Radna praksa u SAD

tine

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
964
Lokacija
zali log
U drugoj temi, ford je pitao za mogučnost rada u Sloveniji.
Tu ti ne mogu ništa pomoć. Više manje svi sami rade.

Postoji mogučnost radne prakse u SAD. To organizira jedna firma, vodi ju jedna žena, koja je to isto radila pre neke godine za američku holštajn asociaciju i posle kad su prestali s tim, nastavila na svome.
Ideš za godinu dana. U principu ti omoguče da legalno uđeš u SAD, mnogo naučiš (ovisi o tebi), a tvoj domačin od tebe dobije jeftiniji rad. To nije posao da se puno zaradi i donese milijone kući, a nit ne radiš za ništa. Imaš pokriven smeštaj, ishranu, osiguranja i određenu mesečnu platu.
Imaš kalkulacija na njihovom sajtu.
 
Ovo je jako zanimljiva mogućnost da se stekne kakvo radno iskustvo, ali netreba ni zanemariti to što se nauči realni engleski jezik i to bogat pojmovima vezanim uz poljoprivredu. Za takav kurs engleskog još nisam čuo da ima ovde.
 
Pa da se razumemo.
To nije kurz jezika, nego radna praksa na području proizvodnje mleka.
Rad tamo znači rad. To nije zezancija, a kad se vratiš, doneseš sobom dosta znanja i uzorac razmišljanja, koji ti u samostalnom životu da više od svih titula..
 
malo kasnim, ali tine legendo hvala na pomoci i sto si mi poslao ovu informaciju. pokusacu nesto pa sta bude. pozdrav
 
Možda sam bio malo prejak sa odgovorom u vezi učenja jezika.
Normalno da si u mogučnosti da naučiš jezik.
A ne smeš to mešat sa kurzevima,koji su u principu odmor, a uz to i učiš jezik.
Tu se radi.
Moram stavit i upozorenje: ako želiš da išta naučiš i od struke i engleskog jezika, ne traži veliku farmu, po mogučnosti u Kaliforniji. Tamo ti se može desiti, da godinu dana pojiš telad, a umesto engleskog naučiš španjolski jezik...
 
UUUUUUUUU, dobra fora.... ima li nesto za nas iz ostalih oblasti...jezik znam... kompjuteri su mi struka...a proizvodnja "plum brandy prva ljubav",a sto se tice kravica samo znam da im dam da piju vodu :haha:?? :haha: :haha: :haha: :a Kaliforniji je :cool: '({ i nema :pecanje:

Post je spojen: [time]петак, 26. новембар 2010. 00:41:26 CST[/time]
_________________________________________________
na "slatkim" vodama ili je to mnogo divlje pa ti terba vod vojnika da te zastiti od "domacih zivotinja"
 
Da ne otvaram novu temu, ova je sasvim prikladna.
Kako sam do sad sve u roku dosao do 4godine faksa, resih da malo promenim ritam, i odlucih se na radikalan potez. Dosao drug iz SAD pre izvesnog vremena i sretnemo se u menzi slucajno. Znajuci da je leto proveo u Americi na Work & Travel programu upitah ga sta i kako je bilo? Da ne duzim sta mi je rekao, posle nekoliko dana razmisljanja i konsultovanja resih da se prijavim da 2011te idem na Work and Travel America!
Za sad sam se samo prijavio, kasnije kako ce ici videcemo. Dosta mi je olaksano, sto drug ide ponovo sledece godine, tako da cemo pokusati da dobijemo isti posao. Jer mnogo znaci biti sa nekim ko je vec bio. Trazio sam i poslove poput rada na farmi, ali su satnice dosta manje nego na poslovima koje ciljam...
Ako na forumu jos neko ide, neka se javi!
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh