Otkup, transport i plasman jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav jagodari,kakvi su prinosi,jesteli zadovoljni sa cenom?
 
Mislim da ce dogodine jagoda biti strasno jeftina jer se bar kod mene dosta ljudi odlucilo za uzgajanje jagode videvsi ovogodisnju cenu,pretpostavljam da je i u drugim krajevima tako.
 
Nema tu pravila, sto se tice cene.
Ova godina je po proizvodjace bila moze se reci nepovoljna, zbog mrazeva i kisa koje su pratile berbu.
Zato je cena koliko toliko bila solidna.
 
Mislim da ce i sledece godine biti jaka cena jer kao prvo, industrija je mnogo malo jagode uzela, a kao drugo i ono najbitnije, vrlo malo je otislo za izvoz, tako da mislim da ce i sledece godine biti cena bar oko 1e :ppozdrav:
 
Ove godine kad je u pitanju cijena jagode to je odlicno:bravo: o rodu necu ni da govorim kod mene je u pola manje:off_topic:.Ja sve prodam na njivi u prosjeku oko 100 kg dnevno i to sve po cijeni od 1,5 e
 
Jagodari! jeli rano pisati post na ovu temu, sobzirom da je vec april moze li se nesto prognozirati u pogledu uspesnosti ove godine!?? Kakve su vaše prognoze u pogledu roda i plasmana?
Kako je na većini reka podignut stepen odbrane od poplava , visoka vlažnost zemlje će ostati još neko vreme i nakon prestanka padavina. Sigurno da će to uticati na ovogodišnju proizvodnju svih voćarskih, ratarskih i povrtarskih kultura. Sa druge strane ovako nepogodne godine uvek idu u prilog manjim proizvođačima i onima koji uspevaju da se zaštite od vremenskih prilika i time ostvare dobar kvalitet proizvoda. Čini se da je dobra cena zagarantovana, trenutno su uvozne jagode po super marketima 300din/kg. što je višegodišnji standard i normalna stvar.

Kako je tradicija malinara i to onih izvozno orjentisanih duža od jagodara u Srbiji, otkupljivači malina uveliko dogovaraju otkup od proizvođača, tako da za vilamet prve klase prognoziraju 200 dinara, nude i avansno plaćanje. Kakva su vaša iskustva u pogledu otkupa, minimalnih količina, transporta? Da li vas je neko kontaktirao ugovorio il makar ne daj božeobećao?
 
Ajde ljudi pricajte cene. Valjda je neko poceo vec da bere i prodaje, a ne samo da jede :osmeh:
Ako jos niko nije poceo sa prodajom, pisite sta bar kakve su price, da li ce biti zadovoljavajuca cena?
 
Ja sto sam video cene na pijaci su od 220-250 dinara tako da ocekuj da nakupci plate od 170-200 dinara
 
Зашто је тако јефтина у Шапцу? Пашће јој цена, сигурно, али чим Рује крену да је извлаче, ја се надам да ће се стабилизовати на 150-160... Тако је бар било прошле године овде код мене.
 
Jednostavno u nasem kraju je puno zasadjeno jagode u zadnje 2-3 godine...........a kupovna moc sve slabija..........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh