Limarsko-Farbarski radovi

A kako mi da znamo da li je zaista u pitanju Slovenija.Pisalo na tarabi pa onaj odro tako i ovde može pisati i Halkidiki.
 
Ja sam mislio da su Slovenci pedantan narod.Ovaj mi je zajebo mišljenje.
Šta li mu je radio??
Mogu reči da jesmo, ali ima i pojedinaca koji to mogu opovrgnuti. Ovaj traktor u svojoj 22-godišnoj karijeri skoro nikada nije bio po krovom, tako da je doživio svašta. A hauba je bivšom vlasniku jedanput pala pod kotač, pa ju je sam malo doma popravio i zato je takva. A mali dio svog života ovaj traktor je preživio i u šumi.
 
Zavisi šta podrazumevaš po srednjoj ceni? Imaš obične farbe za 300 din/kg, autoreparaturi 1000-1500din/kg, akrilne 2500-3500 dinara.
 
Pa neka cena srednja,da nije ni skupa ni jeftina!A koliko treba kg farbe za 757?Prvi put cu da ga farbam pa ne znam koliko da kupim...Hvala na informacijama.
 
Ako je to plug 757 dvobrzni treba ti nešto manje od 1kg Dugine sintetike ili malo više od 0,5kg Helios. Zavisi i kakva je momentalno površina i da li ćeš prelaziti i nekom osnovnom...
 
Plug je dvobrazni,da prvo cu sa osnovnom,a skidam do metala,ima 3 boje na njemu,poceo je dosta da se ljusti!
 
Obrati pažnju da ako planiraš da farbaš sa Heliosovom farbom osnovna mora da bude na nitro bazi inače se nadiže.
Ako ćeš preći osnovnom onda ti treba još manje farbe nego što sam napisao.
 
I ja sam malo radio ovih dana.
Prije
scaled.php


i poslije
scaled.php
 
Ајд, једно мајмунско питање - имали смисла да фарбу моје "Рајке 60" освежим са ауто спрејем? Немам компресор, да платим фарбање, није тако катастрофално лоша фарба, а са друге стране зашто не бих за 2000дин имао лепши трактор?
 
Bolje nemoj. Ne može lepo da se ofarba sprejem velika površina. To je predvidjeno samo da se zafarba neki ćošak ili tako nešto.
 
Хвала. Није фарба нигде оштећена, нигде није изграбана, хауба је 100 % ОК, само обзиром на године "изгледа маторо", што и јесте (79год.)
Ма нећу ја њу на пијацу, само ето ...
Уосталом има ли таквих нијанси ауто спрејева?
 
Teško da ćeš naći baš takvu nijansu u fabričkom spreju. Neke farbare su pravile farbu po želji pa su je pakovale u sprej, ali je to skupo, pošto ti treba velika količina.
 
Nazad
Vrh