Limarsko-Farbarski radovi

Koliko ti imaš te plave boje:sta:

Još oko 10 kila...
A nabavio sam i SMB tako oko 10 kila povoljno... :osmeh:

Lim je 2mm...

A ručke umalo nisam zaboravio da ofarbam..... zato nisu skidane bakelitne kugle.... ne sekiram se ja zbog toga...
Mora da ima neku grešku, da ljubopitljivi imaju za šta da se ufate.....

- - - - - - - - - -

Evo i konačan izgled:

2ykx5y9.jpg


A evo i današnje zanimacije:

2zfq52o.jpg


2la4g8z.jpg


2cg0j1i.jpg


33msdn8.jpg
 
Bila je takva prvobitna zamisao ali uzimajući u obzir da će dobiti nazad svoju staru malu kabinu onda bi izgledao kao uskršnje jaje. Ružni su ti poluproizvodi. Original je najbolji. Da je široka kabina u opticaju, dva puta bi razmislili tj. drugar bi. :osmeh:
Ja ne bih od narandžaste tako lako odustao. Čak i da je široka kabina.
 
Viđao sam dosta tih nekih kao približnih kopija novije kabine i svaka ima falinku. Uglavnom sam viđao neke koje dosta liče na original ali su loši uglovi cevi koje vode do krova i zato su pucale na nosačima. Koliko god varene, pucaju opet. Loše dimenzionisano.
Lepo mi izgleda široka kabina od r65 kad se upasuje al opet to nije to.
Redovne, novije (široke) kabine za mtz su suvo zlato i teško ih je pronaći na prodaju a kad ih nađeš, precenjene su. Da nisu, 552 bi imao razumnu cenu. Ovako ga izvlači samo kabina koja mu dođe oko 2000e.
 
Moze li mi neko dati preporuku za farbu, hocu da ofarbam setvospremac i mozda plug. Kompresor nemam pa sam se odlucio za mali valjak i cetku. 2k boje u startu otpadaju pa prva sledeca moze da ide, koju da kupim?
 
Za sve to je odlicna uljana boja,npr Chemax kosta oko 300.din,ali obavezno pre nje osnovnu na uljanu bazu,ofarbaj i ne sekiraj se.Ako pak hoces malo sjajniju tj kvalitetniju uzmi slobodno Pituru iako je mnogi ne hvale,ona ti je oko 750.din.ali ona vec nije za cetku i valjak vec kompresor...sam odluci.
 
Poceo sam da spremam IMT 560 za farbanje necu ga peskirati vec samo dobro pripremiti.Da li ima negde da se kupi bas original IMT boja ili?
 
Hvala Glackop, kupio sam Helios terrasol osnovnu i zavrsnu crvenu. Bice slika pre i posle :)
 
Helios i samo gaspatos! Mnogo dobra farba i dugotrajna.

@Bi Zeleni
Imaš varijantu piturin imt crveni al to ako hoćeš da se zaje*avaš.
Ako hoćeš kako treba, Skini neki deo koji sunce nije roštiljalo pa odnesi da ti na osnovu uzorka naprave.
Unutrašnji deo poklopca od haube ili unutrašnji deo poklopca od vazdušnog filtera. Ako ti to ne pomogne onda upotrebi maštu. :)
 
Nazad
Vrh