Agrimax kukuruz

Tombica

Član
Učlanjen(a)
2 Jan 2011
Poruka
1.662
Lokacija
mihajlovo kod zrenjanina
Danas sam cuo prvi put za ovu semensku kucu,jel mozda neko moze da kaze vise o njihovim sortama?
 
Svidja mi se sto odvajaju sekcije semena, srednje pljosnato zrno, visoko pljosnato zrno...al bunker i vaga ce pokazati da li su za nesto...
 
Cuo prvi put prosle nedelje. Domaca firma sa stranim kapitalom, kako oni kazu. Naravno nece da razjasne sta to znaci. Bili su dvojica na jednom predavanju, jedan je citao na glas ono sto je pisalo na slajdovima od reci do reci, a drugi klimao glavom.
Pricali su kako su ostvarivali nebeske prinose.
Cene setvenih jedinica su na nivou pionira, ali imaju neki insekticid uracunat u ceniu koji je po njima barem u rangu poncha ako ne i bolji. To mi je vec bilo malko previse. Takve cene setvenih jedinica u odnosu na pioner pravdaju izjavom da pionir nije nista bolji od njih.
Za moj ukus cela prica previse drcna i prepotentna za nekoga ko se juce pojavio.

Drugar ce sejati ogled za njih.
Ja cu ipak da platim Dekalb i Pionir.

Inace covek iz zadruge koja ih je pozvala da predstave svoj program kaze da je video prosle godine njihove oglede i da nisu bili losi, sta god to znacilo.
 
Ja sam bio na njihovom predavanju u Srbobranu. Prilikom predstavljanja rezultata iz ogleda, predavač je pravdao loše rezultate iz ogleda u Crepaji njihovom lošom zemljom jer je, po njegovim rečima, to početak Telečke visoravni i nije kvalitetna zemlja. ::sramota:: Meni je to bio dovoljan pokazatelj koliko su (ne)ozbiljni...

p.s. O samim hibridima ne znam ništa jer ih niko u mojoj okolini nije isprobao prethodnih godina, pa ih zato ne mogu ni kuditi, ni hvaliti.
 
Prošle godine sam ga slučajno imao.U pitanju je hibrid Zona ,dobijen kao odšteta za parcele koje su dugo bile pod vodom.
Sejan je 1 VI na deo parcele koji je do 20 V bio u vodi.1 .VI sam uspeo da je nekako istanjiram i posejem.Kukuruz je nikao za 6-7 dana i dosta lepo je napredovao_Oplodnja i nalivanje su bili u naj jačoj vrućini ali je izdržao.Tačan prinos ne znam pošto je obran beračem.Drugo ,taj deo je nepravilnog oblika pa ne znam ni tačnu površinu.Treće pošto je kratko a široko ,uzglavnice su duplirane.Imao sam 50 000 zrna a nisam sve potrošio.
Ako se mlađi članovi slože probao bi ovaj hibrid u redovnoj setvi ,na parceli pored nekog drugog hibrida ,pa da vidimo ,koliko vredi.Moje mišljenje je da ima potencijal za dobar prinos.Potražiću slike od setve do žetve pa ću postaviti.
p5160006.jpg

P5210013.JPG

Image00010.jpg

P8030003.JPG


image00006u.jpg


 
Poslednja izmena:
Goran Saratlic bivsi generalni direktor Instituta za kukuruz „Zemun Polje" Ima na netu o njemu i nekim malverzacijama na institutu u Zemunu.Strucnjak koji je resio da sam pokrene biznis, kako kaze sa stranim kapitalom.Vidim da je radio jedno vreme kao promoter Euralisovoh hibrida suncokreta. Agrimax kao hibridi kukuruza.Trazim po netu i nema nista sem domaceg sajta, na kojem me muzika dosadno smara. Kao da su sa neba pali, ocigledno je kupljena genetika , samo ne govori se od koga. Takodje ni u najmanju ruku nije mi se svidelo danas u emisiji kod Urosa Davidovica, tajnovitost oko insekticida i fungicida kojim je tretirano seme. Valjda je red da se zna i predstavi sta ljudi kupuju! Ocigledno kao i vecina semenskih kuca, manjih, vecih pridoslih na ovo trziste zeljan je dela kolaca od prodaje. Mislim da je pred njima jako dugacak put da se pored svih drugih izbore. Zelim im srecno!!
 
Ako uspem da nabavim seme, sejacu za probu jedno 1.5ha,ali cu da uradim kao sto je kiraj predlozio,sejacu ga pored drugog hibrida(D11)i od ovih ako bude DUNA,ili BLAST to je otprilike jedna grupa zrenja,pa cemo da vidimo.Samo da nije za branje kao Kermess.
 
Kao da ima plitko zrno,ili mi se čini.
Klip koji je imao 24 reda ima pliće zrno ,ostala zrna su osrednja.Ipak je ovo kukuruz koji je proizveden sa 7o kg/kj DAP-a,Azotna đubriva nije dobio .Nabrana je zmajevka klipa i još jedan bunker od dvorednog berača na površini oko 40-45 ari.
 
Ako uspem da nabavim seme, sejacu za probu jedno 1.5ha,ali cu da uradim kao sto je kiraj predlozio,sejacu ga pored drugog hibrida(D11)i od ovih ako bude DUNA,ili BLAST to je otprilike jedna grupa zrenja,pa cemo da vidimo.Samo da nije za branje kao Kermess.

mislim da nece biti problem nabaviti seme. Ako hoces mogu proceprkati po papirima i naci kontakte.
 
Nazad
Vrh