Limarsko-Farbarski radovi

Mislio sam,ali nisam siguran koliko ce to zadovoljstvo da izadje ::novac::.Za sada je otisla Jorgovanka mozda i malo vise:sta:
 
Izmjesali mi akrilnu boju za teretni program za sasije kamiona (navodno boja kao za automobile ali kao nesto tvrdja) da ofarbam neka kucista na traktoru, dobio neku antisilikonsku tekucinu (ako sam dobro rekao) i prajmer. Receno mi je prvo taj antisilikon pa prajmer sa svojim utvrdivacem i onda tu boju sa svojim utvrdjivacem.

Da li taj antisilikon samo da posprejam jer je brisanje sa krpom skoro pa nemoguce. Kako sprejam na staru boju da li se moze preskociti i ovaj prajmer?
 
Pa anti silikon je za brisanje ali možeš i čistim benzinom prijatelju nema razlike.
Prajmer je da drži boju samo za aluminij potreban a na metal temeljna.
 
Antisilikon skida prljavštinu i omogućava prajmeru da bolje "nalepi". Svaka boja ima svoj prajmer. Neki kažu prajmer, neki osnovna ili temeljna farba.
Nije za svaku boju isti prajmer pa zato ta tvoja boja kakva god da je mora da ide sa tim prajmerom koji si kupio uz nju i ne može bez njega.
Kako ti je rečeno, tako radi osim ako nećeš da tvoje pare budu bačene.
 
Trgovac prodaje od proizvodjaca SILCO (Slovenija), znaci mora taj prajmer/temeljna.

Taj antisilikon , da li se ostavlja ili se mora skinuti, da li se moze isprati vodom?
 
Kolika je cena uslužnog peskarenja? Da li ide po satu ili kako vec?

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi koliko bi kostalo jedno farbanje Belarusa,bez skidanja kabine samo skidanje tockova i farbanje komplet limarije difa,motora itd?Koliko bi kostale ruke i materijal s tim da nema gitovanja krpljena,varenja...
 
Interesuje me gde može da se naruči nalepnice za plug jer koje sam zvao ili nerade na malo ili nemaju spreman materijal a i ne isplati im se samo zbog jednog kompleta neko da im crta ili šta već. Jel znate nekog ko to izrađuje ili možda ima na stanju?
 
Njih sam zvao ali dosta su neozbiljni. Već 2-3 nedelje čekam da pošalje ponudu sa slikama i cenom ali ništa kad ga zovem uvek kaže sad sam u gužvi poslaću sutra.
 
Nazad
Vrh