Limarsko-Farbarski radovi

@Ivanm po meni deluje najbolje resenje autolak+malo farbe i samo jednom lagano preci cisto da dobije sjaj.
 
@Ivanm po meni deluje najbolje resenje autolak+malo farbe i samo jednom lagano preci cisto da dobije sjaj.

нисам ни мислио да је мацкам, него у једном цугу и то је то. Али као што рекох абзиром да немам компресор, а не бих ни да плаћам или молим неког за њега, једина варијанта су ауто спрејеви.
А кад би пробао безбојни ауто лак у спреју? Кажем фарба није оштећена, само бих да је мало "подмладим"...
 
@Zorancile jesam probao i drzalo je vodu 1godinu odlicno a onda sam prodao masinu.

Bezi od poliranja to se radi samo pred prodaju kad se ispolira sija se k'o casa,a posle par meseci gore nego je bilo.
 
Pitanje je šta čovek hoće da uradi i koliko hoće da bude lepo.
Motor i menjač mogu tako da se predju, sa retkom farbom, malo se zamagli i prekrije tamo gde nema farbe, ali za limariju nebi preporučio. Biće još ružnije nego što je bilo. (Opet je pitanje koliko je momentalno ružno...)
 
ОК Хвала обојици.
У суштини трактору је место у њиви и добар је сам ако ради и не квари се, али да се разумемо, сваком је драго да види очувану машину.
Кад смо већ код полирања - да ли постоје полир течности-воскови који се додају оним апаратима за прање да не морам да "гланцам".-сад причам као да сам Црногорац, а не Лала...:osmeh:
 
Ništa bez ribanja. Ako je kvalitetna polir pasta, onda manje ribaš, ili ako imaš mašinu za poliranje...
Jel možeš da slikaš traktor u celini i haubu iz blizine, pa da vidimo?
 
Pola litra sintetike 500 dinara (bar kod mene ) i nađi nege pištolj a ima da se kupe za male pare ,prikači na kompresor od traktora ako imaš i udri. sve gotovo za pola sata a farba će da drži godinama.
 
Evo i kod nas je farbanje u toku, koristim autoreparatur PITURA IMT 01, prvo cisterna pa plug...
ilcfpx.jpg
 
Nalepnicu sam kupio na vasaru u S. Palanci, a sto se tice farbe za cisternu je utroseno 2 osnovne(uljane) + 2 autolaka IMT 01, dok je za plug utoseno 1+1 ista kombinacija. Cena autolaka je 670 din. Poz.
 
Kolege,hteo bi da farbam rakovicu 65,pa me interesuje postupak i koliko farbe mi treba i koju da kupim?I sa cime da ofarbam motor na traktoru?
 
Evo par slika jučerašnje i današnje zanimacije.... Naime stalak sa mengelom sam pravio, a plug sam samo prefarbao!

731mbs.jpg


fuz79s.jpg


11se6ia.jpg


snjkn5.jpg


2u7c7lu.jpg
 
Nazad
Vrh