Limarsko-Farbarski radovi

Za drvo je po meni bolja uljana od nitro, a što se tiče marke ja uglavnom koristim Zvezdu i Hemmax
 
Moglo je i bolje...
zlelnr.jpg
 
Lepo odradjeno nema šta nego reci mi koja ti je dimenzija cevi za stranice i čemu služi ona crna šarka na kraju dole kod ručke za otvaranje rifuze
 
odlicno odradjeno nema sta, jos samo da si i ove felne ofarbao bila bi za izlozbu.

Evo ja letos farbao neki old tajmer, jos jedan primerak starog IM034 sa lancem koji radi bez greske.

2013-08-06-191608.jpg


I proletos sredjivanje i farbanje rau spartaca koji je lezao u nekoj korovstini 5godina.

fotografija0276.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepo odradjeno nema šta nego reci mi koja ti je dimenzija cevi za stranice i čemu služi ona crna šarka na kraju dole kod ručke za otvaranje rifuze

Profilne cevi su 40x40x3 a u te šarke se stave zavrtnji ako je potrebno otvoriti celu stranicu odgore( npr za utovar paleta viljuškarom i sl.)

@ Milton

Felne nisu rađene jer vlasnik prikolice ima za nju garnituru novih točkova koje će da montira umesto ovih.
 
@ mindjušar:

Čitaj dva posta iznad. Ovi točkovi neće ostati na prikolici i zato nisu farbani.... Ima nove felne sa sve gumama!

@ Dukej:

Vlasnik prikolice je ovako tražio, zato je tako rađeno, ima i ovo svojih prednosti a i mana.... U svakom slučaju ovaj način je brži za otvaranje, a pošto je pola profilne cevi poklopljeno flahom ovako nema šanse da curi....
 
Farbao sam juce neke limove od kombajna i posle sat vremena od farbanja pala je kisa i ako je lim bio pod nastresnicom vetar je nosio kisu na limove ,i vide se rupice od kapi kise na farbanim delovima, boja je uljana, sta da radim? da li da prefarbam to jos jednom?
 
Ako hoces da se ti krateri od vode ne vide i nakon drugog sloja onda prvo izmatiraj prethodni sloj vodenom smirglom,a ako ti estetika toliko nije bitna vec samo zastita onda mozes odmah drugi sloj preko prvog.
 
Malo se sigramo sto bi se reklo
m97f2u.jpg


sw8pk8.jpg


2i1mqki.jpg


- - - - - - - - - -

Da li nanositi dva sloja osnovne ili je jedan dovoljan ?
 
Nazad
Vrh