VLADIMIREC T-25

Pitam jer sam u nedoumici. Ako stavljam servo volan i servo pumpu ta pumpa malo opterćuje motor. Planiram da kupim bočnu frezu i ako bude pneumatska moram da ugradim i kompresor.
Koliko će sve to opterećivati ovako " jaki " motor :osmeh:
 
Zaboravljaš "obrtni momenat" ....
Ovako "jakog" motora....
Ima gomila rešenja na Youtube kod onih "ludih" Rusa....
Tamo pogledaj šta sve nabacaju na ovaj "jak" motor....
 
Može i njegova pumpa. Ionako radi na prazno celo vreme. Koja je verovatnoca da uisto vreme dizes poluge motas volan ili kipujes i motas volan
 
[video=youtube_share;oSZ_Cn4vBIw]https://youtu.be/oSZ_Cn4vBIw[/video] Ovaj je sproveo ulje sa prikljucka za kipovanje. Kad je smotao volan do kraja rucka je izbacila u neutral. Super.
 
Jel' to dobro ili loše ?
Po tvom "super", rekao bih da je dobro ?
Al' mi nije jasno ZAŠTO ?
Zar mora stalno da prebacuje ručku za kipovanje iz NEUTRAL u neku od komandi da bi volan radio ?
Može li u "plivajući" pa da stalno radi ?
Nije mi baš najjasnije...
 
Kod mene je ugradjen prioritetni ventil , sa njegovom original NS10 pumpom mu je dosta kasnio volan i naglo menjanje pravca skoro nemoguce osim toga usporeno podizanje poluga.
veca pumpa je sad ugradjena (NS32) i ona radi sasvim solidno ( kosta 30 €) mada oseti se da izgubi motor snagu kad pumpa dobije opterecenje. Za tandem sam pitao i kosta oko 100 € .
 
Jel' to dobro ili loše ?
Po tvom "super", rekao bih da je dobro ?
Al' mi nije jasno ZAŠTO ?
Zar mora stalno da prebacuje ručku za kipovanje iz NEUTRAL u neku od komandi da bi volan radio ?
Može li u "plivajući" pa da stalno radi ?
Nije mi baš najjasnije...

Nije ni meni bas sve jasno ali verujem da moze da se namesti da pumpa snabdeva i volan i hid. cilindar. U ovom slucaju sa videa bi mozda trebalo kod orbitola ugraditi sigurnosni ventil nastelovan nab 90 bari da rastereti sistem pre nego sto rucka izbaci. Valjda.
 
[video=youtube_share;oSZ_Cn4vBIw]https://youtu.be/oSZ_Cn4vBIw[/video] Ovaj je sproveo ulje sa prikljucka za kipovanje. Kad je smotao volan do kraja rucka je izbacila u neutral. Super.
Tako je kod mene prikopcano ,to sto izbacuje u neutral moze da se namesti ,na orbitrolu ima sigurnosni tj propusni ventul (a iako ga nema moze da se ugradi) .taj sigurnosni treba da propusti recimno negde na 140 bara jer mislim da taj sto je u razvodniku izbacuje na 160 .postoji jos jedno resenje kako da se poveze na njegovu pumpu a da nebude na komande za kipovanje .. uglavnom on ima stalnu cirkulaciju ulja kroz razvodnik ,tako da mora da ima i povrat ,e na povrat se prikljuci napajanje za orbitrol I onda volan nece raditi samo u momentu podizanja hidraulike ili kipovanja :osmeh:
 
A kako to ručka od hidraulike ostane u gornjem položaju kada je pusti?
Kod mene kada ručku gurnem gore ili povučem dole kada je pustim vraća se sama u neutral.
 
Ne držim ništa, komanda kipovanja ili hidraulika u neki od položaja osim plivajući, i po postizanju maksimuma, da li u spuštanju ili dizanju, sigurnosni reaguje i ručicu, bilo koju izbacuje i neutral, ponavljam, osim kada je u plivajućem....
Ne držim ništa...
Kako je kod tebe?
 
Kao što rekoh,kada gurnem ručicu hidraulika diže ali dok je držim,kada ručicu pustim ona se vrati sama u neutral neovisno da li podigao do kraja ili ne.
Isto tako i kada spušta hidrauliku,ručicu povučem i bilo kad je pustim ona se vrati u neutral.
Ovo komentarišem zbog ovog snimka iznad jer vidim da kada gurne ručicu od hidraulike ona ostane u gornjem položaju ne držeći je sve dok ne smota pun.
Ja moju kad god da pustim da li je gurao ili vukao ona se odmah vrati u neutral.
 
Mislim da ima na razvodniku ima stelovanje tvrdoce tih rucica da se tako izrazim , da kad mu zadas komandu dok nestigne u krajnji polozaj nebi smela da iskoci. Naravno zadati i pritisak ima uloge ali mislim da u ovom slucaju je otpustenija opruga koja drzi zadati polozaj i zato iskace na najmanje opterecenje. Morao bi proveriti u katalogu gde je to tacno i dal se vidi na crtezu
 
Kod mene pri podizanjau rucica ne iskoci dok ne podigne do kraja ,sto mislim da ima I logike da ne moras uvek da drzis dok ne podignes alat (mislim da je tako I na mtz82)
A dok prisilno spustam ne ostaje rucica ,odma izbaci . Plivajuci hod ne izbacuje nikad rucicu :)
 
Kod mene neiskacu nikad ni u jednom polozaju neg kad dodje u krajnji polozaj proradi sigurnosni i cuje se. Kod sviju je takoreci razlicito nastelovano tako da bi po pravilu trebalo da iskoci cim dodje u prinudno gore ili dole ali ruska preciznost to nedozvoljava. Gledao sam u katalogu i ima koliko vidim stelovanje tog ali izgleda se mora sve da raskopa koliko vidim a to mi bas nepada na pamet. Bitno da funkcionise kako god a dal ce mi izbaciti ili moram sam najmanje mi bitno

- - - - - - - - - -

Za volan hidraulicni bih ugradio servo pumpu od auta nekog i nije to neko opterecenje kako mnogi misle a da mi ovaj sistem nezavisno radi ipak. Mnogi su to ubaciili i funkcionice takoreci besprekorno
 
Kod mene ne ostaje u nijednom položaju. Kad god je pustim ona se vrati što mi u suštini ni ne smeta a i navikao sam tako.
Za volan još ne znam šta ću.

- - - - - - - - - -

Verovatno kod mene nije to naštelovano kako treba ali opet kažem meni je ovako sasvim ok a i nijedno dizanje i spuštanje ne traje duže od 4-5 sekundi tako da ne vidim problem i da se drži palica za to kratko vreme.
Ok da neka "operacija" traje dugo pa mora da držiš ali ovako............::suncanje::
 
Opet je tako bolje nego kod mene sto je tvrda i neizbacuje pa malo malo mi tockovi leprsaju u vazduhu. Najmanji problem je zadrzati rucicu par sekundi dok neispuni operaciju i meksa je komanda a ja sam jos dodatno usporavao diznom spustanje prisilno iako imam usporavajuce ventile starog tipa.Sad dosta lepse i polako spusti tezi prikljucak a ne da tresne o zemlju
 
Radio sam skoro klip hidraulike i na moju žalost opet popušta hidraulika kad stoji. I pre je popuštala sama ali rekoh saniraću to kada ga izremontujem ali šiš,pada opet. ::samo bes::
 
Nazad
Vrh