VLADIMIREC T-25

Majstor popravlja drugima mašine, a njegove uglavnom stoje neispravne, pa vežba na drugima, da posle svoje može bez problema...
Ja popravljam samo svoje, a za tuđe mogu samo da savetujem i na takav način pomognem....
NE i da radim, jer šta slučajno možda ne bude u redu, na glavu bi mi se popeo kukajući...
Imao sam takve mušterije, pa uglavnom se više ne prihvatam majstorluka, osim prijateljski, bez naplate, pa ako valja, valja i za džabe....
Obožavam poslovicu:
AKO NEŠTO HOĆEŠ DA URADIŠ (KVALITETNO), URADI SAM !!!!!

- - - - - - - - - -

I...
NEMOJ STALNO DA MI POKLANJAŠ RIBU, VEĆ ME NAUČI DA PECAM !!!!
 
Za korpe kvacila nove sam cuo da su loseg kvaliteta a i kod mene je originalna dotrajala mada jos radi kako treba. Najverovatnije cu dobru polovnu uzeti u rezervu jer ovi ukrajinci samo gledaju da nrsto uvale .ali moje obecanje da cu im glavu razbiti jos stoji ako i ova nova pumpa hidraulike crkne za 20 casava rada ko prethodna. Dosta je vise zezancije

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
I ja sam tako mislio kad sam kupio novu pumpu. Crkla posle sest meseci otisle gumice manzetne. Kad sam kupovao gumice na vasaru od svakog prodavca sam trazio da mi pokaze kakav komplet ima. Nasao sam tri razlicita proizvodjaca tih gumica i sve sam kupio i zamenio i na novu pumpu i na staru. A sto se tice ovog majstorisanja oko lamele sve nemogu da verujem da nemoze da je usteluje. Bas me interesuje kako ce se to zavrsiti.
 
Vidim da si naučio da pecas. I da si posvećen pecanju. Svaka čast.
Nadam se, da je sve (tvoj komentar) u pozitivnom smislu...:ppozdrav:
Priznajem, i ne stidim se toga da priznam, o ovom traktoru nisam ništa znao, kada sam ga kupio, terao sam ga SAMO 6. brzinom,od Kupinova do Dobrodola, bez šaltanja, i bez obzira što mi je prethodni vlasnik nacrtao šemu brzina...
Ali eto, malko po malko, uz nesebičnu pomoć članova ovog i drugih Foruma, da ih ne imenujem, neke sam i lično upoznao :ppozdrav: ,naučio sam MNOGO, i već sam u situaciji i sam da delim savete...
I mene živo zanima šta će na kraju biti sa ovim Poletovim Vladimircem...
Ne verujem da su delovi baš toliko žnj klase, više me vuče utisak da je "majstor" neznalica svetkog glasa !!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mene su (okolina i poznanici) okarakterisali kao "bezobrazno iskrenog" čoveka, i smatram tu konstataciju apsolutno tačnom !!!
I ne ljutim se, jer ima u tome istine...
Tako da, Pole, ima li kakvih novosti?
angry.gif
 
Eto problem je rešen!!!!!! Našao je pravu kombinaciju koja funkvioniše. Nova lamela ( ona druga a ne ona prva od Vase ) i stara korpa.
Sinoć me oko 10 zvao kaže sad radi.
Eto iz trećeg rasklapanja,za čas! A danas ću da zovem Vasu jer nisam hteo dok se ne završi sve da vidim da li je stvarno problem bio u delovima ili prijatelju i ipak je bio u delovima.
Dobrodole kao sto kazes najbolje je sam raditi ali nekad jednostavno zbog kolicine posla nije izvodljivo da ga odradim sam a kao sto sam i pisao da nemam poverenja u prijatelja ( a veoma sam nepoverljiv po pitanju majstora ) ne bih ga sigurno tamo terao.
Danas idem po mašinu jer me čeka posao sa njim tanjiranje voćnjak,prskanja....
 
Ne verujem da su delovi baš toliko žnj klase, više me vuče utisak da je "majstor" neznalica svetskog glasa !!!
Pole, braćala, menjaj ti majstora, a drugara zadrži !!!
Taj tvoj "majstor" ko da je vidovita Zorka, a ne MAJSTOR !!!
Savo, rekoh i ja...:ppozdrav:

Onda im je verovatno bilo dosadno pa su ga zato rastavljali tri puta.:ppozdrav:
Sme li se znati koliko te je njihovo "dosađivanje" na kraju koštalo ::novac:: ?
Delovi i "ruke" ?
Meni nije do :ppozdrav: već više do ... ::jako_besan::
icon_axe.gif
...
Bez obzira što se radi o tvom traktoru...
Samo da si se ugledao na mene i meni slične, i sledio primer-e, naučio bi puno korisnih stvari, i ostvario nezanemarljiv finansijski efekat...
Nisam zlurad, drago mi je da si nekako uspeo (ipak) da se iskoprcaš iz situacije da ti je traktor u kvaru, a potreban ti je, čisto me zanima koliko (ja) uštedim živaca (što je relativna stavka, a ipak u nekom trenutku izbije na videlo, pre ili kasnije) i novaca (što ima itekako opipljivi efekat) a u odnosu na činjenicu da odradim većinu (ili SVE) sam, konsultujući se na Forumu(ima) izbegavajući te tzv. "majstore" ?
Retko, ili gotovo nikako ne posećujem majstore, bilo kog zanata, gotovo sve stvari u domaćinstvu umem sam da popravim, majstor kod mene u kući nema nikakvog posla, ni vodoinstalater, ni električar, ni mašin-bravar, ni dunđer, ni šuster, tišler, limar...
A ćaća mi bio Bosanac ? :sta: :haha:
A možda sam (ja) nekakvo "odstupanje od pravila"...
Nadrealno, zar ne? :ppozdrav:
 
Pa bila je slična situacija, samo što smo "gledali" gornju polovinu, tj. "novi grudnjak"...:haha:
A stigli smo i do "gledanja" donjeg dela, jer od gledanja gornjeg nema ništa...:haha:
Kad me već vučeš za jezik, pa moram da lajem...:ppozdrav:
 
Drugar mi je naplatio jedno otvaranje sto se toga tice a sto se tice delova zvao sa Vasu i reko mu da mu vracam delove i naravno onda krece prica svi od mene uzimaju niko ne reklamira evo pitaj mog majstora iz beograda pitaj ovog pitaj onog.....
Ma reko ja vracam delove a on kaze vrati nije problem ali ako su osteceni delovi ne mogu da primim. Pa ne majmune stoje u kesi novi nedirnuti::jako_besan:: naravno da se vidi da su radili kad ih je jebavo i skido tri puta!!!!
Reko necu ti ni poslati a samo mi je krivo sto nisi blize ali nanece me put kat tad a onda cu ti korpu i lamelu razbiti o glavu govnaru jedan!!!!!
I tako je proteko nas ljubavni razgovor!!!!!!

- - - - - - - - - -

20180804_221316.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

IMG-79115c7ae58db88f7978c07f986d5154-_V.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

Evo neka slika sa nocnog prskanja.
Rikne mi prednja gume tacno u ponoc ::jako_besan:: a opet sreca pred samu kucu.
Ne znam kako se probusila kad samo sto se nisu raspale :sta::haha:
Eto novog troska za prednje gume a zadnje ce valjda izdrzati do proleca......valjda :osmeh:
 
Tacno u ponoc. Ti si to sigurno pregazio nekog vampira pa si na njegove zube probusio gumu. A koliko si samo vestica rasterao iz vocnjaka. Kad su cule vladimirca pobegle su u svoje brloge. [ k.njam] Malo svete vodice nebi skodilo.
 
Bogami svega ima. Pretrčavaju i fazani i zečevi i srne i lisice a sijale su i neke čudne oči tako da je možda bio i neki vampirić :osmeh:
A bez " svete vodice " nigde se ne ide :osmeh::ppozdrav:
 
Eeee najlepse oci imaju macke nocu pogotovu pod tom belom svetloscu .pa se prelaju boje u nekoliko nijansi. Ja pogidio neki zapusten vocnjak da isfrezujem ali bice veselja. Sinoc udarim na kolac bacen u travi i otkido osovinu na frezi gde je pucala ranije. Zavaricemo je pa idemo dalhe jer treba 1.2 ha dzungle zavrsiti

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Posao je gotov nesto oko 1.2ha u jrdnom prohodu a sad dal je tarupiranje ili frezovanje bem li ga. Bitno je unistiti ovu dzunglu
507dbda6df7b629e0eaa0cf97903244e.jpg
462bc8454c0b5fb9fb96dc6b65cafbc1.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh