Limarsko-Farbarski radovi

Jel koristi neko ovakav filter u toku farbanja https://www.varo.com/de-de/97/6467/...ren-und-drukluftwerkzeuge/zubehor/mini-filter jer se dešava da u toku farbanja izbacuje veće kapljica boja a po rečima nekih majstora to se dašava jer se stvori kondenz u sistemu kompresora. Iz boce izpuštam kondenz redovno pre farbanja a i ovako kad se setim a ne verujem da je do pištolja jer je prošli put radio normalno.
 
Stavis lepo predgrupu,odmah na izlasku iz kompresora i cista creva,i nesme da bude ni k od kapljice..ja sam razvukao cevi svuda gde sam hteo,i odmah po izlasku iz kompresora sam stavio predgrupu ili ti susac ,odvlazivac,u celom sistemu je cist vazduh,bez kondenzata,ako nesto farbam,na bilo koji utikac stavim regulator pritiska i radi bez problema,isto tako i pneumatski alat,recimo svake 2,3 nedelje se nakupi oko pola casice vode u skupljacu,i nista od toga ne ide u cevi...
 
Pa ovo sam već kupio. Videću da uzmem i onu predgrupu kako su se pokazali ove koje se prodavaju po prodavnicama za 2500-3000din i ima pored čašicu za ulje.
 
Ovaj mali je da sakupi cisto neku kapljicu iz creva,mislim da nije na odmet

- - - - - - - - - -

Za koju namenu ti treba predgrupa,sta bi farbao?
 
Kupuj pripremnu grupu pod obavezno!
Farbao ne farbao.
Vlaga u kombinaciji sa vazduhom izaziva ubrzanu koroziju i propadanje svih pneumatskih alata i aktuatora.
Za sve alate koji se ne koriste za farbanje i nanošenje boje i premaza koristi zauljivač zbog podmazivanja.
 
Moze bez problema ta jeftina,jedino nabavi dva creva,jedno neka ti bude samo za farbanje a drugo za ostale alate koji se koriste preko zauljivaca
Naravno kada farbas ne ides preko zauljivaca
 
Taj mali filter ide na pistolj,nisam jos video na crevu,ne kazem da ne moze

- - - - - - - - - -

U principu ako hoces savrseno cist vazduh za farbanje najbolje resenje su Sata carbon filteri,recimo serija 4.Mogu da ti napisem opsirno gde sve moze da se pojavi kondenz ili truncica prasine koja ce te iznervirati prilikom farbanja
 
Na CNH traktorima su blatobrani od poliestera.

Lako se to popravlja. I mi smo imali intervenciju prosle godine.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sa spoljne strane (lica) se naravno ne vidi. Sa nalicja postoji na tom mestu zadebljanje ali je neprimetno. Radili smo u Plandistu kod coveka koji citav zivot radi sa poliesterom i plastikama. Prezadovoljni smo. S obzirom da je i delova falilo. Konkretno nama je tocak nakupio blato sa unutrasnje strane do blatobrana i posto je bio previse skupljen zadnji trap to blato je toliko gurnulo u stranu blatobran da ga je rame od podiznih poluga zakacilo i razvalilo prilikom podizanja. Inace se to desilo dok je radnik vozio. Kada je cuo da blatobran krcka od naguranog blata on je stao i podigao plug i napravio karambol. Ima i u zr covek jako lepo radi plastiku ali ga mogu pitati sutra da li radi i poliester.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sa spoljne strane (lica) se naravno ne vidi. Sa nalicja postoji na tom mestu zadebljanje ali je neprimetno. Radili smo u Plandistu kod coveka koji citav zivot radi sa poliesterom i plastikama. Prezadovoljni smo. S obzirom da je i delova falilo. Konkretno nama je tocak nakupio blato sa unutrasnje strane do blatobrana i posto je bio previse skupljen zadnji trap to blato je toliko gurnulo u stranu blatobran da ga je rame od podiznih poluga zakacilo i razvalilo prilikom podizanja. Inace se to desilo dok je radnik vozio. Kada je cuo da blatobran krcka od naguranog blata on je stao i podigao plug i napravio karambol. Ima i u zr covek jako lepo radi plastiku ali ga mogu pitati sutra da li radi i poliester.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Ako se covek zove Sloba onda na istog majstora iz Zr. mislimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije Sloba. Slobu znam, on je policajac u penziji. Ovaj je Vlada zivi iza bolnice odlicno radi plastiku, ali cuo sam se sa njim nevoljan je da radi poliester zimi.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Znate li nekoga ko radi kvalitetne nalepnice po uzorku?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh