Iskustva sa EUROFERTIL-vestackim djubrivima

Meni stigao PHYSIOMAX prošle nedelje,a PLUS 34 i PLUS 35 ide u depozitore na sejačici
 
Meni je stigao prosle nedelje plus 37,svaki dan sam ga zvao jer mi treba za mladi krompir a kad sam cuo za cenu umalo se nisam slogirao 100kg=7700::novac::
 
bacao sam jesenas za pšeninicu predsetveno formulaciju 5-19-10 i veoma mi se svidja trenutno stanje pšenice,opravdalo je svoju cenu tako da sam za kukuruz uzeo isto đubrivo stim što ću ga uneti zajedno sa setvom pored vrste.
 
Solidna djubriva,koristili smo vise formulacija,a i folijarnu prihranu na soji,i u odnosu na slavol-na istoj njivi,prinos sa njihovim GOLDOM prinos je bio za oko 15% veci.ovo je mereno kako brojanjem broja mahuna po biljci na njivi,a i kasnije pri vrsidbi.njihov distributer za nas kraj Nebojsa je bio prisutan pri vrsidbi i uporedbi-i da dodam jos-razlika u KUKURUZU sa njihovim djubrivima je bila oko 100-150 kila po krugu sa zmajem 142.
 
Каква су ова SULFAMMO NPro ђубрива?
Видим да је то нека пољска марка, али до сада га није било у мом крају.
Ипак тај ваљески брдски крај, одакле сам ја, нема нека велика искуства са овим новим ''фенси'' ђубривима :)
Видим да има јако висок ниво Азота, па ме занима за шта се користи, када и како?
Хвала
 
Па ја их виде на неким пољским сајтовима понајвише па сам зато помислио да су њихова.:sta:
Мада небитно битно је да су добра, јер сам добио понуду за неку компензацију та ђубрива. Али не знам каква су за малину и шљиву превасходно, пошто ми за њих треба неко ђубриво.
Баш сам јурио да видим помиње ли се где, али кад куцам на гуглу само ми излази пољоинфо форум и ти неки лудачки пољски сајтови.
А у овим мудријашком књигама о ђубрењу такав неки однос минералних материја се не помиње нигде. Па ме мало баца у ребус право да вам кажем.
 
Juče stigao veštak,EUROFERTIL NP PLUS 35


Picture234.jpg
[/IMG]
 
Mindjusar koliko si ti kupio tog vestaka,na kom usevu ga koristis i u kojoj kolicini?
 
Svaka cast. Ja sam po soji bacao 200 kg/kj ruske 3x16 rasturivacem,a eurofertil plus 37 sam probao u krompiru.
 
da li je neko koristio timac folijarnu prihranu u soji?u kom uzrastu useva se koristi,u kojoj kolicini i naravno koja je cena?:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh