VLADIMIREC T-25

389588_580374512007931_97976151_n.jpg


- - - - - - - - - -

evo i ja danas malo oro sa vladom sa prekretacem plugom nisam do sad kacio za njeg ovaj plug mislio sam da ga nemoze nosit al iiznenadio me i nosi ga a i ore ko lud
 
Svaka cast Vladimircu... Znaci moze on bogami da potegne i da podigne dosta.... Nego sta si to danas orao??? :sta:
 
pokosio travu pa hocu kukuruz da sijem mokra njiva provalit cu sa rusem ltz i sa vladom probam i uradim poso
 
mqdefault.jpg
T30 imaima i sa prednjom vucom samo mi je cudno da nije prodavan na nasem trzistu. ima ih u sloveniji . to je prava mala masina. ali i ovako vlatko odradjuje dobro svoje poslove.
 
juce sam u rumi kupio dihtunge za motor posto sam skidao karter da ispeglam pa je dihtung ispucao. garnitura 1000 din. i viljusku za ukljucivanje hidraulicne pumpe 500din . cev od pumpe do razvodnika hidraulike isto 1000 din i zmigavce prednje sa pozicijom od imt 120din.kljuc za bos bravu sam uspeo pronaci za 50 din.i tako jos nekih sitnezi. malo cenjkanja i skoro 50% jeftinije me izaslo. sve u svemu jeftinoca.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
jel ko imao problema sa satom za temperaturu kad ukljucim kontakt kazaljka ode na pola nekad do kraja kupio i sat i ampulu zamijenio isto se desaje mrsko mi je to sad detaljno oko instalacije pregledat mozda se nekom to desilo pa zna tacno do cega je
 
To se meni desavalo samo kad sat nije imao dobar kontakt sa masom... I sad mi se to desava kad osrafim instrument tablu i ostavim je tako da visi u medjuvremenu pritisnem sklopku i ukljuci se kontakt temperatura odmah skoci na 120 cim zasrafim lepo instrument tablu sve je normalno... Pokusaj prvo da ocistis malo kontakt pa javi rezultat... :ppozdrav:
 
Pre nekih 2 nedelje,sam kupio vladimirca T25 90 god.Prvi put se susrecem sa tim traktorom...,ali imam problem....pri naglom dodavanju gasa,ima dosta crnog dima....ili pri opterecenju u brdu....pa me zanima,da li kod njega moze da se nasteluje paljenje pomeranjem bos pumpe...? Zanima me,koja je kod njega naj jaca brzina....? :)
 
Pre nekih 2 nedelje,sam kupio vladimirca T25 90 god.Prvi put se susrecem sa tim traktorom...,ali imam problem....pri naglom dodavanju gasa,ima dosta crnog dima....ili pri opterecenju u brdu....pa me zanima,da li kod njega moze da se nasteluje paljenje pomeranjem bos pumpe...? Zanima me,koja je kod njega naj jaca brzina....? :)
Pumpa i dizne na pregled eventualno regalaza ako za to ima potrebe... Ugao paljenja nista nemoj "napamet" pometrati (stelovati).
 
Pre nekih 2 nedelje,sam kupio vladimirca T25 90 god.Prvi put se susrecem sa tim traktorom...,ali imam problem....pri naglom dodavanju gasa,ima dosta crnog dima....ili pri opterecenju u brdu....pa me zanima,da li kod njega moze da se nasteluje paljenje pomeranjem bos pumpe...? Zanima me,koja je kod njega naj jaca brzina....? :)

Na prethodno pitanje su kolege odgovorile. A sto se tice naj jace brzine to su uglavnom prva i druga spora i puzeca brza. Predpostavljam da pitas za oranje, izvlacenje nekog tereta i sl.
 
Dizne su uradjene....nosio sam ih kod boshiste....Sto se tice kompresije,nisam proveravao,na tom traktoru je uradjena puna generalna pre nekih 7 meseci,( stavljene nove hilzne komplet sa klipovima i karikama )i posle toga je imao 20 sati rada...( voznje ) bez opterecenja pa me cudi da bi mu kompresija bila losa...Inace na zagrejanom motoru pritisak ulja ne pada ispod 3 bara.... E,ali prethodni vlasnik mi je rekao,da kada je vracao bosch pumpu,nije znao da je uzupci dobro...zato sto je odvio dva mala m8 srafa koji odredjuju tacku paljenja...Ja se inace bavim mehanikom....danas sam skidao poklopac....gde se zubi pumpa,ali ne znam koje su mu tacke merodavne...posto ima tri zareza na jedno i tri na drugom delu....pa sata ne znam da li svi treba da se poklope.... :(
 
jocatdi kako ti pali i radi li mirno motor. mozda je paljenje dobro samo mu treba kolicinu goriva [protok] smanjiti. cesto se posle usluga bosiste to mora dostelovati jer na probnom stolu pumpa radi u idealnim uslovima dok na motoru to nije slucaj. kad je jaci protok tuce crn dim previse i trosi poprilicno. mogu ti skinuti poklopcic na mojem pa pogledati zupcenje jer pali besprekorno i jako mirno radi a dima skoro uopste nema.
 
Paljenje se steluje sa ona dva srafa M 8 sto si ih spomenuo. Pre nego sto ih odvijes zabelezi ih tacno naspram kojih rupa su bili zavijeni. E sad, pomeranjem za jednu rupu levo ili desno povecavas ili smanjujes paljenje. Zaboravio sam na koju stranu se povecava. Utvrdi na koju stranu se okrece zubcanik pa naprimer ako se okrece na desno Ti pomeri za jednu rupu desno. Proveri paljenje tako sto odvijes sa prve dizne cev koja dovodi naftu sa pumpe v. p. a u nju nabij plasticno crevo izvuci dekompresor dodaj rucni gas i malo zaverglaj da krene nafta u crevo. Sad nastavi da rukom vrtis remenicu i posmatraj naftu u crevu kad nafta krene tog momenta na remenici mora da se poklapa prva oznaka. Malo je komplikovano najbolje da to radis sa nekim koji se u to razume ako Ti nisi siguran.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima.... :) Resio sam problem....Posto inace radim mehaniku,odlucio sam da skinem poklopce i proverim zazor ventila....usisni su bili dosta labavi a izduvni su bili pretegnuti... ( nisam mogao da provucem ni najmanji spijun ) Nastelovao sam ih na 0.30 i sada radi kao sat....dima ima jako malo... :osmeh: ali danas sam uocio i jedan mali problem sa kocnicama.... :sta: kada ga isteram iz garaze, i krenem...kocnice su odlicne...ali nakon voznje od 3-4 km i vise kocnice jako lose koce....a papuca je u istoj visini kao i kada krenem... :( Slikao sam vladeka,pa cu postaviti nekoliko slika :)

- - - - - - - - - -

attachment.php
attachment.php
attachment.php
evo nekoliko slika :)
 
jocatdi Ne bi bilo lose da ih prestelujes. Imas 3 srafa na cizmi za stelovanje razmaka izmedju dobosa i obruca ili obloge a na vrhu cizme imas poklopac sa 4 srafa. Kada njega skines videces navrtku koju dotezes sa cevastim 27 kljucem i M12 navrtku koja sluzi za osiguravanje velike navrtke. Ovim zatezes obruc. Sve ovo radi dok ti je tocak koji stelujes podignut od zemlje.
 
bice pesma za ciru : ja vragolan i moj deda . neka su zivi i zdravi a cime ce se baviti najmanje bitno samo nek se nemuce . valjda ce bar njima biti bolje a vlatka mogu vozati uvek .ipak je on visegeneracijski traktor
 
Nazad
Vrh