VLADIMIREC T-25

preko 6,50.16 ne dolazi i obzir,te mi cini mi se stoje na imt 560 i one izgledaju veliko,bolji mi se izbor cine 6.00 16 ali eto nikad nisam stavljao te gume napred pa zato pitam za savet.

Zahvaljujem na ovoj tabeli za pumpu,protok veci mi nije bitan,ne bi bilo lose povecati za jedno 20 bari pritisak pumpe ako bi se to moglo srediti.Jel sa pritiskom pumpe koju vladimirec razvija i sa vecim teretom u prikolici 3 tone on tesko izbacuje onaj poslednji najtanji segment teleskopskog hidraulicnog klipa,vise puta isprobano.Vladimirec cini mi se razvija od 170 do 180 bari pritisak u hidraulicnom sistemu a imt 560 cini mi se 240 bari.

misljenja sam da je bolje resenje za pogon hidraulicnog volana izvuci zasebnu hidraulicnu pumpu negde sa prednje remenice nego uzimati sa postojeceg sistema.Vladimircevo hidraulicno ulje je sae 30 po fabrici a preporuceno za orbitrol i funkcionisanje hidro volana mislim da nije sae 30.

To nepostojanje sporohodnog rikverca je jedna od najvecih mana vladimirca i nema logike al ajd,takav je to traktor rusi znaju zasto je to tako.
 
Vladimirec cini mi se razvija od 170 do 180 bari pritisak u hidraulicnom sistemu a imt 560 cini mi se 240 bari.
Ne, pogrešio si...
Pritisak u hidrauličnom sistemu,ograničen sigurnosnim ventilom, je 130 bara...
Na ovo dodaj još koji bar pritiska pri kome ulje ide "na povrat", tj preko filtera u kućište rezervoara...
Pritisak možeš štelovati, štelovanjem sigurnosnog ventila, ali se ovo ni slučajno ne preporučuje bez adekvatnog predznanja...
Potreban ti je manometar koji se kači na izvod za kipovanje...
Mogućnost da uništiš pumpu nestručnim "štelovanjem" - prilična...
Čitao sam jedared, ne merem se sjetit' đe, čini mi se član Savoris je to jedared radio, pa s...ebao razvodnik i pumpu, a važi za vrsnog poznavaoca ruske tehnike i majstora...
Tako da ako je on imao poteškoća, nisam uvjeren da neko drugi ne bi...
Mada , ne poznajem te, pa ne mogu ništa reći...
Bez da te uvredim...
Ja lično, na sopstvenom traktoru, to NE BIH RADIO...
 
Ja skupljam pare za gume i nazad cu uzeti 11-ke a napred ove fergusonove.

prednja_guma.jpg
[/URL][/IMG]

Ove gume su dobre zbog proklizavanja prednjeg trapa kada se smota pun i kada je klizavo ili upadne prednji tocak u neki trag ili kanalic pa po njemu teras do besvesti a on klizi i ne moze da izadje iz traga a pogotovo jos ako nesto nosis nazad pa je prednji kraj rasterecen i nema dobar oslonac na zemlju.
Zato su ove gume dobre i ja cu ove staviti napred.
 
To su tzv. "linijske" gume...
Otkad sam kupio takve napred, preporodio sam se...
Imao sam ranije obične 16-ice, sa nekog kombija, teretne, 175/80 R16...
Naravno, skoro pa ćelave...
 
O tome ti pricam.
I ja imam napred celave 16-ke kad smotam pun pogotovo kad nosim atomizer ili tanjiracu on ide pravo ko da nisam ni smotao :haha:
 
Vladimircu kod kipovanja nije problem pritisak nego kolicina ulja u rezervaru hidraulike i vecinom je nedovoljna za klipove veceg precnika i zapremine i pocne pumpa vuci vazduh zbog nedostatka ulja. Neki su nadogradjivali rezervoar za ulje za jos koju litru i nema problema onda
 
Vica,vladimircu t25 jeste problem kod kipovanja pritisak ulja.Ako na vladimirca t25 zakacis iednoosovinsku prikolicu imt i grunes u nju teret od dva kubika sljunka ili zemlje, probaj je iskipovati bez pola gasa bar.Prvi i najdeblji segment klipa ide najlakse i to nije problem,problem je u trecem segmentu i najuzem,on kad je prikolica malo nagnuta osovinom unapred tesko da ce da iskipuje taj teret i pod vecim gasom.U vladimirca u rezervoar ulja provereno staje kolicina ulja da istera trodelni klip koji se ugradjivao u imt prikolice 3 tona i takodje izgura teleskopski klip od tamica malog kipera.Problem je dakle u pritisku bar kod mene je tako i tako je i bilo kad je traktor bio izcuvan kao nov.Zato sam i pitao da li se postize nesto ugradnjom ns 16 pumpe.

Dobrodol,cuo sam za tu varijantu odvrtanja pritiska na nekom ventilu kod vladimirca a 130 bari je malo za kiperku prikolicu,za poteznice ako traktor sam sebe dize na zadnji kraj je dovoljno,to sto vladimirec moze da nosi a da se ne propne to on i podigne.Kod vecih tereta strada klip i spojevi dvosmernih creva koja vode ulje ka klipu.Gumice za remont klipa su uglavnom losijeg kvaliteta nego originalne.Kupusao sam vladimirca sve osim menjaca,on me i posle 6 hiljada rh stvarno sluzi besprekorno,ne izbacuje,ne zuji i ne krci lako se salta i pored dva snopa brzina i dve palice menjaca ja to saltam kao auto.Meni ne bi bio problem da dodam taj pritisak na tom regulatoru,dugo poznajem ovaj traktor,problem je u tome bas kao i sto si rekao kakvu bi stetu to moglo da prouzrokuje na razvodniku i drugim delovima hidraulicnog sklopa.Mada ako ti tvrdis da je njegov sistem regulatorom izregulisan na 130 bari,mozda jos nekih 20 bari dodatnih ne bi imalo stetnog efekta

Vladimirec posedujem 15 godina i do sada sam uvideo sta taj traktor moze i sta ne moze i tako ga eksploatisem.Ne moze se oekivati od njega neznam sta,mada moze u praksi i dosta povuci i uraditi i to sve sa veoma malom potrosnjom goriva i jeftine rezervne delove.Potrosnja goriva u danasnje vreme kad je evrodizel preko 160 dinara je velika stavka a vladimirec ga mozda i najmanje trosi od svih traktora te tezine i tog raspona snage.
 
Sigurnosni ventil je sa donje strane kucista razvodnika i obicno je blindiran zicicom i na njemnu stelujes radni pritisak ali preko 140 bar nebih ti preporucio.To stelovanje obavezno uz manometar pritiska radi da nebude havarije a postoji mogucnost da ti je pritisak i na manje podesen a i ja bih to trebao napraviti kod mene da proverim pritisak
 
i ja bih bas isto to trebao proveriti kod mene,sumnjam da trenutno ima i 130 bari i pretpostavljam da ili pumpa ili razvodnik falsiraju.samo problem je naci alat,taj manometar kojim bi se moglo to premeriti,mozda kod servisera hidraulike.I ja bas u to prijatelju sumnjam,da mi je pritisak u sistemu opao za jedno 20 posto,na klipu ne moze da opadne znaci pumpa ili razvodnik propusta.

I da li neko ima iskustva oko pravljenja kabine za vladimirec u kucnoj varijanti,ako se ona napravi kako bog zapoveda sa atestiranim staklima da li bi se traktor posle mogao registrovati.Trenutno u saobracajnoj ne pise ni da ima ni da nema kabinu a onaj na tehnickom mi kaze da ako bi kabina bila zadovoljavajuceg izgleda i najslicnija fabrickoj,ne vidi razlog zasto ne bi proslo.Ja imam zamisao da napravim kabinu sa ravnim podom bar 3 puta bolju od one fabricke a ne znam da li ce mi to biti problem pri registraciji i da li je misljenje ovog sa tehnickog merodavno.Ja imam prilike i da zamenim traktor,i da uzmem nesto malo jaci traktor ali Vladimirec izvrsava sve zadatke za koje je namenjen,zao me da ga prodam jer znam da nijedan nece trositi kao i on .A i sta mogu dobiti za njega 1200-1400e,za te pare se ne moze kupiti ni goldonijev jaci motokultivator sa prikolicom....
 
Poslednja izmena:
Na Vladimircu zadnje drzim na 1.2 sem kada nosim atomizer ili tanjiracu onda duvam na 1.5 ( sto je inace i fabricka preporuka ) a prednje na 1.8-2.0

Gume su na izdisaju i treba za dogodine da spermam nove gume ali Trajal sigurno ne uzimam.

Ova Poruka je izvorno iz Teme Gume, ali pošto se konkretno odnosi na Vladimirca, i preporučeni pritisak od strane proizvođača, prebacio sam je ovde i repliciraću...
U obadva Uputstva koja imam, na Ruskom (originalno) i na Poljskom, pominje se pritisak u gumama i preporučene vrednosti i to u dve situacije, pri radovima u polju i prilikom transporta...

Rusko Uputstvo:

screenshot_2018_07_03_at_22_05_36.jpg



Poljsko Uputstvo:

screenshot_2018_07_03_at_22_04_42.jpg


Znači skoro su identična u preporučenim vrednostima pritiska u gumama...
Razlika je jedino u vrednosti pritiska između Ruskog i Poljskog u zadnjim gumama prilikom transporta...
Rusko kaže 1.1 bar, a Poljsko 1.2 što je zanemarivo...
Pošto je prethodnih dana bilo pitanja u vezi dimenzija guma, pa mi je bilo prirodno, da će nekom trebati (uskoro) i preporučene (od strane "fabrike") vrednosti pritiska vazduha u gumama za Vladimirec-a...
 
Sto se tice pritiska u hidraulici ako se rucka sama vraca u neutral tu mora biti 110 bari imace se nebi isključila. Sigurnosni ventil je namesten na 140 bari i to je granica koju manzetne u pumpi mogu da izdrže. Sistem radi na oko 100 bari i ako je teret na prikolici pretezak i rucka neizbacuje u neutral znaci da pumpa nemoze da postigne ni tih 100 bari. Ako rucka izbaci u neutral zbog prevelikog tereta onda pumpa stvara veci pritisak od 100 bara i moze se kratko da se prisilno zadržava u položaju za kipovanje dok se neiskipuje.
 
Poslednja izmena:
Ova Poruka je izvorno iz Teme Gume, ali pošto se konkretno odnosi na Vladimirca, i preporučeni pritisak od strane proizvođača, prebacio sam je ovde i repliciraću...
U obadva Uputstva koja imam, na Ruskom (originalno) i na Poljskom, pominje se pritisak u gumama i preporučene vrednosti i to u dve situacije, pri radovima u polju i prilikom transporta...

Rusko Uputstvo:

screenshot_2018_07_03_at_22_05_36.jpg



Poljsko Uputstvo:

screenshot_2018_07_03_at_22_04_42.jpg


Znači skoro su identična u preporučenim vrednostima pritiska u gumama...
Razlika je jedino u vrednosti pritiska između Ruskog i Poljskog u zadnjim gumama prilikom transporta...
Rusko kaže 1.1 bar, a Poljsko 1.2 što je zanemarivo...
Pošto je prethodnih dana bilo pitanja u vezi dimenzija guma, pa mi je bilo prirodno, da će nekom trebati (uskoro) i preporučene (od strane "fabrike") vrednosti pritiska vazduha u gumama za Vladimirec-a...

E jbg nisi stavio prevod :haha:
 
Ajd slikaj tu stranicu gde to piše. ..
Baš me zaintrigiralo ovo za pritisak u prednjim....
Tri bara je baš pritisak...
I 2.5 je prilično a ne tri...
 
Evo ti i prevod da me ne prozivaš :osmeh:

Prednji kolac tj.točak od 1.4 do 3.0
Zadnji točak dimenzije 9x32 od 0.8 do 2.0
a dimenzije 10x28 od 0.8 do 1.8
Eto :ppozdrav:
 
Nepreterujte sa pritiskom jer sva amortizacija upravo preko guma ide. Jedini slucaj gde bih gume duvao na neku mah je u transportu sa jednoosovinskim prikolicama sa vecim teretom ali i to ne preko 1,8 bara zadnje i prednje ne preko 2,5.Posto to nemam zadnje su mi mah na 1,2 bar a prednje na 2 bar i to posto kacim prskalicu cesto i frezu inace zadnje su na oko 0,9 do 1 bar vecinom.Inzenjer iz Bivse ruma gume mi je naznacio samo da ako se njihove gume duvaju preko 1,6 bar zadnje nepodlezu garanciji a to vam je dovoljan podatak po meni

- - - - - - - - - -

Na preduvanim gumama najvise problema ce se desavati sa lezajevima i sklopovima oko tockova jer sve udarce ce oni bespotrebno primati i tu vrlo brzo dolazi do kvara
 
Nazad
Vrh