VLADIMIREC T-25

bogoljub

Novajlija
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
1
Pozdrav svim forumasima,od novog clana.
Interesuje me koliko ima konja t-25?
 
savoris je napisao(la):
snaga nije fixna kod tog traktora :nono:

moze da se istjera iz njega MAX 35 konja ali to je vrh optimalno je do 31
inace ima strasno ogroman obrtni momenat i to ga cini nevjerovano jakim
zamajac je toliko tezak da ga jedva podignem :sta:

to je za mene snaga - obrtni momenat

Zamajac 2 cilindričnih je veći nego kod mašina sa 4 i više cilindara , a manji nego na mašinama sa jednim cilindrom .Iz razloga što zamajac mora da skuplja "zalet" u "radnom" taktu , da bi motor mogao da prođe u ne radnim taktovima (usisavanje , sabijanje , izduvavanje) . A obrtni moment ne zavisi u velikoj meri od "veličine zamajca" tj. momenta inercije zamajca .OM je više k-ka motora !
Moment inercije u obrtnom kretanju je ekvivalent masi u pravoliniskom (translatornom kretanju) .
 
dborigcu6.jpg

t25afft5.jpg

t3080t.jpg
 
Jeste, ali logicno je da se povecava sa velicinom zamajca.Uostalom zato se zove "moment".Meni nije logicno da OM pokrece traktor,traktor pokrece snaga motora tj konji a OM je po meni inicijalna sila motora.
 
sad odoste malo vise u datelje skolske koje ja bas i ne poznajem
ja samo znam da u praksi taj traktor krece nezaustavljivo kada pustis kvacilo skoro nema veze u kojoj je brzini, recimo kada zapadnem u blatu svakim pustanjem kvacila on mora da krene bar metar i posle toga gubi snagu , znaci zamajac ga toliko prenese
ako to isto uradim sa fergom u istoj ili slicnoj situaciji u istom stepenu prenosa razlika je toliko primijetna da je za nepovjerovati

i velicina (masa) zamajca igra veliku ulogu u tome

velicina zamajca naravno da ima veze sa brojem cilindara ali postoji zamajac dovoljne velicine za nesmetan i normalan rad motora , a postoji i malo veci (tezi) zamajac kao kod T25
a faktor od koga isto zavisi velicina zamajce je i kubikaza po cilindru i odnos provrt-hod klipa

moje misljenje nemojte misliti da nekoga ocu da isprovociram :D
 
@savoris
Nisi odgovorio kako povecavas snagu na t-25.On ima dva klipa ali su to 110mm kao na t-40 a t-40 ima skoro koliko ja znam 5000 kubika tako da t-25 bi trebalo da ima oko 2500 sto je isto kao i ferguson.
 
Manufacturer: Belarus
Fuel: diesel
Cylinders: 2
Valves: -unknown-
Bore/Stroke: 4.13x4.72 inches [105 x 120 mm]
Displacement: 127 ci [2.1 L]
Horsepower: 31 hp [23.1 kW]
Cooling: -unknown-
Compression: 16:1
Rated RPMs: -unknown-
Starter type: -unknown-

vidis i sam on je 105 mm klip moze da se ide i na vise nije problem
zapremina 2100ccm , pola motora od T40 i pola snage

samo mu malo cacnes ugao paljenja i dodas kubikazu na bos pumpi ,
moj je bio najslabiji od svih vladimireca po komsiluku , sad je neuporedivo jaci od svih ostalih

uposnao sam nekoga rusa sto radi tu kod nas u jednoj firmi , cojek zna ruske masine u mali prst , malo nase brske rakijice malo prsuta i traktor bukvalno "KIDA"
nemam problema sa pregrijavanjem niti sa prevelikom potrosnjom
 
Jbg,ja sam to lenjirom merio a valjda sam malo pogresio a u nekom katalogu je pisao da LTZ60 ima 4.94 dm3 pa sam tako i t-40 predpostavio da ima.Sad vidim da su tvoje informacije pouzdanije jer VTZ jos dan danas pravi motore sa takvim klipovima i hodom.
Da pitamo forumase kako se to povecava snaga ako taj rus zna,valjda i ovi nasi znaju.
 
Rade Rusi jos uvek traktore sa D-144 motorom vazdusarom ali za njihovo trziste.
To su mi na sajmu rekli ljudi iz VGP Novi Sad(konkretno majstor koji im je sef servisa). I moze se naruciti takav LTZ kod njih samo treba vremena da stigne iz Rusije.Ne ide sa opremom kao Tornado(plasticna hauba i sl.) vec sa klasicnom metalnom haubom.Znaci LTZ 60 sa motorom D-144.
 
Znam da ima par tih LTZ 60 u selu pored B.Petrovca sa motorom D-144.Jos rade posto ljudi ih bas ne hvale-mislim na Tornade.
 
Velika467.jpg


Na ovoj
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235513168[/time]_________________________________________________
Rastislav je napisao(la):
Znam da ima par tih LTZ 60 u selu pored B.Petrovca sa motorom D-144.Jos rade posto ljudi ih bas ne hvale-mislim na Tornade.

Rastislave Tornado i LTZ 60 AB ima motor MTZ D-243-vodeno hladjenje i auspuh sa desne strane.Na njih se ljudi zale.


LTZ 60A i LTZ 55A ima motor D-144 kao na T-40 vazdusno hladjenje.
 
Znam,mislio sam i na Tornade da se zale a o ovima nisam cuo nikakve komentare.Meni se licno ovi vise svidjaju,na Tornadu ima dosta plastike sto mi se bas ne svidja a i ljudi se zale da je motor prejak za prenos.
Menjac i sasija je od T-40.Ma to je isti T-40 samo malo predizajniran.
 
Nazad
Vrh