Agrimax kukuruz

Sejan je na 25cm,njiva je 5 klasa ako se nevaram jer su kod nas najbolje zemlje 3.klasa, bolje nemamo , prosle godine je isto bio kukuruz KWS 3381 preko 5t po jutru, u jesen oranje 33cm, proletos podrljano, baceno po jutru 150kg 3x15 nakon toga je usao spremaci pa je sejano, prskono laudisom i 2 puta ospartano
 
To nikad ne bacam, za mene je to bacanje para, samo mešani 3x15. Bacali su drugi i ureu i an i samo bujnija stabljika bude al rod isti kao i kod mene nekad čak i manji kad izgori, ne treba sa djubrom preterivati bar što se našeg dela atara tiče. Lepo je kad oplete redovno kiša pa taj djubar i radi ,a najčešće kod nas se dešavalo da kiše nema kad treba i šta to vredi, izgori i nema ništa, to ti je isto ko kad bi išao ceo dan na sunce da radiš nešo pre toga se lepo najedeš šunke i ne poneseš vodu da piješ :osmeh:
 
Evo Blasta sejanog 5og aprila,slikacu i onog drugog(duna) cim ugrabim vreme

---------- Poruka napisana u 15:38 ---------- Prethodna poruka je at 15:32 ----------

1pjyg0.jpg
 
Ja sam danas isilirao Zonu... Mogu reci da sam prezadovoljan tim hibridom na ovakvoj godini, pored ovakve suse, 95 posto biljaka je odeklo rod i imalo solidne klipove, dok je AS 160 na istoj zamli imao jako jako malo klipova...
 
Kod nas ima ogled agrimaks kukuruza. Nisam ni zapazio ga dok mi zastitarka iz lokalne poljoapoteke nije rekla gde se nalazi. Zanimljivo je da posle kisa krajem jula svi kukuruzi su koliko toliko poboljsali samo agrimaks se nastavio podgorevati i susiti. Za nasu zemlju nisu se pokazali...
 
Ja sam danas obrao jedan deo agrimaxa,blast je u pitanju, sejan je pored D11 u istu njivu,neko posebno zapazanje nemam,bice slike cim budem imao vremena.
 
Imao sam Blast i Dunu. Oba hibrida se nisu dobro pokazala kod mene, mogu slobodno reci da je katastrofalno lose rodio, narocito Duna. Mnogo smo ocekivali od ova dva hibrida jer je u pocetku sve bilo OK. Drugi hibridi(Pioneer) su bolje podneli ovu susu nego pomenuta dva hibrida, nisu odlicni ali barem ima da se bere. Za Agrimax hibride sam prvi put cuo kada sam kupovao seme, u radnji je bilo samo Blasta i Dune(od Aagrimax-a) a gazda(vlasnik poljo. apoteke u Pancevu) je hvalio i hvalio Agrimax kukuruz i savetovao da uzmemo Dunu. Ako se dobro secam, mislim da je 3300dinara bio dzak za Blasta i isto toliko za Dunu. Sledece godine necu stavljati Agrimax. Ima jos nekoliko ljudi koji su kupili Dunu, u istoj radnji u Pancevu, vidim da je i kod njih katastrofa. Dobro da nisam kupovao sve Agrimax hibride, ne bi imao ni vagon kukuruza!

Kako je kod ostalih koji su sejali Agrimax hibride?
 
Napisi obavezno rezultate jer me bas zanima kako je kod ostalih, da znam da li je do zemlje ili do kukuruza. Brao sam u klipu sve ali se Blast bas krunio, bilo je dosta zrna u prikolici.
 
Ja sam isto uzeo za probu Agrimax Rabinu, za par dana će doći i ona na red za skidanje, na izgled neizgleda loše.
 
Nazad
Vrh