga odblokirao, kaže ovaj njemu, bilo bi najbolje da prvo naučiš da teraš ovakav traktor, pa posle kupiš takav,ali baš takav na kakav si naučio...
Od čega ti je točak na plugu? Od konjskog pluga ili špartača?
 
Traktor juče stigao kući.Benzinac mu nije ravan kako pali :) Prima gas to je čudo jedno,pali na zub a i malo je sad "odvrnut" na pumpi pa i snage ima osetno više.Prava mala aždaja sad.Pumpa je tarirana na kraju i ceo sistem goriva očišćen.Zadovoljan sam.Definitivno ću ga na leto zameniti za onog 91-92' da grejanjem itd.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Mora da su se malko poigrali "korektorom" na pumpi, pazi da se traktor ne "zagrcne", a moguće je da će te i potrošnja iznenaditi (negativno)...
Baš sam se juče i ja "igrao" tim "korektorom", vratio ga na neku razumnu meru, bio odvrnut poprilično, što ti kažeš, primao gas, vuk'o ko buldozer, ALI i dimio ko parna lokomotiva i trošio k'o "ruska vozila"...
 
Nazad
Vrh