Imena naših goveda

kifler

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
936
Lokacija
Gaj,Kovin
Svako od nas daje imena svojim ljubimicama.
Krave: Milka, Frida, Helga, Roza, Liza ,Maza, Mila, Mica, Mackica, Belka, Sandrina, Dara; junice: Cesko, Rozica, Belkica, Milkica; bik Peca; junad Mica,Fica, i dva teleta bez imena.

Ideja je dobra. Malo sam uredio post, lične imenice su dobile velika slova, interpukcija ubačena itd... Z.K.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo imena mojih krava;Bojana.Ana,Belka,Garava,Cveta,Zujka,Krnja,Seka,Ruza,Imena teladi Mala Seka;Bojka za trece nemam jos ime pa ako neko ima predlog za neko ime neka predlozi stvarno neznam koje ime da joj dam.Nadam se da nisam u :off_topic: prihvaticu neko ime pa da se nesto:ppozdrav:
 
Baš ste kreativni.:haha:.
Nije bitno kava imena im dajemo već kakvu hranu.

PS. Šala za kreativnost, naravno.

Baš tako, bitno je da imaju da jedu, piju i da im je prozračno. Ovu moju gamad ne možeš nahraniti, žderu kao gusjenice, koliko god da im dam sve progutaju i počnu da se deru, hoće još. Prije dok smo imali krave isto je svaka imala ime, znalo se ko joj je otac a ko majka, vodila se dokumentacija. Kad smo batalili taj posao i presli na bikove tako su i imena izumrla.
 
Kod nas su najpopularnija imena u stilu imena Stevanka - samo da je stevana tj. steona.
 
KOd mene su sledeca : Šeron ,Coka,Šer,Šljokica,Nera,Nadja,Maja,Dunja,Šakira,Šerka,Šara,Šindra,Šikica,Tina,Ana, junice:Tamara,Nikolina,Nela,Nina,Štefin :D i ženska telad :Ranka,Berta,Dora :) Bice ih jos :D MOžda neko od vas bude kum :)
 
Ja trenutno imam Branka, Dobrivoja, Belog, Petrasina(bio je Petar, ali sam ga prekrstio, kad god viknem na njega tata mi se odazivao posto su bili imenjaci), Ljubu i Crnog.
 
Evo i mojih Daca, Milka ,Ruža ,Ceca,Mina,Sanja,Tanja,Maja pa opet Ceca zbog vimena Soraja, Nata,Šarka,Rujka,jednu zovem Čiptarić zato što se muze sa krivom šipkom i Mica a bikove obično zovem Miško telićima još neznam imena žena se bakće oko njih
 
Kod mene telad: Saronja,Brizonja,Garonja,Javor,Jablan,Mili itd...Bio jedan isti dalmatinac(holstajn) pa ga zvali Dalmatinac,a jedno tele bilo kao koza pa ga tako i zvali :D
 
Krave Šarava Brezulja i Bisera
junice Biserka i crvenka
bikovi brezuljin crljo i brundo
telad 2 muška su Jablan i žujo
 
Nazad
Vrh