Kako popraviti rasecenu foliju na plasteniku

treba vas dvoje uzmete pistolj za topljenje plastike odseces parce koliko ti treba jedan drzi kontru sa drvenom plocom iznutra naneses plastiku i krpom utrljas, traje koliko i najlon
PS.Ne fen za topljenje plastike nego pistolj sa onim okruglim uloscima
 
Ja sam probao da lepim foliju tim pistoljem za plastiku ali bezuspesno cak sam probao i peglom da stiskam preko te plastike i nisam nista uspeo uraditi.
 
netreba ti pegla ,kada imas pistolj,verovatno si pustio da se ohladi,moras deo po deo neide bas brzo,i moras imati uloske od materijala kakav je i najlon
 
mačka ili neka druga životinja prelazi preko plastenika i cepa foliju,ima li neko rešenje ...



Rešenje se zove Faciron i više ne prelazi ništa preko plastenika ja sam imao mačku od komšinke i rešio problem sad više ni blizu plastenika.

Za krpanje folije postoje ljepljive trake koje su napravljene samo za to jesu skupe ali kad ju zaljepiš isto kao da folija nije bila potrgana. Ja sam svoju traku platio 50e Talijanska.
 
Zdravo, registrovao sam se upravo zbog ove teme. Naime, namontirao sam plastenik pre par dana, i sad padne sneg, pritisne ga, i utone mi jedna strana plastenika u zemlju, jer mi je sneg ležao na najlonu, nije skliznuo dole. Dok sam drvenim krajem lopate gurao sneg da srušim sa najlona, probijem na jednom mestu, okruglu rupu, pa sam mislio da je ulepim sa tim selotepom, jer je najjednostavnije. Iako je najlon ganc nov, stoji tek par dana na plasteniku.
Našao sam u hemkofu u Futogu neki izraelski, ali nije jeftin, oko 3250 dinara. Nada da je to taj gore pomenut i da će raditi posao.

Ako može neki savet kako da sprečim da mi tone plastenik pod teretom? Snega je bilo dosta, nanelo je i preko 20cm, tako da je teret bio velik. Meni cevi leže pola metra u zemlji i nisu međusobno spojene. Mislio sam da ih spojim armaturom desetkom dole pri dnu svaki drugi luk npr. i bacim koju lopatu betona, oko svakog stuba.
Razmišljao sam i da podmetnem dasku ili cigle, ali ovo sa betonom mi deluje kao najtrajnije rešenje.
 
Ja sam lepio juce najlon kod mene,imao sam podstanara preko noci verovatno neki klosar.Ima traka u polj apoteci 900din kosta providna,a debljina kao najlon.Prvo obrisem foliju suvom krpom a zatim sa acetonom za nokte obilno isperem i obrisem sa cistom krpom brzo se osusi aceton i onda lepim i sa jedne i sa druge strane rupe i za sada dobro drze fleke i posle kise i snega.Aceton je najbolji za ciscenje pre lepljenja zato sto nema ni malo masnoce u njemu.
 
Video sam i u Čardaku neku traku, 950 dinara. Ne znam, kupiću tu skupu, pa da imam, neće se baciti.
 
mislim da sam procitao sve postove iz ove teme i mislim da niko nije pomenuo silikon
ja sam najvise krpio neke rupe na kamp pril\kolici , fleke sam praviop od unutracne gume od kola, znaci kao i kod folije kisa mraz , sunce direktno bije, aluminium od koga je kamp prikolica se usija , nikakvih problema nije bilo
naravno za plastenik original folija
lepo se razmaze zamaze i mislim da nema sanse da pusti od vode i vetra ili od temperature da se odlepi
pri tome mislim na najobicniji odnosno najjeftiniji cca 150 dingera
 
Misliš silikonom da zalepim parče takve iste folije na rupu?
Verujem da je otporan na temperaturu, ali da li je otporan na mržnjenje?

Najveći problem u svemu tome je, kako prići toj rupi sa spoljne strane na plasteniku koji je visok 3,5 metra, a rupa je od kraja plastenika 6,7 metara ::pomoc:;
 
na sve je otporan ima ih cak mnoogo raznoraznih ali najobicniji koji sam ja koristio, mnogo jak miris sirceta, drzi godinama

ma jednostavno, iseces fleku potrenbne velicine , po obdodu fleke nanaeses silikon, znaci skroz u krug, jedan udje u staklenik i drzi kontru nekom daskom zakucanom na motku, drugi sa spoljnje strane , ima isto motki na koju je zakucana mala plocica , parce laminata recimo 5x5 cm,sa oturpijanim ivicama i coskovima , ( da ne bi cepalo fioliju, ali zakucana ukoso u odnosu na osu motke

i dok unutra neko drzi kontru , kanes kap silikona na tu malu plocicu i na nju privemeno zalepis fleku kojoj si ves nabacio silikon u krug ali onako bogato

kada to prineses mestu gde je fleka i ploca sa druge strane , samo prislonis, tada ce taj okolni silikon blago da legne na foliju i onda odvojis tvoju motku od fleke , fleka ne bi trebalo da podje sa motkom nazad zato sto se velika kolicina silikona sa oboda fleke vec uhvatila i ima jacu silu nego ra kap silikona na toj plocici 5x5
ocistis silikon sa plocice i onda plocicom prelazis po fleki od centra ka ivici, tako se istiskuje visak silikona i fleka prijanja za foliju, samo polako ides plocicom od centra ka ivici da malo silikona predje i sa spoljnje strane , naravno cesto cistis tu plocicu od viska silikona koji se skupi na njoj
naravno mesto koje se silikonise treba ocistiti ali nista posebno, vlazna krpa je dovoljna
po gruboj proceni 10 15 minuta za jednu fleku

oko izdrzljivosti da kazem da na toj mojoj kapm prikolici vec 15 godimna ima dosta zasilikonisanih stvari sa spoljnje strane i ni kap ne propusta niti se ljusti niti puca
sad cu pregledati stare slike mozda nadjemm nesto sa te prikolikce
 
Ono sa onim trakama ne pije vodu, pisao sam o temo na prethodnim stranama, isti je učinak kao sa običnom braunskom trakom za pakete... Čak šta više, ta braun traka za pakete je bolja, sad mi je ona na plasteniku...

Probaćemo sa silikonom ako zatreba...
 
SAZNAO SAM NEŠTO NOVO!!!!!

One trake što smo mi lepili, što sam ja u zadnjem svom postu napisao da ne valja, znam gde sam grešio!!!

Ta traka se mora ISTOPITI, tačnije, mora se UGREJATI i onda se SJEDINI sa folijom plastenika!!! Grejati profi fenom ili peglom, svejedno!!!

To mi je drug rekao, to je slučajno probao i kaže da ne može verovati koliko se traka sjedinila sa folijom, nema šanse je prstom zagrebati!!!

Znači, traka je dobra, samo je mi nismo znali upotrebiti kako treba!!!
 
Nazad
Vrh