Iskustva sa EUROFERTIL-vestackim djubrivima

Nekoliko godina unazad imao sam psenicu na tri njive jedna do druge,isti kvalitet 3.klase,ista sorta,tri vrste djubriva,Lincer,Pancevo i Subotica.Najbolja psenica na Subotickom a najlosija na Linceru.Eto potrefilo se a sve isti dan sejano i ista obrada,predusev kukuruz.
Da nisam probao nebi verovao.Nije sve u ceni i imenu.
 
Slobo dali koristis njihova djubriva? Ako koristis interesuje me tvoje misljenje. Ja planirm da zaoravam njihova djubriva. Jedino mi velika razlika u ceni u odnosu na druga djubriva.
 
Sta znam da ti kazem,,,koristio sam ali gledajuci cenu za njivovih 100 kg imam 200 kg 16x16x16.Mogu samo da zamislim kad umesto njihovih 200kg po kj bacim 400 kg ruske 16tice.
 
Kakvi su vam rezultati sa Timac-ovi djubriva?kakvi su vam utisci?
 
Ja sam uzeo 5t da probam,vidimda u rumuniji su jakozadovoljnji sa ovom firmom,e sad **greška li ga videcemo kako ce se pokazati.Jel koliko je razlika po lancu ima sigurno barem 200-300kg?
 
Promoter kaze da je mnogo bolja iskoriscenost njihovog djubriva, cenovno su bas skupi, ali jedino pravo pitanje za mene jeste ovo sto je napisao sloba patrola.
Ako je neko mislio da rasturi npr 3x15 200 kg/kj nekog djubriva , i umesto toga opredeli se da za tu kolicinu novca rasturi timakovo , npr 100kg, da li je isti efekat? Ako jeste(ili je bolji), onda bi svako trebao da se opredeli za njihovo djubrivo zbog lakseg rada sa manje djubriva. Ako nije zakljucak je jasan
 
Maxa
Mozda je najbolje da uporedis ako hoces na jednoj parceli pola Timakovo a pola ruska ili neka druga pa da kazes sledece godine kakva je razlika u prinosu, itd,mislim da bi koristila ta informacija ostalim clanovima! Nesto slicno sam probao ali 2012 godine i nije bilo nikakve razlike zbog suse i vise nisam pravio oglede te vrste mad bih voleo da cujem ima li razlike u prinosu.
 
Je**š ti promotera,plaćen je da priča .Ja uzeo jedne godine nekoliko tona,isti djavo,nikakve razlike nije bilo sa standardnim I sa timaco-vim đubrivom,samo platio porez za budale.Posle onog snimka sa predhodne strane malo sam obratio pažnju,skoro ista stvar je bila I kod mene.
 
Ja sam promotera bas pitao za to i pustao mu snimak.Odgovor je bio da je to zastita ili ljustura od granule a ono sto je trebalo je izaslo iz granule.Ali jedno je sigurno bezobrazno su skupi.skuplji i od yare mislim
 
Jel koristio neko tecna djubriva od Timaca axis-a startera?Nesto za psenicu ?Ja sam uzeo par tona njhovih djubriva i u jednoj tabli sam bacao po njihovoj preporuci i hteo bih da idem i sa tecnim djubrivima bas da vidim dali je bas kao sto oni pricaju ili nije
 
Ja sam koristio i starter i axis. Prskao sam i po celoj povrsini i u redove. Mnogo je jeftinije u redove. Ucinak? Nisam uveren u axis, a da starter pravi veci koren biljke to sam video. Psenicu sam prskao njihovim tecnim pre par godina i odustao. Ne vidim svrhu.
 
Radio sam sa Timakovim Vitalom u suncokretu 2011 godine,nije bilo razlike u kilazi u odnosu na onaj gde nije radjeno. Na insistiranje promotera ponovo sam radio i 2015 godine...Vitalom,Axisom,Starterom i Goldom...naravno u razlicitim kulturama...na psenici i soji razlika 0(NULA)! A na Kukuruzu je prinos bio manji gde je tretirano Axisom!
 
Nazad
Vrh