VLADIMIREC T-25

Sta se desava,pritisak ulja mi varira od 2 do 4 bara,kako traktor ide preko neravnina i ljulja se tako i pritisak se pomera,a nivo ulja je na pola izmedju maksimuma i minimuma...?
 
Pritisak varira u odnosu na broj obrtaja...
Verovatno ga teraš nožnim gasom pa kada naiđe na neki neravninu, ili ti slučajno ili namerno skineš nogu sa papuče gasa...
Samo pretpostavljam, ne verujem da je nešto drugo...
A možda i manometar zeza, kod mene je tako, dođe do 3 i možeš gasirati do mole volje, ne daje 5 para i ne mrda odatle, ovaj moj manometar ne radi ono za šta je napravljen...
 
A kada se na vladimircu ubacuje u plivajuci na hidraulici da li treba rucica da se povuce malo jace,mnogo jace,da se cimne na dole......? A kako se iskopcava? :sta:
Nisam do sad ubacivao a ne bih nesto da sjebem.
 
Joj kad bi na mojem samo varirao izmedju 2 i 4 bara ja bih skakao do neba. Moj cim se ogreje skace po nuli . Najverovatnije da malo manometar luduje jer kod nekoliko njih se to desava. Cev ulja od pumpe je prilicno pri dnu kartera i sumnjam da bi uhvatila vazduh tek tako.Pole kad ides u plivajuci ides u prisilno dole i gurnes za jos jedan polozaj dole. Nema se tu sta tzati ako nije zaribala jer slicno otprilike treba sile da bi se gurnula poluga. Dok radis u plivajucem rucica ostaje u tom polozaju. Kad podizes gore znaci brzo dignes do neutrala pa gore na podizanje. Malo mi je to glupavo donekle reseno ali je tako kako je i nemozemo tu nista.Treba rutine jednostavno
 
Pole, to je Rus tako napravio da nema šanse nešto da slomiš.
I ja kada sam počeo da eksploatišem traktor veoma sam vodio računa da nešto ne sj****, ali sam kasnije uvideo da kada ga za ovih dosadašnjih 40 godina života nisu sj**** dvojica prethodnih vlasnika, neću ni ja, sigurno...:osmeh:
 
Pa nisam do sad koristio plivajuci a pravio bi rotacionu kosu za Vlajka pa ce mi tu trebati.

- - - - - - - - - -

Pole, to je Rus tako napravio da nema šanse nešto da slomiš.
I ja kada sam počeo da eksploatišem traktor veoma sam vodio računa da nešto ne sj****, ali sam kasnije uvideo da kada ga za ovih dosadašnjih 40 godina života nisu sj**** dvojica prethodnih vlasnika, neću ni ja, sigurno...:osmeh:

Tu si u pravu rus je rus. Mozda cu i ja oguglati za koju godinu pa ga necu milovati vise :osmeh:
 
Kad spustas dole moras ici polugom polako za spustanje i kad dodje blizu zemlje brzo u plivajuci inace se vlatko podize ko blesav. Meni brzo spusta ka dole i moram proveriti onu prigusnicu u holenderu dal je dilkan nije izvadio
 
Vićo, ne znam kako je kod tebe, ali kod mene može odmah iz neutralnog u plivajući, samo cimneš dovoljno jako, tako je i vraćam u neutral, recimo pri oranju, na kraju brazde stanem, cimnem ručicu i ona sama nekako izbaci u neutral,ne znam kakav je mehanizam unutra u razvodniku, moje je samo da podignem ručicu u gornji položaj za podizanje i okrećem traktor, ulazim u brazdu, cimnem ručicu nadole, i odmah ulazi u plivajući, automatski preskačem spuštanje.
Jedino moram sačekati par sekundi da plug padne na zemlju i započinjem novu brazdu...
 
Radilo bi to tako i kod mene da nespusta prebrzo. Cim stisnem na dole jos nisam ni do plivajuceg stigo vlatko vec dize guzicu. Prebrzo mi spusta prikljucak i moram da vidim prigusnicu dal nisu izvadili. To ce vec sutra biti uradjeno jer napravio sam plocice za lance poluga. Ali prost sistem samo sa lancima bez spanera jer ih moram nove uzeti. Ove nerazradi ni topionica
 
Sta se desava,pritisak ulja mi varira od 2 do 4 bara,kako traktor ide preko neravnina i ljulja se tako i pritisak se pomera,a nivo ulja je na pola izmedju maksimuma i minimuma...?

Kod Vladimirca se to desava kada ima manji nivo ulja... Pozeljno je da drzis nivo ulja na max. Kod njega se nalazi skroz na desnoj strani usisna cev na uljnoj pumpi na motoru, tako da zna kada je naget na levu stran da cesto opadne nivo cak i do nule da stigne. Sipaj ulje na max i nemas vise tih problema.
 
Kolega dobrodol,mislio sam i ja da je do noge na gasu,ali nije i pod rucnim gasom opada... Milose sutra cu ga naliti do max,valjda mu nece skoditi... :-D :)
 
Pitanje za vlasnike Vladimirca, da li prskate sa njim i u kojoj brzini prskate? Da li ima nekih problema sa jednostepenim kvacilom u prskanju?
 
Ja sam prskao 3 brzinom. Kvačilo, stisnem-prskalica ne radi. To i nije problem jer svakako moram da je isključim kada dođem na kraj njive.

Mada ne prskam sa njim ( za sada ) ali to je za mene prednost sto kardan stane kad stisnes kvacilo nego da vrti non stop kao kod fergusona ili drugih,bar sto se prskanja tice.
 
Za prskalicu je po meni i nepotrebno duplo kvacilo nego samo uskladiti brzinu i broj obrtaja i pritisak pumpe da bi se sredstvo raspodelilo u predvidjenoj kolicini za povrsinu zemljista.a to bez probe i usaglasavanja tesko napamet reci.Slicno ko i za rasipac za djubrivo
 
Ako nekom znaci informacija, merio sam brzinu kretanja u trecoj brzini, iznosi 6.8km/h pri 1500 o/min. Po tabeli na mojoj prskalici pri 7kmh i 2 bara pritiska trosi malo jace od 200l/ha. Idem sutra da se vozam po livadi i da prskam, da vidim koliko je tacna tabela.
 
Nazad
Vrh