VLADIMIREC T-25

Tebi je stradao semering na radilici motora taj iza zamajca. Koliko znam jedan uvek ide jer mojeg nisam dotle bas raskopavao a to me tek ceka. Lezaj ima samo i zamajcu dvoredni mali sto drzi pravac spojnickoj i oslonac.proveri i njega dal nije se raspao slucajno. Znaci odvrnes postepeno sve vijke od korpe i odvojis je sa lamelom na spojnicku koliko moze. odvojis motor i skines zamajac i iza njega je semering radilice . operi lamelu i korpu u benzinu ugrubo i baci u pepeo da pokupi masnocu. speri opet i smirglom grubljom naparaj dobro leziste lamele na zamajcu i korpi i samu lamelu sa obe strane. vodi racuna da se nezamasti ponovo prilikom sklapanja. zamajac isto prebrisi.
 
A kad smo vec kod rastavljanja,da li mora na pola da bi se promenio druk lezaj ili moze da se promeni kroz tu bocnu rupu?
 
To bi trebao da bude semering kao na starijem bratu T40 , 85x110 x 10 cena oko 5 e .
Znači za moj problem dovoljno rešenje je samo kupovina (i ugradnja) novog semeringa...
Jesi li(ste) siguran(i) da je semering navedenih dimenzija, ovih dana najavljuju kišu a i treba mi traktor pa ga neću rasklapati, a u petak je Vašar u Rumi, stiže gomila Ukrajinaca i jedna Ukrajinka iz Novoga Sada, pa da ne tražim i kupim pogrešan?
Ovaj sj***** u traktoru mi je nedostupan da bih pročitao dimenzije, a sa Katalogom delova se ne snalazim baš najbolje...
 
Prikladno orudje za valdimira
035.jpg
 
Jel ovo kao ona fora sa sejalicom u proleće?
Nakačiš na traktor, prozujiš selom i izađeš u atar, a potrudiš se da te baš SVI vide, ti SVI pomisle NEŠTO, a ti se preko bašte i zadnjeg drvorišta vratiš kući a?
::traktor1::
 
Imam i ja takvih ludackih slika sa vladimircem.. Prosao sam i sa trobrazni plug kroz selo zakacen za njega i sa spremac 3m i sa prikolicom 5-6 tona Psenice i sa dve prikolice pune vestaka 200 dzaka na njima bilo i tako dalje.. Sve je to vlatko vukao. :osmeh:

img1496.jpg
 
PA sam upao i u skepticku jamu sa njim.. Sreca pa nisam bio skeptican.. :haha:

090114123415.jpg


- - - - - - - - - -

Vlad da mi je takve zemlje nikad mi ne bi trebao jaci traktor od Belarusa 820!!! On u toj zemlji delje 5 brazde... A kod emne se ponekad i sa 2 muci.. :osmeh:
 
Jel ovo kao ona fora sa sejalicom u proleće?
Nakačiš na traktor, prozujiš selom i izađeš u atar, a potrudiš se da te baš SVI vide, ti SVI pomisle NEŠTO, a ti se preko bašte i zadnjeg drvorišta vratiš kući a?
::traktor1::
Ma ne samo sam premestao plugove, a probao jesam krene malo pa se ukopa nije to za njega. Meni sluzi za lake radove volim da radim sa njim a i vrsnjaci smo pa se lepo slazemo.
 
Puuuuuuuuuu. Ako nije na prodaju a taman nadjoh jedan nevareni 756.30...

A izgleda da se nasao i jednog koji je toliko navalio da kupi Leoprada od mene a ja za tu cenu nemogu da odolim da ga ne prodam.. :haha: :off_topic:
 
Sto rece neko sa foruma '' Za pravu cenu sve je na prodaju", a bio si cvrsto resio da ostavis taj plug.
 
Ma nije jos konacno nista... Zvao me covek i rekao da dolazi da ga uzme ali moze lako da se popismani a i ja sam se zainatio pa ne pustam ni evro jel mi nije do prodaje..
Ali doduse nasao sam isti leopard dosta za manje para samo nije ofarban.. :haha:
Tradicija ce da se prekine... Necemo dalje u :off_topic:
 
Nazad
Vrh