Diskusije o serviserima i pumpama visokog pritiska(P.V.P)

Izgleda da cu nositi svoju Bosch pumpu sa John Deere tarktora kod Zeravice, cujem da je najbolji na balkanu. Zanima me kako mi je najbrze doci do njega, ako idem iz Hr, mislio sam ici autoputem do Rume, onda Novi Sad, Temerin, Bečej i onda Novo Miloševo. Dal oni imaju mozda negdje blize servis da se odnese pumpa da ne moram toliki put prevalit ?
Dalje ti je tako,idi na B.Palanku i NS i hvatas put N.Becej - N.Milosevo.
Imas oko 175 km.
Ne bi bilo lose prvo nazvati servis i zakazati.
 
Imaju samo taj jedan servis. U Srbiji može da se pošalje brzom poštom i da se plati pouzećem. Ne znam da li postoji neka slična opcija za inostranstvo?

A sumnjam posto je to tesko kao sam vrag i jos onda preko granice. Jedino cu pitat dal mogu donet ujutro na dan kad kazu pa da mi isti dan naprave a da ja negdje pricekam par sati, da ne dolazim 2 puta jer mi nije bas blizu. Znaci nema boljih za Bosch pumpe od njih kod vas ?
 
Dalje ti je tako,idi na B.Palanku i NS i hvatas put N.Becej - N.Milosevo.
Imas oko 175 km.
Ne bi bilo lose prvo nazvati servis i zakazati.

Da, naravno da cu se najavit pa da bude isti dan gotovo al da mi je sto vise auto puta vozit jer dzaba mi je kraceg puta ako su obicne ceste gdje se i umorim vise a i vozim se duze.
 
Koja firma radi Denso injektore tu u Srbiji ? Kod nas ima dosta traktora sa tim japanskim sistemima a nitko ne radi dijagnostiku pumpi i injektora. Žeravica kaze da ne radi, samo Bosch radi.

EDIT: dali nositi Ramač servisu za Bosch pumpu u Novi Sad ? Dosta je blize od Zeravice a vidim na prvoj stranici da ga hvale.

http://www.ramac.rs/
 
Nama je Mirko Ramač radio pre mesec dana pumpu na Belarusu 920 i ide kao doksa.. Pre 6 godina je radio na IMT 539 i 558 i nismo imali nikakvih problema, nisu još pipane...
Od mene sve pohvale za njega..:cao:
Radio nam je i Žeravica pumpu na IMT 577 pre 8 godina i dan danas radi kao sat, još ništa nije dirano...:ppozdrav:
 
A onda mi je najbolje kod Zeravice i gotovo. Problem je sto nema tu elektroniku koja mi je mozda otisla na pumpi pa moram odnet da pregleda pa ce tak onda narucit ako moja ne valja, znaci moram ic dva puta a daleko mi je. Al svakako nista ne radim sad pa cu se vozat ko budala.

Jel ima neko da radi Denso ? Masa novih traktora ima njihove pumpe i injektore.
 
Nazvat cu iduci tjedan jer sutra ne rade sigurno pa pitat jel rade sa Densom, mora valjda netko radit i sa tom markom. Kakvi su ovi za Bosch spram Žeravice ? Čini mi se da imaju dosta opreme a nisam nigdje vidio da je netko spomenio ovaj servis.
 
Taj servis mi je preporucio majstor koji mi odrzava auto.U nekom razgovoru smo dosli do pumpi i dizni.Za njegov servis rade i Zeravica i i Vilic kako on kaze, kvalitet radova isti, cenovno nesto malo povoljniji novosadjan.On, ponudi i jednog i drugog pa kako musterija resi. A prica je i pocela od "nekih redjih" dizni koje idu na moj auto.
 
mozes i sam
pumpa-s-presek.jpg
 
@Montoya sa prednje strane bi trebalo da postoji inbus šraf u toj glavi uvučen unutra ako mislimo na rotacionu pumpu.Stegneš dobro u nekoj jačoj stegi glavu i odvrneš

@ Aco možda nije problem samo u ventilu.Možda je problem i u tom kanalu jesi li probao njega nekako da ocištiš?Trebalo bi to rasturiti i dobro oprati očistiti.Ovih ventila odmeravajućih je bilo na stanju u Juselu za otprilike 500din IPM.A iste takve bošisti ugradjuju za 15-20 e
 
@ Aco možda nije problem samo u ventilu.Možda je problem i u tom kanalu jesi li probao njega nekako da ocištiš?Trebalo bi to rasturiti i dobro oprati očistiti.Ovih ventila odmeravajućih je bilo na stanju u Juselu za otprilike 500din IPM.A iste takve bošisti ugradjuju za 15-20 e

Bosist je radio pumpu,ociscena ,kanal je poliran i opet steka,majstor ne zna razlog
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima veze štelovanje ove tanke i dugačke oprugice zna se po katalogu koliko treba da iznosi, šteluje se na ova dva mala šrafčeta.ali to bi već bošista trebalo da odradi.meni je to prvi put pravilo problem posle remonta jer je previše vraćalo ovaj ventil i onda ostane u nekom mrtvom uglu
 
I meni se isto kao i tebi dešavalo na prvom ili drugom paljenju posle remonta. Ugasim ga i opet ni da bekne a zbog toga sam i nosio pumpu na remont. Bošista je ponovo štelovao, nešto je tu premeravao šublerom, otpustao onu polugu, okrivio prljavo gorivo da bi oprao sebe, iako se posle toga nije više dešavalo a gorivo je ostalo isto u rezervoaru. I od tad evo radi normalno bez problema ima 3-4 godine
 
Nazad
Vrh