Limarsko-Farbarski radovi

Osmirglano-osnovna boja-zavrsna... Ta udubljena na limariji su zato jer su tu zavareni drzaci donjih poklopaca motora i zakacke tog lima...
 
Osmirglano-osnovna boja-zavrsna... Ta udubljena na limariji su zato jer su tu zavareni drzaci donjih poklopaca motora i zakacke tog lima...
Trebao si da udaris prajmer posle osnovne.Pa po mogucstvu smirlanje na suvo ako ne moze onda vodeno pa farbanje u tri sloja.Naravno obavezno si trebao udubljenja zamalterisati.Predpostavljam da si farbu reparatur koristio?
 
I mi smo dali novi sjaj starom decku :osmeh:

fotografija0602.jpg

fotografija0636.jpg

fotografija0635.jpg

fotografija0638.jpg
 
Pazi te nalepnice kako lepis,jos su kod tebe dugacke bice ti zeznuto nalepiti ja sam se zezao sa mojim na 560 samo tako!!!
 
Imam problem sa pripremom lima za farbanje. Naime, kupio sam nove table lima za prikolicu ali one imaju neku plavičastu prevlaku koju mogu da skinem jedino brušenjem brusilicom. Sa brusnim papirom nema šanse.
Kako ovo čudo skinuti? Da li bi smeo da ide spric git na nebrušen lim?
 
Odmasti samo razredjivacem i umesto spric kita koji ti naravno uopste i ne treba predji osnovnom i onda zavrsnom i nista ne brini.
 
Ja mislio da ces ici sa ovim prostijim bojama,za tu nisam siguran ali mislim da bi smeo sa osnovnom na nitro bazi i onda teraj auto lak.Ili jos bolje pricekaj mozda se ubaci neko strucniji.
 
isto pitanje kao u temi imt...Da li je neko koristio piturinovu imt crvenu farbu?kakva je po pitanju kvaliteta,izdrzljivosti,matiranja?da li uzeti npr helios,ili Er-lac,a da je cenovno prihvatljivo?predlog neki?
 
Duga helios i samo rokaj. Možeš sam da praviš nijansu koju želiš a ne da se zezaš sa piturinom. Piturin je za mene na nivou chemax ili irkom lakova. Da tarabu farbaš...
 
Dobro,znaci ne piturin...a Grcki Er-lac?da li je neko radio sa tim?bio sam do farbare,cena je oko 900 dinara za jednu limenku.
 
Er-lak je nesto malo bolji od Piture,u sustini sve je to tu negde slicnog kvaliteta jer i cena to govori.Nekada davno kada sam se malo vise bavio auto-repariranjem iskljucivo sam koristio DUGU i za mene je to bila i ostala boja izvarednog kvaliteta,iako su mnogo stariji majstori u to vreme govorili kako ona ne valja i tako to.Pre par meseci sam usao u jednu farbaru i gledam pituru...pitam prodavca kakva je jel se kupuje sta kazu musterije...reko da se niko ne zali i da je to u osnovi nekadasnja Duga po kvalitetu,tako da mi je cak i otvorio kutiju ja je pomirisao stvarno po mirisu deluje isto,ako je to stvarno kao duga/a nisam probao,i cekam prvu priliku/onda joj nista ne fali osim dobre ruke i zalivaj do pred curenje.
 
Sta od farbe preporucujete za farbanje beraca 222,al da je uljana i s obzirom da c biti izguljen cim krene u rad od raznih drveca i grana,kod mene je takva situacija vikend zona je zlo bez testere ne krecem(ne bih da dajem neke velike pare bas iz ovih razloga koje sam naveo)
 
Još proletos počeo gen.remont Torpeda kog smo kupili 90 g.Prilično je radio dok nije počeo da iskače iz 2 brz.Posle neuspešne popravke(2006) skoro da nije ni korišten da bi posle pok.oca ostao meni.Pošto ni meni nije potreban( imam case 3220 kao mali)čekao je sve do sad na remont.Bukvalno je rastavljen u sastavne delove pa nema slika od mehaničara već samo kad sam počeo da farbam.Ovako je to izgledalo;
IPuklU.jpg
[/URL] ][Nešto neće da prikaže veće slike.nešto sam zezeno?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh