Limarsko-Farbarski radovi

zzivica

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2009
Poruka
1.286
Lokacija
Kumane kod N.Beceja
malo ste otisli u off :haha: :haha: :haha:ali kad farbate nemojte razredjivati farbu jer nerazredjujete ni rakiju kad hocete da pijete.brate budi siguran kad se uhvati nerazredjena farba za metal nemozes je nisacim skinuti.svi grese sto stavljaju jebene razredjivace,kao da bi imali vise farbe,pa ti razradjivaci unistavaju farbu,znaci da je u startu sjebes :haha: :haha: :haha:
 
MA NISMO :off_topic:
pričamo o farbanju tanjirača i samo tanjirača.
verovatno bi beše 'todor' rekao da postoje samo farbe za tanjirače koje je on koristio i da mi nemamo pojma o plavoj boji .....
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235343640[/time]_________________________________________________
da ne zaboravim da stavim smajlia :haha:
 
sad će nas 'tatice' oterati u ćošak i kazati OTVORITE NOVU TEMU - FARBANJE, OVDE SE PRIČA O LEŽAJIMA I TO DRVENIM....

nego, dodaješ od 5 - 25%. Imam negde u firmi tablice za farbanje u zavisnosti od spoljašnje temperature, pritisak vazduha na pištolju, širina mlaza,.... pa ću postaviti, a pričali smo o uljanim farbama - mnogo su bolje za radne mašine.

_________________________________________________Post je spojen: [time]1235345152[/time]_________________________________________________
otvorio sam temu LIMARSKO-FARBARSKI RADOVI, pa ako u ovoj temi ima viška postova prebaci onamo
 
lim-profil-čekićanje-varenje-peskiranje-odmašćivanje-gitovanje-osnovna-završna
 
sve je to u vezi sa tanjiracom i to je OK ako znate sta je razradjivac onda bi trebalo da znate kako deluje na farbu,ali vidim da vam je vaznija tabela nego farba.Neznam koji pametnjakovIC se toga setio,sa njim samo perem ruke i umivam se ako se zaprljam.PA VI SAMO ZURITE I GOTOVO! :haha: :haha: :haha: :udri: ::svaka cast::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235346498[/time]_________________________________________________
zato nekazu za dzabe da nije samo biti majstor imati alat vec i znanje :haha:
 
MALO SU PORUKE KONFUZNE JER SU ISPREMEŠTANE, ALI NASTAVLJAMO ODAVDE...
korisna je ta tablica, bar u početku da znaš šta, kad, koliko, u odnosu na,... posle sve radiš otprilike kao npr. danas je malo hladnije napraviću gušću farbu i farbam iz 3 prelaza i slično. Lako je farbati u komori-hali, nema velike promene temperature, vetra, kiša, vlaga,...
 
kakva su vasa iskustva sa farbanjem i sredjivanjem starih poljoprivrednih masina,ja se sa tim bavim oko 3 godina i imam iskustva sa farbanjem posto sam farbao nase stare poljo masine npr.drljacu stari setvospremac rasturivac elevator i ostalo ali nije mi jasno kad sam farbao drljacu pre 3 godine staru 30 godina sve sam osmirglao do gole koze i radio sa osnovnom nitro i zavrsnom uljanom bojom ali je vec na krilima na nekim mestima farba pocela da se ljusti kao i na nekim mestima na ramu,neznam zasto se to desava dal da je to stari material ili lose farbe?
 
znaci svi oni farbaju isto samo pretrce sa nitrom bez osnovne i onda za 10 godina moras ponovo farbati!pa to je nasa mala privreda sta da kazem ::lose:: ...bas me zanima kako to rade u inostranstvu LEMKEN, KVERNELAND, KUHN i ostali tamo mora da je sve perfektno uradjeno i ofarbano! zato i dugo traje jer kvalitet ima svoju cenu! :D
 
Najverovatnije ti je tako zbog kombinacije nitro i uljane. Ja sam moju zmajevku prešao dva puta celu osnovnom uljanom, i zatim šasiju jednom sa uljanom završnom, a sanduk jednom sa nitro završnom i počenje da se ljušti na nekim mestima, dok je šasija ok.
Inače o našim proizvođačima mašina ne vredi pričati, pa ja na beraču imam pocinkovanog lima koji je prefaraban :haha:
 
Najbolje je ne mesati tipove farbe! Ako je lak uljani onda i temeljna da bude uljana! I gledam da farbam kad je najveca vrucina! Sto se farba brze osusi to ce biti trajnija! Bar su to moja iskustva!
 
znaci kada se nesto farba tu mora biti kombinacija znaci nitro osnovna + nitro zavrsna ili uljana osnovna + uljana zavrsna jer kad sam farbao to nisam znao al sada znam.Al mislim da nije bas dobro farbati na velikoj vrucini posto tada farba brzo isparava pa je treba cesto razdredjivat sa razdredivacom,mada kad sam ja farbao pre 3 godine drljacu temperatura je bila oko 5 stepeni negde u martu al se farba susila 24 sata i dugo je bila meka mislim nije bila tvrda kao kad se nitrom ofarba, al sam probao da farbam i na zimi sa farbom al neznam kakve su posledice po farbu ako se susi na zime ili mrazu?I dali ako se farba neka masina napr.prikolica kako prepoznati s kojom je bojom farbana dali je uljana ili nitro da se nebi desilo ako je ofarbana sa uljanom a ja dam nitro ili ako je nitrom a ja dam uljanu?neznam kakve ce biti posledice dal nece ispucati?
 
Ne smeta vrućina kada se farba sa uljanom, to je problem kod nitro farbe. Što se tiče prepoznavanja uzmeš nožić i lagano guliš, ako se farba "gomila" na oštrici i deluje kao da je masna to ti je uljanom farbano.
 
i ja tako mislim ali po meni su bolje uljane farbe zato sto su postojanije i duze traju od nitro i mislim da ih vecina proizvodjaca poljoprivrednih mashina koristi one uljane? a jel neko zna dali firma consum iz beceja uvozi ove plugove vogel noot u delovima pa sami sklapaju i sve oni farbaju ili uvoze vec sklopljene i ofarbane plugove iz austrije?
 
phoenixfendt je napisao(la):
mislim da ih vecina proizvodjaca poljoprivrednih mashina koristi one uljane?

Možda preko, naši ne, jer im je nitro jeftiniji i brže završe. Čast izuzetcima, ako ih uopšte ima kod nas....
 
mozda ima ja mislim da hudjik nestedi na farbama ali ko zna sa cime oni farbaju al bitno je samo da bude kvalitetno ofarbano. :D
 
Ma svi farbaju sa nitro farbom! Ko ce cekati na uljanu da "zre" tri dana ili nedaj boze zimi nedelju dana?!? A temeljnu ni ne koriste! Nitro lepo izgleda dok je friska! Posle par meseci se vidi razlika ko poznaje farbe! Nitro brze izgubi sjaj!
 
i ja sam primetio da nitro farbe brzo gube sjaj za razliku od ovih uljanih boja samo je pitanje kolko te farbe izdrze ako nemaju osnovnu ispod i ako su nitro dal mogu 10 godina da izdrze a da nepocnu da se ljuste...videcemo
 
da dodam, može uljana osnovna + završna nitro. obrnuto nikako, samo će podići farbu i onda opet žuljanje....
 
Nazad
Vrh